Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mart '13

 
Kategori
Müzik
 

Yatcaz kalkcaz furyası: Gülşen'in geri dönüşü

Yatcaz kalkcaz furyası: Gülşen'in geri dönüşü
 

Müzik sektörü haindir..Her şarkının dillere dolanması,sık sık çalması zor iştir..Uzun uğraş ister..Hele ki internetin müziği esir alması da bu işe tüy dikti..Ünlü sanatçılar artık çıkış şarkılarını,kliplerini ilk defa internet portallarında yayınlamaya başladı..Turkcell Müzik,TTnet Müzik, Kavun gibi siteler bu işin yasal öncüleri halindeler..

Son günlerde Gökhan Özen'le birlikte şarkıları sık sık çalınan biri var :  Gülşen.. Son dönemlerde Yatcaz Kalkcaz Ordayım ve son olarak Kardan Adam adlı şarkılarla sık sık duyuyoruz adını Gülşen'in..Bilindiği üzere Seyre Dursun Aşk adlı Ozan Çolakoğlu'nun albümünde söylediği şarkıya kadar Gülşen ortalarda gözükmüyordu..Çıkardığı single şarkılar eski tadı vermiyordu..Tam ne oluyor derken..Önce Seyre Dursun Aşk sonra yeni albüm '' Beni Durdursan Mı ? '' popüleritesinin tekrardan arttırdı..Yazın çok çalacak bunlar belli oldu..

Yatcaz kalkcaz tabiri biz de çok kullanılır..Gülşen olaya buradan girerek çok doğru bir iş yaptı..Çünkü günlük dilde kullanılan bir sözcüğün marş haline gelmesini sağladı..Bangır bangır çalıyor her yerde..Arkasında bekleyen Kardan Adam,Irgalamaz Beni ve Kendine Müslüman gibi şarkılar bu popüleritenin cilası olacak galiba..

E ne diyelim Gülşen'İ tebrik ederim..Gerçi ''Yatcaz Kalkcaz'' söz öbeği Türkçe adına bir katletme durumu arz etmiyor değil..Ama biz neler gördük o yüzden normal geliyor..

E hadi o zaman ; ''Yatcaz kalkcaz,yatcaz kalkcaz,yatcaz kalkcaz hoooppp ordayımm !..''

 
Toplam blog
: 670
: 3634
Kayıt tarihi
: 11.02.13
 
 

Balıkesir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunuyum. Koyu Fenerbahçeli, Ankara aşığı olup; anlataca..