Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
659
 

Uğur Mumcu'yu rahmetle anıyoruz!

Uğur Mumcu'yu rahmetle anıyoruz!
 

Bu gün, 24 Ocak 1993 tarihinde aracına konulan bir bombanın patlatılması sonucunda öldürülen gazeteci- yazar Uğur Mumcu’nun aramızdan ayrılışının 14. yıl dönümü.

Dün binlerce Türk vatandaşı benzer bir kaderi paylaşan gazeteci-yazar Hırant Dink’i “Hepimiz Hırant’ız, Hepimiz Ermeniyiz” sloganlarıyla uğurladı.

Bu gün gazete manşetlerinde sadece bu haber vardı…

Bu gün aynı on binlerin Uğur Mumcu’yu “Hepimiz Türküz” sloganlarıyla anmalarını bekliyoruz. Böyle bir anma tüm dünyaya, Türk halkının gerçek manada ve her koşulda birbirine kenetlendiğinin en büyük göstergesi olacaktır.

Haydi “Hepimiz Türküz” diyen herkesi Uğur Mumcu’yu anmaya davet ediyoruz; kabrinin başında, kalemin ucunda, gönüllerin bir köşesinde, dualarla anmaya davet ediyoruz.

Sevgili Uğur Mumcu; seni Rahmetle anıyoruz, nur içinde yat.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ÖLDÜRTÜLDÜğü günü dün gibi hatırlıyorum.Bursa'ya giderken öğlen haberlerin de duymuştum.Ankara'da törene gidememiştim.Bursa 'da katılmıştım. Gençler unutmaya başladı.Unutturmamalıyız.Kitaplarının okunması için yönlendirmeliyiz. Aynı duyarlılığı föstermeliyiz. Keriman Tevhit Ertuğrul Emekli Öğretmen

68'li 
 24.01.2007 16:34
 

Evet hepimiz Türk'üz...Türkiye'yi korumak aydınlarımıza sahip çıkmakla yükümlü olmalıyız herbirimiz fakat ne yazık ki bu yükümlülüklerimizi yerine getirmekte hiç de yeterli değiliz!..Onun içindir bu bir daha yerine gelmesi, onların boşluklarını doldurabilecek yeni değerlerin az oluşu..Tüm değerlerimizi korumak adına herkesin üstüne düşeni yapması dileği ile....Uğur Mumcu'nun katilleri nerede? Katil yada katiller mutlaka bulunacak diyenler! Neredeeeee!...

Ayrıntıda gezinmek 
 24.01.2007 15:36
 

unutmamalıyız uğur mumcu gibi onurlu, kararlı,ve gerçekten insan olanları...hala katiller bulunamamışken...hala faili MEŞHUR bir cinayetken...hala bu memlekette insanlar birilerinin göz işaretiyle öldürülüyorken unutmamalıyız UĞUR MUMCU'yu...her gün hatırlamalı ve ona sahip çıkmalıyız..

özlem.demirçi 
 24.01.2007 12:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 516
Toplam yorum
: 633
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 1074
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ankara doğumluyum. İstanbul'da uzun yıllar özel sektörde çalıştım. Halen, kayıtlı-ruhsatlı malî m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster