Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ocak '07

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
1794
 

Yaz saati uygulaması ve burcunuz

Yaz saati uygulaması ve burcunuz
 

Seksenli yıllardaydı. Pazar günü, tam da saatleri ileriye aldığımız gecenin sabahında kalabalık bir grup olarak pikniğe gitmeye karar vermiştik. Sabah toplantı yerine gelmeyenleri beklemekten başka çare yoktu. Saatleri ileri almamışlar ve bir saat sonra aheste adımlarla gelmişlerdi. Ne yapacağı aklında yanlış kalmış bir arkadaş da saati bir saat geri almış ve hiç yetişememişti.

Seksenlerde yöneticilerimiz zamanı gelince saati geri almayı unutmuşlar ve ertesi yıl yeniden ileri alınca birkaç yıl iki saatlik ileri saat uygulamak zorunda kalmıştık.

Yaz saati uygulaması başlarken saatleri gece saat 1’de 1 saat ileri alıp saati 2 yaparız. Bittiği zaman da saat 2’de 1 saat geri alıp saati 1 yaparız. Böylece herşey gün içinde olmuş olur. Bu iş bir saat önce oluverseydi herşey karışır, işin içine bir de gün hesabı giriverirdi.

İleri saat uygulamasında gece saat 24 ile 1 arasında doğanların doğum tarihleri değişiverir. Normal saatle bir gün önce saat 23-24 arasında doğacakken yaz saati nedeniyle ertesi gün doğmuş olurlar. Bunlardan bazılarının burçları da değişmiş olur. İleri saat uygulaması bütün yaşamını altüst eder böylece! Yaşamı boyunca gazetelerde yanlış burcun falını okur. Belki bu yüzden yanlış seçimler yapar, yanlış evlilikler yapar. Büyük astroloji uzmanlarının buna bir çare bulması gerekir. Gerekirse uluslararası düzeyde girişimlerde bulunup yaz saati uygulamasından vazgeçilmesi için çaba göstermelidirler.

Yılda 7 ay yaz saati uygulanıyor. Her ay 1 gündeki doğanların burcu günde bir saat için bundan etkilenirse yaklaşık 750 kişide bir kişinin burcu yaz saati uygulaması nedeniyle yanlış oluyor. Ne kadar vahim bir durum!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ve astroloji abd de üniversitelerde kürsüsü olan bir bilimdir. yüksek matematik okumuş yüksek lisans yapmış biri olarak bende astrolojinin bir bilim olduğunu bilen ve kabul edenlerdenim. siz hangi bilimin adamısınız bunu anlayamadım.. bilgisayarınızla biz astrologların kullandığı programlar arasında fark var..algılarınız yanlış noktada..GMT hangi gün hangi dakikada değişirse bizde astroloji hesaplarımızı buna göre yaparız. dahası blog günlük yazılan yerdir..bilemediğiniz konularda yanlış yönlendirme yapma yeri değildir! bunca soru öğrenmek içinse küçük bir astroloji dersi almaya ne dersiniz??

Su Karakuş 
 19.01.2007 13:29
Cevap :
Su hanım, bizim bu konuda anlaşmamıza hiç olanak yok. En iyisi biz bu tartışmayı bitirelim. Benim bırakın bilim sayılması, konuşulmasının bile zaman kaybı olarak düşündüğüm konuları siz bilim sayıyorsunuz, bu görüşünüzün değişmeyeceği kesin. Benim de bu yaştan sonra değişmeyeceğim de kesin. Birbirimizi ikna etmeye çalışmayalım. Siz de yazın görüşlerinizi, ben de yazayım. Yalnızca bir eğlence olarak bu konularla uğraşılmasını doğal karşılarım ama benim kabullenemediğim yaşamlarının kararlarında kullanmaya kalkmaları. Bilim adamlığı konusunda çok iddialı değilim ama az biraz bilimle uğraşmışlığım vardır. Somut olan herşeye önyargısız bakmayı öğrendiğimi düşünüyorum. Saygılarımla.  19.01.2007 23:12
 

bütün yaz saati uygulamaları bilgisayar programlarımıza otomatik olarak kaydedilir. hata yapılmaz.. ancak bunu bilmeyen amatör okuyucu veya izleyici yanlış bilebilir. sorarsa düzeltiriz.. uyarınız anlamsız olmuş..bu iş yıllar önce çözülmüştü.. konuya uzak biri olarak burç falı demenizde bu nedenle sanırım..üzülüyoruz burçlarla falları yan yana koyduklarında.. astrolog su karakuş

Su Karakuş 
 19.01.2007 1:41
Cevap :
Merhaba, Konuya uzağım, çünkü bir bilim insanı olarak konuya uzak olmam gerektiğini biliyorum. Bilgisayarların yaz saati başladığında veya bittiğinde saati ayarlamasi durumu değiştirmezki. GMT hep sabittir. Normal saatte bizim saat GMT+2 iken, yaz saatinde GMT+3 olur. Yani doğum gunleri ile ilgili açıklamam matematiksel hesaba dayanıyor ve kesin dogru. Saygılarımla.  19.01.2007 11:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2405
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster