Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ocak '13

 
Kategori
Güncel
 

Türkiye 'Koçbaşı' olarak mı görülüyor? ABD'li tarihçinin şok analizi...

Türkiye 'Koçbaşı' olarak mı görülüyor? ABD'li tarihçinin şok analizi...
 

Türkiye’nin dışarıdan nasıl göründüğünü hep merak etmişimdir.

Dışarıdan nasıl göründüğümüzü açık açık söyleyen birisi nihayet ortaya çıktı.

ABD’li tarihçi Tarpley, Türkiye hakkında şok bir analiz yaparak, sosyal medyaya verdi. Sosyal medyada dolaşan videosunda “Obama Erdoğan’ı aldatıyor, Türkler kaybedecek” diyor. 

Videoda; ABD’li tarihçi Dr. Griffin Tarpley, Türkiye ve Suriye sorunu konusunda şok bir analiz yapıyor.

İşte o analizden başlıklar:

’Obama’nın her hafta Erdoğan’ı aradığını, kibir ve hırsı ile oynayarak onu bir yere ittiği söyleniyor’’ iddiasını da ortaya atan Tarpley, ‘’Mübarek’in düşürülmesinden sonra Türk hükümeti Yeni Osmanlı İmparatorluğu fikri ile kandırıldı. Bu aldatmaca ile sıfır sorundan, başta Kürt sorunu olmak üzere, onlarca sorunlar dizisine geçiverirsiniz’’ diyor ve sözlerine şunları ekliyor;

PKK VE CİA: “Simon Hersh’e göre PKK, CIA’nın desteklediği bir örgüttür; CIA, PKK’yı İran’a karşı kullanmaktadır. Yakın geçmişte Fransa’da Cumhurbaşkanı Mitterand’ın eşi Danielle Mitterand PKK’nın koruyucu azizesi idi. Bir yıl önce, İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, Mavi Marmara’daki davranışından dolayı Türkiye’yi cezalandırmak için İsrail’in PKK’yı destekleyeceğini söyledi. NATO’nun Yunanistan aracılığıyla PKK’yı desteklediği haberleri var. Bana göre Türkiye’nin anlaması gereken bu!

TÜRKİYE’Yİ YOK ETMEK İÇİN: Türkiye’yi ziyaret ettim, pek çok siyasi lider ile görüştüm. Türkler öncelikle Amerika ve İngiltere ile ittifakın “öldüren bir kucaklama” olduğunu anlamalı; bir başka deyişle İngiliz- Amerikalılar Türkleri öldürene kadar sevecekler. Türkleri Suriye’ye karşı kullanacaklar. Ve çatışmayı modern Türkiye’yi yok etmek için kullanacaklar. Korkarım, Obama’nın aldattığı Erdoğan ve Davutoğlu bu psikoloji ile kendi çukurlarını kazıyorlar. Kazanacakları hiçbir şey yok ve kaybedecekler.

SURİYE’DE İSYAN BASTIRILIYOR: Ortada bir de Rusya sorunu var; 19 ncu yüzyılda her 20 yılda bir, Türk- Rus Savaşı olurdu. Son zamanlarda bir Türk- Rus Savaşı olmadı ama o istikamette adımlar atılıyor. Şu bilinmelidir ki, Suriye güvenlik güçleri isyancılara karşı başarılı bir harekât yürütüyorlar, isyan bastırılıyor; Buna paralel olarak, olayların ağırlık merkezi, gerçek bir devrimci hareketin başladığı Suudi Arabistan ve Katar’a doğru kayıyor.

İSKENDERUN’DA CİA VAR: Şu anda Türkler, güney bölgelerinin tamamını CIA’ya devrettiler. Oralarda CIA başıboş, kontrolsüz dolaşıyor. İskenderun otellerinde CIA cirit atıyor. Oteller El- Kaide teröristleri ile dolu. CIA Adana yakınlarındaki İncirlik üssünden, bölgeye getirdikleri teröristleri kullanıyorlar. Ve bunun Türkiye’ye geri dönüşü feci olacak.”

Bu analizi gördükten sonra, ülkemizin nereye sürüklendiğini açıkça görebiliyoruz.

Bu açıklamaların ışığında Türkiye’nin “Koçbaşı” olarak kullanıldığını anlıyoruz.

Koçbaşı ne mi diyorsunuz?

Koçbaşı: Xv. yüzyılın sonuna kadar kullanılan, kuşatılan bir şehrin veya kalenin sur ve kapılarını yıkmaya yarayan, ön tarafı koçbaşına benzeyen ağır direk.

Kuşatılmış kalelerin duvar ve özellikle kapılarını zorlamak için kullanılan, ucunda bir koçun başına benzer demir topuz bulunan, ağır, direk biçiminde bir savaş aracı.

Yani Türkiye birilerini korumak için koçbaşı gibi kullanılarak en ön cepheye sürülüyor. Maşa varken elini ateşe sürmek istemeyenler, Türkiye’yi koçbaşı olarak kullanıyorlar.

 
Toplam blog
: 3842
: 3093
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..