Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Kasım '06

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
1065
 

Tanrıverdi (Sarp Apak)

Tanrıverdi (Sarp Apak)
 

Yıllar önce kısa bir zaman oturduğum bir evde çok tatlı bir aile kapı komşumdu. O evde yaklaşık 2 yıl oturduğum halde komşumla sevgi ve saygı çerçevesinde bir ilişkimiz olmuştu.

Taşındıktan sonra çok sık görüşme fırsatımız olmasa da aynı mahallede olduğumuzdan bir çok yerde karşılaşıp ayak üstü sohbet fırsatımız oluyordu.

Aynı apartmanda otururken, benim kızım henüz 1,5-2 yaşlarındaydı. Ve her çocuk gibi gök gürültüsünden biraz korkardı. Yağmurlu havalarda balkona çıkarırdım onu. Tabi yan komşumda maaile balkonda olurdu. Komşumun büyük oğlu Sarp (o zamanlar 11 yaşlarındaydı) kızıma yan balkondan destek verirdi.

_Benan, korkma abicim. Bak şimdi bir ışık yandı, arkasından da gümbür dede gelecek, gümbür yapacak, biz de onu alkışlayacağız. Tamam mı? Derdi.

Kızım da onun verdiği cesaretle bu doğa olayının diğer insanlar ve çocuklar tarafından korkmadan atlatabileceğine şahit olurdu.

O zamanki bu tiyatro oyunumuz kızım üzerinde etkili oldu. Şimdi gök gürültüsünden korkmuyor.

Bu oyunlar meğer bizim küçük Sarp’ın da hayatında çok etkiliymiş.

Lise eğitiminin ardından, İzmir’de üniversitede tiyatro eğitimi aldığını biliyordum. Ama hep annesiyle konuştuğum için Sarp’ı görmeyeli yıllar olmuştu. Hatta küçük rollerle ekrana çıkmaya başladığında bile tanıyamamıştım onu.

Ta ki Avrupa Yakası’nda Tanrıverdi rolü ile net bir şekilde karşımıza çıkana kadar.

Bursa’da büyüdüğünü bildiğim bu gencin doğu şivesine hayran kalmıştım. Aynı gülüş ve sempatiklikle rolüne devam ediyor. Biz de kendisini zevkle izliyoruz şu anda.

Hele reklamlarda ‘’fikrim geldi’’ cümlesi yavaş yavaş günlük hayata girmeye başladı bile.

Tanrıverdi yani Sevgili Sarp Apak.

Umarım hayatı boyunca aynı temizlikle aynı şansla yoluna devam eder.

Foto: www.magazinlife.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

O yaşta bile bu kdr olgun davranmayı başarabildiğinden belliymiş ilerde ne kdr başarılı olacağı... Benim sözüm yakışıklılığına veya sesinin güzelliğine değil, kalitesine! Müthiş kaliteli duruyo hem ekranlarda, hem de gerçekte... O mimiklerini kullanışı gerçekten harika. Tiyatro oyununu da sırf onu görmek için taaa Ankara'dan İstanbul'a gitmek suretiyle izledim, ztn hayrandım, hayran ötesi bişey oldum!!! Dünyada bissürü yakışıklı var, ama Sarp kaliteli, başarılı, karakterli, dürüst, sadık, çok iyi aileye sahip birisi... Bence yakışıklılığından öte bu özellikleriyle değerlendirilmeli... Gerçekten çoooooook beğeniyorum onu, inşallah Allah ilerde tekrar karşılaşmayı nasip eder. Ondan başka bişey düşünemiyorum, Allah tüm iyi kalpli insanlara öyle bi sevgili versin inşallah!!!:)

Gizem Özlük 
 07.02.2007 13:39
Cevap :
Evet, Gizem'cim gerçekten ailesi harika insanlar ve onu da öyle yetiştirdiler. SEvgiler  07.02.2007 14:21
 

Hikaye gibi çok güzel günlermiş.Bende İNŞALLAH onu gerçek hayatta görebilirm. Ve Sarp apak'ı çok seviyorum ayrıca çok başarılı bir oyuncu.Selametle kalın

ZEYNEP ÖZ 
 28.11.2006 14:17
Cevap :
Sevgili Zeynep. Umarım talihi her zaman açık olur Sarp'ın. Sevgiyle Kalın...  28.11.2006 15:27
 

Ben gümbür dede olayını hatırlıyorum ama bunu bana söyleyenin o olduğunu bilmiyordum. İyi ki böyle şirin bir komşumuz varmış:)

Benan 
 26.11.2006 12:02
 

Çok şanlısın DENİZ....böyle güzel bir insanı yıllar öncesinden tanıyorsun, senin çocuğunun gök gürültüsünden korkmamasını sağlayan bu insana teşekkürler. sevgiyle kal.....

COŞKUN 
 25.11.2006 16:59
Cevap :
Böyle güzel insanlar, güzel anne babaların yetiştirdiği çocuklar! Allah şansını her zaman açık etsin. Sevgiyle kal Coşkun.  26.11.2006 11:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 240
Toplam yorum
: 1379
Toplam mesaj
: 381
Ort. okunma sayısı
: 1616
Kayıt tarihi
: 18.08.06
 
 

Zamandan şikayet ederken, ne kadar hızlı aktığını fark edemeden geçmiş yıllar. Kırklı yıllar, kır..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster