Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ocak '13

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
4204
 

Vahhabi müftü kadınlara cennetin anahtarını dağıttı. Cennet ÖSO'nun yatağından geçiyor!

Vahhabi müftü kadınlara cennetin anahtarını dağıttı. Cennet ÖSO'nun yatağından geçiyor!
 

Tüm hak dinlerinde olduğu gibi İslam dini’nin uygulanmasında birçok farklılıklar var.

Bunların içinde en katı olanı Vahhabilik!

Vahhabilik özellikle Suudi Arabistan’da uygulanıyor.

Bu uygulamanın ne kadar hakkaniyet içerdiği hiç sorgulanmıyor ve petrol sayesinde Suudi Arabistan demokrasi merkezi olarak halka sunuluyor.

Suudi Arabistan’da da bizdeki gibi müftülük uygulaması var.

Bazen bizim müftülerin saçmaladığı gibi, onların müftüleri de zaman zaman saçmalayabiliyor. Ancak onların müftülerinin saçmalaması, bizdekinden çok daha farklı oluyor.

İşte basına yansıyan Suudi Arabistanlı Müftü El Arifi’nin son fetvası!

Vahhabi müftü El Arifi'den kadınlara, cennete gitmeleri için bakın ne önerdi.

Suudi müftüden kadınlara fetva: 'Cennete gitmek için ÖSO militanlarının cinsel isteklerini giderin'

Suudi Arabistan’da Vahhabi müftü Muhammed El Arifi Suriyeli muhaliflerin uzun süredir savaştığı için cinsel ilişkiye gidemediğini söyleyerek, militanların cinsel isteklerini karşılamanın cennete gitmek için yerine getirilmesi gereken bir görev olduğunu iddia ediyor.

Presstv'nin haberine göre, Vahhabi müftü Muhammed El Arifi Suriye ile ilgili verdiği fetvada insanlık dışı önerilerde bulunmuş. Suriye'deki militanların iki yıldır savaştıklarını, bu yüzden uzun süredir cinsel ilişkiye giremediklerini söyleyen El Arifi, ÖSO militanlarının muta(Müt'a veya Muta nikahı; bir erkeğin, rızası olan bir kadınla, bir ücret karşılığında, belirli bir süreliğine birlikte olmak üzere evlenmesi. Müt'a kelimesi ise sözlükte "kendisinden faydalanılan şey" olarak tanımlanıyor.) nikâhıyla Suriyeli kadınlarla kısa süreli evlilikler yapabileceğini söylemiş.

Müftü El Arifi yabancı militanlarla Suriyeli kadınlarla ilişkiye girerek cinsel arzularını tatmin edebileceğini, böylece militanların "Suriyelileri öldürmek için kararlılığının artacağını" kaydetmiş.

Cinsel ihtiyaçları gidermek için yapılacak evliliklerde dul, boşanmış ve 14 yaşından büyük kadınların tercih edilmesini söyleyen müftü, militanların cinsel isteklerini karşılamanın cennete gitmek için yerine getirilmesi gereken bir görev olduğunu savunmuş.

Söylenebilecek ne kaldı?

Cennetten tapu dağıtan bu soytarılar, İslam’ı dünyanın gözünde ne hale getiriyorlar?

Cennete gitmenin bel altı ile bir ilgisinin olduğunu hiç düşünmemiştim.

Demek ki; ‘Çok çok ileri demokrasi’lerde böyle oluyormuş!

Biliyorsunuz biz de ‘İleri demokrasi’yi uygulamaya koyduktan sonra, ‘Dindar ve kindar’ bir nesil yetiştirmek için düğmeye bastık!

Dindar neslin gereği olarak okullarda kılık, kıyafet serbestîsi sağladık. Şimdi kılık kıyafet serbestîsinin kaldırılmasını, sadece türbanın serbest kalmasını istiyoruz. İnanmayan Türkiye Kamu Sen’in Sivas temsilcisi Muzaffer Karadağ’ın açıklamalarını okusun.

İşte böyle…

Cennet ÖSO’nun yatağının altında!..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Konuyu araştırınca sözkonusu kişinin şahsında tüm islam alemine yönelik iftira kampanyası olduğunu Timetürk kaynaklarından öğrendim(http://www.timeturk.com/tr/2013/01/03/iste-suriye-hakkindaki-iftiriya-muhatabindan-cevap.html). İran kaynaklı bir merkezin sürekli yaptığı mezhep savaşları türündeki iftira saldırıları Türkiye medyasında yer almamalı diye düşünüyorum. Çünkü bu tür iftiralar destekde bulunca kanımızı donduruyor. Ben yıllardır Mute nikahı hikayesinin İrana ve şia'ya yapılan bir haksızlık propagandası olduğunu düşünürken, İranın aynı iftirayı diğer mezhebe karşı yapması utanç verici bir cahillik. Ama ne yazıkki din, mezhep ve etnik rekabetler cehaletin doruğa çıktığı yer oluyor. Selamlar.

aliy ver 
 10.01.2013 10:59
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  12.01.2013 10:56
 

Aynısı olmasa da benzerleri bizde de yaşanıyor. Kimilerinin böyle saçmalıklara arka çıkmalarını anlamak güç.Sanki cennetin anahtarı ceplerinde, istediklerini alıyorlar, istemediklerini kapı dışarı, alem bunlar!

Hüseyin Seyfi 
 09.01.2013 11:43
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Ülkenin geldiği noktayı görme açısından çok önemli... Selamlar, saygılar...  10.01.2013 10:20
 

Aynısı olmasa da benzerleri bizde de yaşanıyor. Kimilerinin böyle saçmalıklara arka çıkmalarını anlamak güç.Sanki cennetin anahtarı ceplerinde, istediklerini alıyorlar, istemediklerini kapı dışarı, alem bunlar!

Hüseyin Seyfi 
 09.01.2013 11:43
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  12.01.2013 10:58
 

bir Suudi yobazin saçmaliklarindan yola çikip lafi ileri demokrasiye ve dindar nesile (uydurdugun kindar lafini kiniyorum) nasil getirdigini anlayamadim ... bir kendini bilmez adami genelleyerek tum dindar kesimi zan altinda birakmani etik disi buluyorum ornegin ben senin temsil ettigin gorusten oyle kadinlar taniyorum ki ozel hayatlarindaki çirkinlikleri burada anlatsam utançtan yerin dibine geçersin, ama ben etik davraniyorum ve genelleme yaparak tum bir kesimi zan altinda birakmak istemiyorum

Demokrasi Penceresinden 
 08.01.2013 18:43
Cevap :
Kindar lafını kimin söylediğini bilmiyor musun? Vah vah senin kulakların duymaz, gözlerin görmez olmuş. Sahi Suriye'yi anti demokrat bulup, Suudi Arabistan'ı demokrat bulan sizin ağababanız değil mi? Benim zihniyetimdeki kadınları senin gibi bir yobazın tanıması mümkün değil. Niye böyle bir yerde anlatmıyorsun? Çünkü öyle bir kadın yok ve olamaz. Bu senin ve senin gibilerin hayalindeki kadınlar. Boş konuşmaktan başka yaptığınız bir iş yok. Gerçeklere gelin.  09.01.2013 10:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3076
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster