Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '14

 
Kategori
Cinsel Sağlık
Okunma Sayısı
6080
 

Vajinada kaşıntı problemi ve çözüm yolları

Vajinada kaşıntı problemi ve çözüm yolları
 

Vajinada Kaşıntı ve Çözüm Yolları


Vajinada kaşıntı problemi her kadının hayatı boyunca en az bir kaç defa yaşadığı bir sorundur. Vajina bölgesi dışarıdan gelecek tehditlere oldukça açıktır. Sence neden vajina bölgesi bakterilerin üremesi için uygun bir ortamdır? Konunun daha da derinlerine inmeye hazırsan olayı bilimsel bir çerçeveden açıklamak istiyorum.

Candida albicans adındaki bu bakterilerin yaşayabilmesi ve üreyebilmesi için karanlık, nemli bir ortama ihtiyaçları vardır. Vajina gibi uygun bir ortamı yakaladıklarında da asla bu fırsatı kaçırmazlar. Vajinada kaşıntı problemi de tam bu noktada ortaya çıkar. Hassas bir bölgede oluşan kaşıntı tüm sosyal hayatı etkiler. Yaşam kaliteni berbat eder, seni hayattan soğutur.

Tüm bunlara rağmen atacağın doğru adımlarla vajina bölgesini tehdit edecek bakterilerden kurtulmak her zaman senin elindedir. Daha önce alacağın önlemlerle vajinada kaşıntı ile birlikte gelen vajinal mantar hastalığının oluşumunu engelleyebilirsin. Fakat burada hastalığa yakalanan kardeşlerimiz için bazı tavsiyeler vereceğiz.

Vajinada Kaşıntı Tedavisi İçin Neler Yapmalısın?

Vajinada kaşıntı oluşması %90 vajinal mantar hastalığını işaret ettiği için. Vajinal mantardan kurtulma yollarını ele alacağız.

1) İlaç Tedavisi:

Doktora gidip hasta olup olmadığını kontrol ettirmen faydana olacaktır. En iyi teşhisi doktorlar koyacaktır. Sana bazı kremler, antibiyotikler ve bunun gibi ilaçlar yazacaklar. Bunları kullanabilirsin.

2) Doğal Tedaviler:

Bizi esas ilgilendiren kısım burası. Doktor tedavisinin yanında her zaman için doğal bir yöntem daha uygulanmalıdır. Böylece hastalıktan çok daha hızlı ve kolay bir şekilde kurtulabilirsin. İnsanlığın doğuşundan beri hastalıkların tedavisinde bitkiler kullanılıyor. Tabi ki çok etkili olan ilaçlar mevcut. Bundan 20 yıl önce insanların büyük bir kısmı ilaç kullanmayı tercih ediyordu fakat günümüzde ilaçlar güvenilmez bir hale geldi. Artık ilaçların içine şeker koyup kandırabiliyorlar. Bu noktada kendi elinle seçeceğin bitkilerle yapacağın karışımlar sayesinde vajinal mantarı yok edebilirsin.

Vajinada kaşıntı sorununa doğal tedavi yöntemini tavsiye etmemin nedeni her aşamayı kendi ellerinle uygulayabilecek ve sonuçları kendi gözünle görebilecek olman. Etkili olduğuna kendi gözlerinle şahit olurken aynı zamanda vücuduna hiç bir kimyasal madde almamış oluyorsun. Çünkü doğada kendi kendine yetişen bitkileri, evdeki buzdolabında kolayca bulabileceğin malzemeleri kullanıyorsun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 63279
Kayıt tarihi
: 14.12.13
 
 

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunuyum aynı zamanda felsefe üzerine yüksek lisans yapıy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster