- Kategori
- Etkinlikler / Festivaller
Uluslararası Çocuk Film Festivali / Universal Kids Film Festival
Children’s Film & Art Association organizatörlüğünde gerçekleşen "Uluslararası Çocuk Film Festivali" 27 Ekim - 31 Ekim tarihleri aralığında Tuzla’da ( Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi ile çeşitli etkinlik alanlarında ) yapılıyor.
Festival kapsamında, belgesel, kurgu ve animasyon film gösterimlerinin yanı sıra, seminerler, work shoplar, söyleşiler, sergiler, performans çalışmaları ile pek çok etkileşimli çalışmalar gerçekleştirilecek.
Festival Başkanlığını Rowena M. Tuzcuoğlu’nun, Koordinatörlüğünü Kezban Demet Öçgüden'in üstlendiği festivalde 50 yi aşkın kısa ve uzun metrajlı film gösterilecek. Etkinlik programı ;
27 Ekim Pazartesi
Film Program 1 / 10:30 – 11:30 (5-9 yaş)
Top Ten Cartoons for Children 4 UNICEF
Amar 10.3 Bosnia & Herzegovina
Ballet 5.15 Ukraine
School 3.15 Ukraine
Ground Hog Day 2.58 Ukraine
El Milagro del Pan 7.55 Argentina
West Child Story 3.16 Spain
THE Chicks Say 1.28 Argentina
Bosna Hersek’den misafir çocuk ve genç film yönetmen / yapımcılarla söyleşi
Film Program 2 / 11:30 – 13:30 (10 -13 yaş)
Top Ten Cartoons For Children 4.0 UNICEF
Girl With Angel Voice 7.06 Bosnia & Herzegovina
All Changes 3.07 Italy
Malaysia A Colorful Country 18.25 Malaysia
Da Da Da 5.0 Taiwan
Fearless 10 Croatia
The Locked Classroom 3.0 Croatia
I Don’t get Up on the wrong Foot 8.56 Croatia
Hırvatistan’dan misafir çocuk ve genç film yönetmen/ yapımcılarla söyleşi.
Film Program 3 / 4:00 – 15:00
Opening Selection/ Açılış Seçkisi
Short Films / Kısa Filmler
Booo – Sweden (7.0 min)
Wish – India (10’’)
Beans – Japan (5.3 min’)
Business for Children – Croatia (5.2’’)
West Child Story – Spain (3.16’’)
Amar – Bosnia & Herzegovina (7.12’’)
The Birthday of Ant – Ukraine (4’’)
Fingers in the Pie – Taiwan (3’’)
The Chicks Say – Argentina (1.27’’)
Tulkou – France (10.0’’)
Sergiler : Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi , Tuzla Belediyesi Sanat Galerisi
Sanatsal Etkinlikler : Sokak Grafiti, Hareketli Barış Oyuncağı
IMKB öğrencileriden çocuk eğlenceleri : Yüz Boyama
Barış Bezi Ensalasyonu & Performansı
28 Ekim Salı Film Program 1 / 10:30 – 11:30 ( 5-9 yaş )
Top Ten Cartoons for Children (4.0) UNICEF
The Swedish Meatballs (5’.0) Sweden
Spell Breaker (3.33) Holland
The Village School (2.5) Belgium
The Wish (7.5) India
Worm in the Employment Office (1.58) Croatia
Guardians of Water (19) Venezuela
Maestro (5.0) Hungary
Hajdu Sound (1.0) Hungary
Macaristan’dan misafir çocuk ve genç film yönetmen / yapımcılarla söyleşi.
Film Program 2 / 11:30 – 13:30 ( 10-13 yaş )
Top Ten Cartoons (4.0) UNICEF
Do You Really Think That About Me (5.0) Spain
Business For Children (6.0) Croatia
Break Down The Walls (2.41) Austria
Summer at the Beach (3.17) Croatia
Sound for Mazin (19.0) Holland
Angels & Demons (3.0) Hungary
Tripe and Onions (7.0) Hungary
1Day Off (5.0) Hungary
Exhibition (4.0) Hungary
29 Ekim Çarşamba Film Program 1 / 10:30 – 11:30 (5-9 yaş)
Top Ten Cartoons for Children (4.0) UNICEF
Butterfly (6.0) Ukraine
Opportunity (2.3) Ukraine
Pandemic (3.28) Ukraine
Modern Times (3.0) Spain
Seagull (3.53) Croatia
Ugly (2.38) Spain
I am Round (14.0) Sweden
Trucks & Meatballs (5 ‘.0) Sweden
Film Program 2 / 11:30 – 13:30 / (10-13 yaş)
Top Ten Cartoons For Children (4.0) UNICEF
Dreaming My Reality (2.55) Croatia
Tatil Kitabı 78’ Türkiye
Film Program 3 / 13:30 – 15:30 / ( 14-17 yaş)
Turkish Panorama
Kırık Midyeler (85.0) Turkey
Film Program 4 / 15:30 – 17:30
International Panorama
Taina (88.0) Brazil
30 Ekim Çarşamba /Film Program 1 / 10:30 – 11:30 / (5-9 yaş)
Top Ten Cartoons for Children (4.0) UNICEF
Archibald (4.0) Belgium
How to Become Animator (8.3) Ukraine
Glass of Water (5.8) Ukraine
The Birthday of Ant (3.59) Ukraine
United Colors of Bean, Gift From Sky (5.6) Japan
United Colors of Bean Birth of Democracy (7.15) Japan
Japon film yönetmeni Mr. Yasushi Asai ile söyleşi.
Film Program 2 / 11:30 – 13:30 / ( 10-13 yaş)
Top Ten Cartoons for Children (4.0) UNICEF
A Short Board Game (3.11) Bangladesh
Dirty City (2.16) Croatia
A Man in the Museum (4.3) Croatia
Seagull (3.53) Croatia
My Shoes (30.0) Tunisia
Ekmek Turkey
Film Program 3 / 13:30 – 15:30 / (14 - 17 yaş)
My Dad is a Musician (3.53) Czech republic
Prejudice is a Two Edged Sword (4.57) Italy
Equal (2.12) Austria
Where are we Heading (13.46)Lebanon
Behind the Tents (12.29) Croatia
Ana (10.0) Croatia
Ripples (4.0) Japan
Ekmek 8’28” Turkey
Film Program 4 / 15:30 – 17:30
Three Sad Songs 20’ Holland
Ice Dragon 73’ Sweden
Film Program 5 / 17:30 – 19:30
Archibald 4’ Belgium
What a Threat 5’45’’ Belgium
Sleepy Time 4’15’’ Belgium
Zarbiland 6’50’’ Belgium
Turkish Panorama (Kirik Midye) 85.0 Turkey
31 Ekim Perşembe / Film Program 1 / 10:30 – 11:30 / (5-9 yaş)
Top Ten Cartoons 4’’ Unicef
United Colors of Beans 10’’ Japan
To Have Fun 3’ Ukraine
Tibetan Tango 3’ 20’’ Ukraine
Marine Day 4’ Taiwan
Brighten Up 4’ Taiwan
Green Revolution 2’ 25’’ Taiwan
I Am Round 14’ Sweden
Film Program 2 / 11:30 – 13:30 / ( 10-13 yaş )
Our School in the Middle of the Street 14’09’’ Spain
Ice Dragon 105’ Sweden
Film Program 3 / 13:30 – 15:30 / ( 14-17yaş )
Carme’s Angels Against
the Empire of Pigeon Poop 14’’02 Spain
Where Are We Heading 13’ Croatia
Urban Rascals 78’ Holland
Seminer Konuşmacıları :
Nandor Grosch – Hungary/ Macaristan
Director/ Yönetmen, Kids Eye Art Association & Film Festival Çocukların Gözü Sanat Derneği ve Film Festivali
Josep Arbiol – Valencia Spain/ İspanya
Artistic Director/ Sanat Yönetmeni, MICE Film Festival
Kimeta Busevaç – Bosna Hersek
Film & Media Teacher/ Film & Medya Öğretmeni
Mert Uçkaan- Istanbul, Turkey/ Türkiye
Lecturer & Artistic Director for Commercials
Eğitmen & Sanat Yönetmeni
Uçan Adam Producions
Rowena M. Tuzcuoglu – Turkey
Chairperson/ Başkan, Universal Kids Film Festival
Festival kapsamında bütün etkinlikler ücretsizdir.