Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Haziran '13

   
  Kategori
  Güncel
  Okunma Sayısı
  165
   

  Yanıldı

  Yanıldı
   

  Sınırlarını zorladı. Kömür dağıtıp, üç beş konuşma yapıp etkisi altına aldığı insanların, Atalarına laf edince, haklarına el uzatılınca sesleri çıkmaz sandı, yanıldı. 'Ne de olsa bölündüler, ayrıldılar.' diye düşündü, ama hepimizi kenetlediğini fark edemedi.

  "Ezeli rakip" dediğimiz, her gün ayrı kavgadan toplanan iki kişinin birbirine yardım etmek için neler yaptığını, nelere katlandığını göremedi. Kaç ünlünün bütün planlarını iptal edip yaralı taşıdığını bilemedi. Kimsesiz, aciz köpeklere biber gazı sıktığını, iki aylık bebeği öldürdüğünü, bir gencimizin onun yüzünden panzerin altında kaldığını, masum insanları yaraladığını göremedik sandı, yanıldı.

  Basını sansürleyince bilemeyiz sandı. Televizyonlarda göremeyince iki günde sinirimiz geçer sandı, yanıldı; bugün baş kaldırışımızın 6. günü. Bunları iki ağaç için yaptığımızı düşündü, "BABA"mızın bir ağaç için evi kaydırdığını düşünmeden; yanıldı. Son yaptığının bardağı taşıran son damla olduğunu anlayamadı.

  Kendisinden yalnızca dört yaş küçük kuzeninin geleceği için endişelenip; gözleri dolanı, vatanı milleti için uykuları kaçanları, küçücükken eylemlere çıkıp hakkını savunmak isteyenleri küçük gördü, yanıldı.

  İçkiyi yasakladı; milleti uyandırdı, yıllardır uyanmadıkları uykudan. Belki de bu gerekiyordu uyanmamız için. Parça parça kendi sonunu hazırlarken; önce milleti uyandırdı, sonra onların hakkına el, Atalarına dil uzattı. O kendi sonunu kendi getirdi aslında.

  Ellerine sağlık aslında onun, bize kardeşliği; ekmeğimizi, suyumuzu paylaşmamız gerektiğini hatırlattı fark etmeden. Ayırdığı milleti, yine kendi bir araya getirdi. 

  Merve Dorak bu blog'u önerdi.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
   
   

  Şimdi bakıyorsun eli var ayağı var dili var konuşuyor, yüzü var, yat dersen yatıyor, ama bu insan değil. Robot... Robotları insanlardan ve insanları robotlardan ayıran özellikler var. Mesela beyni! Aklı... Türkiye yzaya çıkmalı diyor benim beynim. Ne o kaos devam mı etsin, öyleyse böyle ironik yazılar yazmaya devam et genç hanım. Ama sağcısı, solcusu beraber çıkaracağız bu ülkeyi unutma! Ben sizi solduyulu değil SAĞDUYULU olmaya çağırıyorum! At gözlüğünü çıkarda bak biraz da! Bu vatan 200 tl'ye satılamaz.

  Mehmet Beyazıt ATEŞ 
   21.06.2013 9:01
   

  BABA detayı ve basınla başlayan gözlem gücün senin yaşındaki bir insan için çok başarılı bir durum. Gözlemlemeye ve köşe yazılarını takip etmeye devam et..

  Merve Dorak 
   20.06.2013 1:49
   
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 5
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 165
  Kayıt tarihi
  : 25.05.13
   
   

  Ben Ayşegül DEMİRBİLEK. 16 Aralık 1998'de, dünyanın çok iyi bir yer olduğunu söylediklerinde buna..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster