Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Şubat '18

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
58
 

Tüm Hastalara Deva Kitabı

Tüm Hastalara Deva Kitabı
 

Merhaba sevgili gönül dostlarımız,

Allah'ın, Resulünün SAV ve sevdiklerinin selam ve bereketi üzerinize olsun.

Bu haftaki yazımızda geçen hafta (Şubat 2018) Egemen Yayınlarından çıkan ikinci kitabımız “TÜM HASTALARA DEVA KİTABI” ndan bahsetmek istiyoruz.

Efendim bu kitapta büyük islam alimi Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin benim gibi engelli ve hastalara moral ve teselli veren, Hastalığın kazanımlarını anlatan “Hastalar Risalesi” isimli eserindeki 25 Deva’yı daha kolay anlaşılması için açıklamaya çalıştık.

FAHRETTİN YÜKSEL BEYLE TANIŞMAMIZ

Uzun yıllar emek verdiğimiz, hayatımızı hikayeleştirerek anlattığımız “İçimdeki Bitmeyen Özlem” kitabımızı hiçbir yayınevi kabul etmemişti. Eski komşumuz dostum Efkan Vural hocam kitabı internette yayınlamamı tavsiye etti. 41 bölüm olarak internette yayınlamıştık.

Sonra kitap olarak satılıp Ereğli Engelsiz Yarınlar Derneğine gelir olması ve geliriyle de tekerlekli sandalyeler alınması için 41 bölümü kısaltarak 16 bölüme düşürdük.

Fakat yine gönderdiğimiz hiçbir yayınevi kitabı basmayı kabul etmemişti. Ocak 2017’ye geldiğimizde ise aylardır ettiğimiz duamız kabul olmuştu. Allah’ım niyetim şöhret ve para değil, fakir engelli kardeşlerime yardım, nolur bu kitap basılsın….

Derken Egemen Yayınları sahibi Fahrettin Yüksel beyden 23 Ocak 2017’de bir email aldım. İnternette rastladığı kitabımızı basmayı teklif ediyordu.

Sonuç itibarıyla Fahrettin Yüksel bey, satılmama riskini göze aldı ve Mayıs 2017’de Egemen yayınlarından hayat öykümüzü hikayeleştirerek anlattığımız “İçimdeki Bitmeyen Özlem” kitabımız çıktı. Pekçok hayırlara vesile oldu. Engelli Celal’in hayalini gerçekleştirdi, Allah binlerce kez razı olsun.

Sonrasında Fahrettin beyle irtibatımızı hiç koparmadık. Fahrettin beye, iyi ki tanıştık, çok iyi birisiniz, çok iyi kalplisiniz, deyince bana dedi ki; esas ben senin hayatından çok etkilendim ve artık Egemen Yayınları’nın engelliler konusunda kitapları olan bir yayınevi olmasını istiyoruz, dedi. Sen yine yazmaya devam et, ben senin yazdığın her kitabı basarım, diye ekledi.

Şubat 2018’de de sağolsun bize güvendi, tüm hastalara teselli olarak yazdığımız “Açıklamalı Hastalar Risalesi” olan yazının başlığı olan “Tüm Hastalara Deva Kitabı” isimli kitabımızı yayınladı.

 

BU KİTABI NEDEN YAZDIK?

Yıl 2004, Rabbim Kuran meali okumaya başlamamla hidayet nasibetmiş, adeta günlerce çölde kalmış, susuzluktan yanmış, kavrulmuş insan misali internetten dinimi araştırmaya koyuldum. Araştırırken büyük islam âlimi Rahmetli Bediüzzaman Said Nursi’nin (1878-1960) Hastalar Risalesi’ni keşfettim. İsmi bile beni çok cezbetmişti.

Hastalar Risalesi, 6000 sayfalık Risale-i Nur Külliyatının içinde küçük bir kitapçıktır. Aslında, Risale-i Nur Külliyatındaki Lemalar isimli eserin, ‘Yirmibeşinci Lema’ isimli bölümüdür.

Hastalar Risalesi, yirmi beş adet Deva isimli kısa yazılardan oluşur. Bediüzzaman Hazretleri eserin önsözünde, hastalara bir geçmiş olsun ve manevi şifa olsun diye yazdığını ifade eder.

Aslında Bediüzzaman Hazretleri Hastalar Risalesi adlı eserinde, hastalığın nimet tarafı olan manevi meyvelerinden bahseder ve insanların keşke hasta olsam diyeceği bir eser olduğunu belirtir.

Evet Fakiriniz de yıllar içinde defalarca okudum. Gerçekten de hastalığın büyük bir nimet olduğunu, Rabbimin bir iltifatı olduğunu anladım ve hasta olduğuma çok şükrettim.

İlk okumam da Risale dili biraz ağır olduğundan sıkılmıştım ve yarısına gelmeden bırakmıştım. Aslında bu kitap gibi hem Osmanlı kelimelerinin anlamını veren, hem de açıklayıcı bilgiler olan bir kitap olsaydı, elimden bırakamazdım ve tam bir teselli olurdu.

Bu sebeple böyle faydalı bir eserin lüzumunu hissettik ve Allah’ın izniyle yazdık elhamdülillah.

İnşallah mahsun hastalara teselli olacaktır. Evet bu hastalık bana Allah’ın hediyesidir. Çünkü Hz. Mevlana, Allah sevdiği kuluna dert verir, Firavun’un bir kez bile başı ağrımadı, der.

Kitapda çok kısa olarak Bediüzzaman Hazretlerinin ve fakirin hayat öyküsü vardır.

Yıllar önce bu eseri insanlara faydalı olmak için, bir blog sayfası açarak yayınlamıştık. Linkteki 6. deva ve açıklamaları kitaptakine benziyor. Kitaba örnek olur inşallah. (*)

Şimdi ise Allah’ın izniyle, pek çok yakinen tanıdığımız hasta insanlara ve kanser gibi zor hastalıklarla mücadele eden kalbi kırık hastalara bir moral ve bir teselli olsun diye kitap olarak yazdık inşallah.

Şimdi başlıkta adı geçen son kitabımızın arka kapak yazısını kopyalamak istiyoruz:

 

ARKA KAPAK YAZISI

Bu kitapta büyük İslam alimi Bediüzzaman Said Nursi (1878-1960) Hazretleri , “Ehl-i iman”yani iman sahipleri için hastalığın kazanımlarınıanlatıyor.

Birkaçışunlardır :

•          Hastalık ömür dakikalarınıbirer saat ibadet hükmüne getirebilir.

•          Hastalık ölümüve ahireti düşündürür, dünya sevgisini azaltır.

•          Hastalık sabun gibi günah kirlerini yıkar, temizler.

•          Şükrederek sabreden hasta, takvalıinsanın on yılda elde ettiği kârıiki yılda alabilir.

•          Eğer hastalığın mânâsıgüzel birşey olmasaydı, Allah, başta Hazret-i Eyyub’a A.S hastalık vermezdi.

•          Hastalık kalbi yumuşatır, şefkat ve empati hislerini artırır.

•          Hastanın duasımakbuldur. Hastalık acizliğini hissettirip içten dua ettirir.

•          Hasta insan çocukluğundaki gibi aile ve akrabasından sevgi, ilgi görür.

•          Hasta/Engelli insan gaflete ve nefsin arzularına düşmez.   ….  Vs.

Hastalığın çok daha fazla kazanımlarınıve hepsinin açıklamalarınıbu kitapta okuyabilirsiniz.

HASTAYA GÖTÜRÜLECEK EN GÜZEL HEDİYE BU KİTAPTIR

ACİZANE FİKRİMİZ BİR HASTAYA GÖTÜRÜLEBİLECEK EN GÜZEL HEDİYE,

TESELLİ VE MORAL OLMASI AÇISINDAN BU KİTAP OLACAKTIR inşallah.

Sigaradan ucuzdur. 10 TL. (Kargo ücretsiz) İnsan hastalanınca bir teselli arıyor, bir moral bekliyor.

Belki ilerde hasta ziyaretlerine giderken hediye olarak çiçek yerine bu kitap götürülecektir inşallah.

Fahrettin bey ve fakirin tek isteği okunmasıVE engelli ve hastalara manen şifa olmasıinşallah. Bir hastanın moral bulmasının sevabıbize yeter. Bizim niyetimiz para kazanmak değil, Allah rızası…

İNTERNETTEN KOLAYCA ULAŞMANIZ İÇİN sağolsun FAHRETTİN BEY n11.com’a YÜKLEDİ.

https://urun.n11.com/ruh-ve-beden-sagligi/tum-hastalara-deva-kitabi-egemen-yayinlari-P237999144

(n11.com’u tıklayınca ‘tüm hastalara deva kitabı’ diye aratabilirsiniz.)

İnşallah Allah’a ve ahiret gününe inanan imanlı hastalara moral olacaktır. 

Cenab-ı Allah tüm hastalarımıza acil şifa ihsan eylesin inşallah.

Not:

Fahrettin Yüksel bey önceki kitabıda merak edip okumak isteyenler için “İçimdeki Bitmeyen Özlemve Tüm Hastalara Deva Kitabı”nıberaber aşağıdaki linkte kampanya yapmış.. 2 kitap beraber siparişfiyatı18.90 TL. (Kargo ücretsiz)

https://urun.n11.com/ruh-ve-beden-sagligi/tum-hastalara-deva-kitabi-icimdeki-bitmeyen-ozlem-P238000987

 

Celalin Penceresinden

 

* http://hastalar-risalesi.blogspot.com.tr/2012/11/altinci-deva.html

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 455
Toplam yorum
: 113
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 775
Kayıt tarihi
: 04.09.12
 
 

1973 Konya Ereğli doğumluyum. Selçuk üni. MYO Elektronik bölümü mezunuyum. 1993'e Friedreich Atak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster