Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Aralık '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
362
 

Temizlik işe yaramadı. PKK Askerlerimizi öldürdüğünü kabul etti!

Temizlik işe yaramadı. PKK Askerlerimizi öldürdüğünü kabul etti!
 

Bildiğiniz gibi iki gün önce Tokat, Reşadiye, Sazak köyü yakınlarındaki virajlı yolda, çapraz ateşe alınarak taranan askeri araçtaki, bir askeri timden, 6 er 1 uzman Çvş olmak üzere 7 askerimiz şehit oldu.

Herkes bu konudaki görüşlerini, tahminlerini söyledi. Ancak bu güne kadar gözünü kırpmadan askerlerimize, polislerimize, hatta kendi halkına silah sıkan eli kanlı terör örgütüne bu tür eylemler bir türlü kondurulamadı.

PKK kendisi hakkında bu şekilde fikir yürütülüp, aklanılmaya(!) çalışılmasına daha fazla dayanamayıp, ajanslara düşen habere göre; Tokat, Reşadiye, Sazak köyü yakınlarındaki 6 er ve 1 uzman çavuşun şehit olduğu saldırıyı üstlendi.

Ajansların bildirdiğine göre; terör örgütü PKK'nın sözde askeri kanadı olarak bilinen HPG'den yapılan açıklamaya göre, saldırı bağlı bir grubun merkezden talimat almaksızın, kendi inisiyatifini kullanarak eylemi gerçekleştirdiğini belirtmiş. Yani kusura bakmayın, bu ‘Açılım’ sürecine bizim vurduğumuz balta değil demek istiyorlar.

Bakar mısınız, 7 askerimizin şehit edilmesine gerekçe neymiş? Son dönemde Gabar ve Cudi alanlarında gerillalara yönelik operasyonların yapılması, Amed’de(Diyarbakır) Aydın Erdem isimli genç (Hala kimin öldürdüğü belli değil) yurtseverin katledilerek şahadete ulaşması ve önderlikleri üzerinde uygulanan ölüm çukuru politikalarına misilleme olarak yapılmış.

Tabi bu arada açılım, saçılım derken tehditler birbiri ardına gelmeye devam ediyor. Böyle bir katliam kabul edilirken bile, tehditten vazgeçmeyenler, kendilerini Kürt halkının meşru savunma gücü olarak görmektedirler.

Şimdi gelelim PKK matiklere; (PKK’yı temiz gösterme çabasında olanlar)

PKK’yı bir sivil toplum örgütü olarak göstermek isteyenler ne diyorlardı?

Provokasyon!

Sahi kim neyi provoke ediyor? Kim olabilirmiş bu kanlı provokasyonun arkasındaki önemli güç?

Gözümüz aydın! Artık TÜRK Ordusu kendi askerlerini öldürüp PKK’nın üzerine atmaya başlamış(!) Bunu kim mi söylüyor? İlgili ve yetkili kişiler! Aslında biraz daha ileri gidip, yeni toplumsal örgütümüz yerine bu eylemi TSK, Ergenekon veya TİKKO’nun yaptığını ima yolu ile söylüyorlar!

TSK, Ergenekon ve TİKKO ne? Bu tür eylemi yapabilecek örgüt isimleri! Bu tür eylemi kim yapmaz? Bir tek PKK örgüt ihtimal dışı…

Son dönemlerdeki ülkemizin halini bir kere daha anlatmaya gerek var mı? Yurdumun karakollarına, askeri lojmanlarına, taşıt araçlarına, masum insanlara Molotoflu saldırılar düzenleyenin kim olduğunu biliyor muyuz?

Evet. Öyleyse, bunca temizlik hareketi niye?

Şehitlerimizin törenleri yapılıyor. Tören alanında kim yok; İçişleri Bakanı, Genel Kurmay Başkanı… Nerdeler? Birisi açmakla meşgul, öbürkü ise kendi iç sorunları, yani yapılmaya çalışılan sanal darbeleri önlemekle meşgul!..

Hele şu değerlendirmeyi yapan, PKK yöneticisi Murat Karayılan’ın, 3 Aralık 2009’da Fırat Haber Ajansı’nda yayımlanan demecine bakınca;

Örgüt lideri(!) ne mesaj veriyor?

* Yeni yapılan cezaevi bir ölüm çukuruymuş. Nefes alınamayan bir kafesmiş. Önder Apo’yu imha etmek için oraya koymuşlar. (Hakikaten ne işi var onun orada? Salıverin gitsin!)

* Biz Önder Apo’ya bu yaklaşımı bir savaş girişimi olarak görüyoruz. Hem de ciddi bir savaş girişimi... (Elinizden geleni ne zaman arkanıza koydunuz? Açılım ayağına toparlanma sürecini yaşıyorsunuz)

* Tepkiler halkın inisiyatifidir. Önderlik konusunda ben kimseye şöyle yapın böyle yapın diyemem. Herkes önderlikle doğrudan manevi bağ içindedir ve dolayısıyla herkes önderlik karşısında duyduğu sorumluluğun gereğini yerine getirmek durumundadır.(Eğer bu devlet devlet ise, o hareketi yapanları ve arkasındaki kışkırtıcılarını bir bir bulup çıkartır.)

Bu sözleri aylardan beri dinliyoruz. Kimden mi? Tabi ki DTP’den. Ancak halkın yararına olan hiçbir eylem ve söylem göremiyoruz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Demokrasi adına insan öldürülmez. Öldürülüyorsa o demokrasi değildir. Bunlar halkı gerçekten aptal sanıyorlar. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 11.12.2009 23:33
Cevap :
Merhaba Osman Bey. Doğru tek.Ölenin kimliği önemli değil. Yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  12.12.2009 15:12
 

Mesela TRT Kürtçe Tv açtı, insanlar artık dillerini rahatça konuşacak.Zaten istedikleri bu değilmiydi.Yok sayılmamak,aşğılanmamak,dillerini konuşmak filan...Yavaş yavaş bu haklarını alıyorlar ama insanımız ısrarla vermek istemiyor,neden? Çünkü AKP yapıyor. Her ne kadar benim için de bunu kabullenmek zor da olsa:) Yapıyorlar işte, belki başka emelleri var,sizin dediğiniz gibi,bilemem.Barış kötü bişey değil,doğru yapılırsa:)) Sevgilerimle.

SINIR 
 11.12.2009 14:29
Cevap :
Merhaba Hocam. Size bir olay anlatayım. Benim teşkilattan Mehmet Kürdi Yıldız diye bir arkadaşım vardı. 12 Eylülün estirdiği korku rüzgarına kapılarak, soy ismindeki Kürdi yazısını kaldırmaya kalktı, Ben engel oldum. Eğer sen Kürtsen bunu saklamana gerek yok. Tıpkı Alevilik gibi... Ne kapatılan DTP'nin ırkçı söylemleri, ne de AKP'nin dini söylemleri, bu ülkenin geleceği olamaz. Birisi açılımdan bahsediyor, öbürü demokrasi, özgürlükten bahsediyor. Kimse işsizlikten, açlıktan, geri kalmışlığın göstergesi olan feodal yapıdan, ağalık, aşiret gibi yapılardan bahsetmiyor. Hepsinin tek arzusu var. Konumlarını kaybetmeden, süre gelen yaşam tarzlarını sürdürmek. Açılımcılar, şunu, şunu açacağız. Bu haklardan herkes eşit(!) şekilde yargılanacak dese, açılımın içindekiler tartışılsa, özgürlük, demokrasi ve barış isteyenler, biz Kürt halkı için şunları şunları talep ediyoruz, başta toprak reformu, toprak işleyenin olacak deseler, halk sosyal güvenceye kavuşacak deseler kıyamet mi kopar? Selamlar..  15.12.2009 12:26
 

Valla Mesut Bey, onlar ne açmak istediler, dertleri başkamıydı,cemaatmiydi filan ben bilmem. Bizim açılımımız Doğu sorunu, hak ve özgürlükler açılımı idi.PKK yı bitirme ve artık gençlerin ölmemesi açılımı idi.AKP beceremedi. En son yapması gerekeni,en başta yapmaya çalışınca eline yüzüne bulaştı.İyileştirme yapıp,dağdan indirmeyi sona bırakmalıydı,zamansız davrandı.Değişik emelleri varmıydı bilmem, çok da ilgilenmiyorum. Tek önemli olan bu işi çözmeleri idi.Bence dağdan iniş doğru bir süreçti ama yanlış zamanlama ile.PKK yıllardır savaşarak bitmiyorsa,değişik yollar denenmeliydi.Ben hala umutluyum.Somut ne yaptılar diyorsunuz.Bakın ben burda 1 sene önce yazmaya başladım.Hiç bir bloğum yayınlanmıyordu.A desem aykırı.Şimdi ne istersek yazıyoruz.Bunu akp yaptı demiyorum ben.Milliyetin özgürlük anlayışı.Demek istediğim,Milliyet editörleri yazılı bir açıklama yapıp,bundan sonra çok aşırı olmadıkça,istediğinizi yazın, dediler mi,hayır.Yani siz yazılı birşey mi istiyorsunuz ben anlamadım,deva

SINIR 
 11.12.2009 14:24
 

PKK yı yasal silahlı kuvvet kabul edelim. TSK yı da toptan içeri tıkalım... Bitsin bu iş... Sevgi ve saygımla...

yeşilsoğan 
 11.12.2009 13:16
Cevap :
Merhaba, amaç o zaten. Yandaş medyada bu işi ordu yaptı diye çok değerli(!) kalemler olmadı mı? Hatta başbakan, yardımcısı Bülent Arınç, çok değerli(!) fikirlerini topplumla paylaşıp, açılımın zarar görmemesini istemediler mi? Selamlar, saygılar...  15.12.2009 12:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3076
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster