Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ocak '19

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Yeni Bir Trend, İğnesiz Botox

Özel bir cihazla düşük elektrik dalgaları “ Poratation “ şeklinde verilen organik botox mimiklere ve doğallığa zarar vermediği için özellikle  sanatçılar tarafından tercih ediliyor.

Son yıllarda kadınların en çok başvurduğu estetik müdahalelerden biri olan botox, artık çok daha kolay uygulanabiliniyor. Yüzeysel olarak uygulanan organik botox, uygulandığı andan itibaren cilde nüfuz ederek, cildin gergin, canlı ve ışıltılı görünüm almasını sağlıyor.
 
İğne kullanılmıyor!!
Organik botoxta kasları dondurmak yerine kırışıklıkların açılması sağlanıyor. Yani organik botox, bildiğimiz gibi iğnelerle yapılmıyor. Bu işlem için tasarlanmış ''Poratation System'' kullanılıyor.

Bu yöntemin bildiğimiz botox yönteminden farkı şöyledir, normal botox cilde uygulanan maddenin içeriği nedeni ile kasların dondurulmasına neden oluyor. Kas işlevini kaybettiği için normal görüntüden uzaklaşılmış olunuyor. Organik botox işleminde ise kullanılan maddeler yüzde 100 doğal maddelerden oluşuyor. Kası dondurmak yerine kasın yol açtığı kırışıklığın açılmasını sağlıyor.

Böylece ciltteki kolajen, elastin ve protein üretimi arttırılarak cilt kendisini onarıyor ve yeniden inşa ediyor. Deri altının dolmasıyla, üst deride özellikle alın, dudak üstü ve göz çevresinde oluşan kırışıklıkların derinliği azalıyor, cildin sıkılığı artıyor. Uygulama ciltte gerginleştirici etki yaratıyor.

Organik botox, mimiklere ve doğallığa zarar vermediği için sanatçılar tarafından da çok tercih ediliyor. Yüz, boyun ve dekolte bölgelerine uygulanan organik botox, ilk uygulama sonucunda gözle görülür şekilde etki yaratıyor, kalıcılığını 6 ay ile 1 yıl sürdürüyor.
Etken maddelerin makximum nüfuzunu sağlayan ''Poratation System'' li uygulanan organik botox, cilt yaşlanmasını önlemek ve korumak isteyen neşter ve iğneden kaçınanların tercih ettiği bir yöntem.
 
Sağlıklı ve Güzellik dolu günler dileği ile,
 
Int. Dipl. Kozmetisyen

Nesrin SÜRER

 
Toplam blog
: 116
: 45
Kayıt tarihi
: 15.12.18
 
 

Nesrin Sürer Kimdir? Eğitimimi Almanya'da International Cosmetic College Baron von Pechmann'da aldı..