Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ocak '18

 
Kategori
Tarih
Okunma Sayısı
688
 

Vatan Bir Bütündür

Vatan Bir Bütündür
 

Misak-ı Milli kararları itibariyle çoğu kesimin hayalini kurduğu özlediği vatan toprağıdır. Bu topraklarda başalayacaktır yeni bir kıvılcım. Diriliş diriliş diye bahsettiğimiz aslında bu olması gerekmektedir. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK bir takım gerçekleri görmüş ve vatanın tüm imkanlarıyla misak-ı milliye gayret göstermiştir. Lakin bir takım Atatürk düşmanları tarafından eleştirilere maruz kalmış dil uzatılacak duruma düşürülmüş ve çok komik cezalara çarptırılmıştır bu şahıslar. Bu ülkenin bu vatanın kurucusu bellidir. Yönetim sürekli değişmektedir. Buna demokrasi diyoruz aslında o belirli zümrelerin ailelerin ülkenin yönetiminde söz sahibi olmalarını isteyen güruh işte yıllarca manda ve himayeyi destekleyen aman işte başta şu aile yönetsin sevdası beyhude bir çabadan öte gidemeyecektir. Aziz kardeşlerim vatan öyle kolay kazanılmadı ki üç beş kişinin boyunduruğuna girsin. Şükürler olsun ki bu ülkede demokrasi var eleştirilsin eleştirilmesin milli bir irade var.

Unutulmaması gereken bir hususta vatan topraklarının sınırları ve sınırlarımız dışında şuanda ülkemize büyük bir özlem duyan soydaşlarımız. Unutmamak gerekiyor nasıl ki dün Mustafa Kemal ve Arkadaşları bu ülkenin kötü kaderini düzlüğe çıkardı ve devlet olgusunu yeniden sağladı aynı sebepledir ki devletimiz misak-ı milli sınırlarından asla geri durmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızda işte bu nokta Atatürk'ün emanet ettiği değerlere sahip çıkmaktadır. 

İşte tüm bunlardan dolayı sahip çıkmamız gereken birde vatan ötesi topraklarımız var her ne kadar sınırlarımız dışında kalsa da oraların hepsi vatan toprağımızdır. Dün de bugün de ve yarın da bizim toprağımız olarak varlıklarını sürdüreceklerdir her zaman arkasında yüce Türk milleti olduğunu unutmadan yatacaklardır. 

Misak-ı milli vuslatımızdır...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 198
Kayıt tarihi
: 11.01.18
 
 

Yüksek Lisans Öğrencisi, Öğretmen, eğitim, siyaset, ekonomi, din, yaşam, bilim, spor ve teknoloji..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster