Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Nisan '14

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
390
 

Üniversite mezunu çaycı aranıyor

Üniversite mezunu çaycı aranıyor
 

Üniversite mezunu işsizler dünyayı sarsmaya Atina'dan başladı. Sana üniversitenin bütün kapıları açacağı yalanını söyleyecekler ama seni üç kuruşa çalışmaya ikna edecekler. Bunların hepsi bir kitaptan alıntı. Adı da 'Üniversite Mezunu Çaycı Aranıyor' alanında yazılmış ilk araştırma kitabı. Çıktığı yıl çok fazla yankı uyandırmasa da Gezi olaylarının patlak vermesiyle kitap terkar gündeme geldi. Çünkü tartışılmaya başlanan Y Kuşağı kavramını toplum yeni yeni duyarken Yazar 2008 yılında çıkan kitabında bu kuşağa genişçe yer vermiş. Bazı kitaplar var ki gerçekten değeri yıllar sonra anlaşılıyor.

KAYBEDECEĞİNİZ TEK ŞEY ÖN YARGILARINIZ

Eğer okumadıysanız ve hâlâ elinizde diploma kapı kapı şirket geziyorsanız bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Kaybedeceğiniz tek şey ön yargılarınız olacak. Dünyanın dört bir yanından toplanan hayat hikayeleri, ilginç cv örnekleri, yaşanmış hikayeler, araştırmalar, eğitimli köleliğin temeli ve günümüzdeki yansımalarına daha yakından bakmanızı sağlayacak.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet Türkiye'de işsizlik bir gerçektir..Üniversite mezunu çobanlar bile vardır. Ben şahsen bu manzaraya utanıyorum. Türkiye'de işsizlik hat safhada...

Abdülkadir Güler 
 19.04.2014 19:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 278
Kayıt tarihi
: 04.05.10
 
 

'Dün kendime seni anlattım' adlı şiir kitabıyla 2008 yılında en iyi şiir kitabı dalında Türkiye 3..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster