Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ağustos '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
581
 

Teşekkürler Bekir Coşkun

Teşekkürler Bekir Coşkun
 

Bekir Coşkun Hürriyet’te yazdı: “O benim 'cumhurbaşkanım' olmayacak...” (1). Bu yazıya yanıt Gül’den değil Erdoğan’dan geldi ve “O zaman Türk vatandaşlığından çık” dedi. Coşkun buna verdiği yanıtta “Bana vatandaşlıktan çık diyor. Nereye gideceğim.” diyor, Bekir Coşkun mizahının koktuğu cümlelerin sonunu çok anlamlı bir cümle ile bağlıyor: “Erbakan’ın plajına çıkmışız…” (2). Bu haberi okumanızı öneriyorum.

1989 yılından buyana 18 yıl geçmiş ama dün gibi aklımda, o yıl tehlikeli bir sözcük vardı: “alışamadım”. Bu sözcüğü çok açık telaffuz edenleri, tişörtüne yazıp dolaşanları gözaltına alıp kısa zamanda bırakırlardı. Sonraları bunu da yapmadılar, “alışamadım” diyenlere onlar alıştılar. Alışamayanlar alışmış gibi yaptı veya gerçekten alıştı. Demokrasi “alışamadım” diyenlere tahammül edilmesidir. Çok oy almışsanız o zaman tahammül kapasiteniz daha çok olacak.

Bekir Coşkun görüşünü açıklamıştır, o görüşü seversiniz veya sevmezsiniz tahammül etmek zorundasınız. Ben Bekir Coşkun’un görüşünü beğenirim ve ona teşekkür ederim, benim de bu sevgime tahammül etmek zorundasınız. Bir başkası Bekir Coşkun’un görüşünden nefret eder, Bekir Coşkun da bu görüşe tahammül etmek zorundadır.

Bu ülkeyi daha çok sevme konusunda ve buranın daha çok sahibi olma konusunda kimse hesap yapmaya kalkmasın. Bu ülke hepimizin, kimsenin bu ülkeden birisini kovma hakkı yoktur.

(1) O benim 'cumhurbaşkanım' olmayacak... http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=7087024&yazarid=2
(2) Bekir Coşkun'dan Başbakan'a cevap: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/7126430.asp?gid=180&a=373895

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu tür tepkiler Başbakan Erdoğan için aslında son derece normaldir, onun için esas zor olan hoşgörülü rolü yapmaktır. Çoğu tarikatte hoşgörü falan yoktur; reise itaat edilir, reis ne derse inanılır. İnanmasan bile inanmış görünürsün ki damgalanıp dışlanmayasın. Tarikatçiler beyin yıkama, duygulara çalışma ve sosyal baskı kurma sanatlarının bütün inceliklerine hakimdirler. Beyninin içinde ne olduğu aslında o kadar önemli değildir, inanmış gözüktüğün sürece kontrol altındasın demektir. Hatta gerçekten kontrol altında mısın diye test etmek için bazen safsatanın dozu iyice arttırılır. Reisten gelen en abuk subuk safsatalara bile inanmış görünüyorsan ideal bir tarikat kulusun demektir.

Mustafa Tümener 
 25.08.2007 18:46
 

alkis tutarak okudum. o kadar. sevgiler.

pirmete 
 23.08.2007 23:48
 

Oyları uzaylılar vermedi.Bu millet verdi.Çoğunluk onlarda. Türkiye egeden marmaradan ibaret değil.Hem bu millet seçmiş. Ben Akp'ye oy vermedim.Ama; Bizler böyle yaptıkça. Hep geri kalacağız.Yahu Bu ülkenin başka derdi yokmu.Kabul edin Bükemediğiniz eli öpün.Hala kapı gıcırtısı oluyoruz.PKK üzerine haberler yazın.Önceki Hükümetlerin ülkeyi soydurmasını anlatın.Atatürkün İlkelerinden, Devletçilik ve Milliyetçilik gibi ilkelerinin içine edilmesini anlatın.Ölen Şehitlerin Annesininde taktığı başörtüsü ile uğraşmayı bırakın.Gündemi değiştiriyorum.Eskiye yönelin Tarihe Aynen Amerikan sinamasının yaptığı gibi.Size bir tartışma.Mehmet Ali Ağca hapisten çıktığında bir gecede ne yaptı.Hırant dinki öldüren Ogün samastımı eğitti yoksa.Bakın aynen gündemi şimdi gereksiz yere oyalarmıyım bilemiyorum ama.Sizin yaptığınız yorumlarda böyle mantık dışı.Ordudaki mantık düzeni bile sizlerden daha iyidir.Bence mantığın bittiği yerde.Başörtüsü ile uğraşanlar çıkar.Bırakalım bunları.Bu ülke sizede kalmaz bi

SİZ ve ben 
 23.08.2007 7:01
 

İkisininde bu şekilde konuşmalarını şahsen kınıyorum. Sn. Erdoğanı; Ülke vatandaşlığından çık tabirini çok ağır ve yanlış buluyor, Sn. Coşkun'unda Demokratik olarak halkın veya onun seçtiklerinin sececeği bir cumhur başkanını benim cumhurbaşkanım olarak kabul etmiyorum demesi de son derece ayıp, ve vatandaşlığa sığmayan bir tabir olarak görüyorum. Ben de Sn. Sezeri beğenmezdim, Sn. Evreni hiç hazzetmezdim ama onları kabullenmiştim. Böyle bir sözü apo söyleseydi anlardım. Ama Sn. Coşkun'a yakıştıramadım. Tabii aynı ağırlıkta cevap veren Sn. Erdoğan'ıda. Selam ve saygılar.

akar 
 23.08.2007 0:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2405
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster