Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ağustos '07

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
399
 

Susuzluğa Melihce fikirler

Susuzluğa Melihce fikirler
 

Aile reisi şefliğinde ev ahalisi koro düzenine getirilecek, halihazırdaki acıklı durum “Ankara’nın taşına bak gözlerimin yaşına bak şarkısı” ile en şedit şekilde duygusallaştırılacak ve ahaliden akan gözyaşları uygun bir düzenekle kovalara aktarılacak. Ağlamayı beceremeyenlerin gözünün bebeğine soğan zerkedilecek, bu da tutmazsa kaba yerleri şef tarafından cimciklenerek sonuca gidilecek.

Suyun geldiği nadir günlerde ağır hareket etmeleri nedeniyle 60 yaş üstü bireyler uyutulduktan sonra, küvete kirli çamaşırlar doldurulacak, gider borusu tuvalete yönlendirilecek ve azami beş kişi duşun altına girecek. Bir yandan yıkanırken bir yandan seri çiğneme hareketi ile çamaşırlar yıkanacak akan su boşa gitmesin diye diğer aile bireylerinin gözüne sabun köpüğü kaçırılarak tuvalet ihtiyacı sırayla giderilecek. Olayı eğlenceli hale getirmek için hep bir ağızdan “su gelir güldür güldür gel de yar bizi güldür” şarkısı söylenecek.

Ankara’da ikinci bir emre kadar, gusul aptestinden dolayı, sevişmeler yasaklanacak, bu sayede cenabetliğin önüne geçilecek, memleketteki cenabet sayısı azalması karşılığı olarak yağmur duasının daha bereketli olması sağlanacak.

Düğün mevsimi olması nedeniyle belediye ekipleri çiftlerin gerdeğe girmemeleri için düğün salonlarını gezerek “Kızlara zifaf gecesi affı çıktı” anonsu ile kızları annelerinin evine gönderecek, bu sayede hem ilk gece korkusu yaşayan kızların duaları alınacak ve yağmur duasına eklenecek hemde su tasarrufu yapılacak.

Belediyeyi atlatan olursa kapısının önüne çöp arabası ile çöp boşaltılacak. Dini bütünlerin dini vecibelerini yerine getirmeleri için susuzluktan kurumuş çiçeklerin saksı toprakları kullanılacak, evde çiçekleri olmayanlar daha önce sulamak için gittikleri kabirlerde bu sefer suladıkları toprakları getirecek (mağlum Ankara’da her yer alt ve üst geçitlerden dolayı betonlaştığı için toprak bulmak biraz zor olmaktadır)

Deniz Baykal’ın makam odası kafile halinde ziyaret edilecek seçim sonuçları irdelenecek, CHP’yi siz kurtarırsınız, büyük başkan yüce başkan gazları ile kendisini ayakta alkışlanırken arkadan sıra ile deniz beyin makam odasındaki banyo tespit edilerek duş alınacak.

Yangın gören kafasını çevirerek kaderci bir zihniyetle Allah’ın taktiridir diyecek, yüreği pamuktan olanların yangın ihbarlarını önlemek için 110 ve 177 sürekli meşgul edilecek ve gerekirse yanlış ihbarlarda bulunup, mevcut su stokları korunacak.

Herkes birbiri ile çok samimi olacak ve çok derin muhabbetler içinde bulunup aralarından su sızdırmayacaklar (hakkatten iğrenç oldu ama yıkamaya su yok)

Havadan sudan konuşurken, havadan alabildiğince konuşulacak ama sudan konuşulurken mümkün olduğu kadar kısılacak hatta hiç konuşulmayarak sadece havadan konuşulacak ( kendimden utanıyorum)

Acemi aşçılar mutfaktan uzak duracak ve bu şekilde pişmiş aşa su katmak zorunda kalınmayarak bu şekilde israfın önüne geçilecek ( aç susuz yazınca seviyeyi düşürüyorum kusura bakmayın)

Mümkünse bir bardak suda fırtına koparılarak yağışların artırılması sağlanacak bu işi bardakta yapamayanlara kova veya leğen verilecek (artık bende dayanamıyorum ve bitiriyorum :)) sağlıcakla

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayfanızı incelerken bu yazınız ilgimi çekti çok da hoşuma gitti... Gülümsettiniz... Sevgilerimle..

Sema Sener 
 14.01.2008 13:47
 

Sn demirel olsa su vardıda biz mi içtik derdi.. bakalım belki melihce öneriler işe yarar.. sevgimle..

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 25.12.2007 17:38
Cevap :
yorumunuz için teşekkür ederim. Keşke her şey Sayın Demirel'in söylemleri kadr bol olsa...  25.12.2007 19:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 55
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 1634
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

İnsan ilişikileri, doğa, çevre, kent yaşamı, siyaset ve güncel konular hakkında okumayı ve çalışm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster