Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Aralık '20

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Yeni Yıl Cildi

Yeni yılı, yeni bir ciltle karşılayın

Yeni yılı, yepyeni bir ciltle karşılayın

Kış aylarında, mevsim nedeniyle değişik cilt sorunları başlar. Ani sıcak, soğuk ısı değişimi ve ciltlerde başlayan nem kaybı, kuruluk, pullanma, deri kalınlaşması gibi cilt sorunları yaşanır. Bu cilt sorunlarını çözmenin farklı yoğun bakım yöntemleri vardır. Benim tavsiyem ve etkili bir yöntem olan güzellik iksiri maske. Maskenin özelliği, biyolojik olrak 42 derceye kadar ısınan ve tekrar 0 dereceye kadar soğuyan mask.

Günümüzde cilt sorunlarının nedeni hava kirliliği, ani ısı değişimi, stres ve katkı maddeli, hormonlu gıdaların tüketiminden dolayı cildin bozulmasına yol açtığını artık biliyoruz. Bu faktörler nedeniyle, cildin depolama kapasitesi ve kolejen hidrofili azalıyor. Cilt yumuşaklığını ve esnekliğini yitiriyor, metabolizmanın yavaşlaması da hücrelerin yenilenmesini engelliyor. Bu durumda üst deri kalınlaşıp kuruyor ve serbest radikallerden olumsuz etkilenmeye başlıyor. Bu yöntem, özellikle kış aylarında kuruyan, pullanan, kalınlaşan cilt sorunlarını dengeleyerek sağlığına kavuşturuyor ve cilt yaşlanmasını önlüyor. Kür halinde uygulanan yöntem, su, vitamin ve kolejen eksikliğini tamamlayıp, cilt fonksiyonlarının dengelenmesini sağlıyor.

Uygulama aşamaları

Uygulama öncesi, kişinin cilt tipi ve yaşı büyük rol oynar. Dolayısı ile cilt analizinden sonra cilt tipine ve yaşına uygun özel etken maddeler içeren alt ürünler seçilir.

Genç ciltlere yönelik: Seçilen etken maddeler, yağ üretimini azaltan ve dengeleyen '' Morus Nigra '' cildin nem dengesini koruyan ve sivilce oluşumunu önhücre,doku,gözenek,leyen '' Oleanol Acid '' etken madde içeren alt ürünlerle uygulama yapılır.

Orta yaş cilt yapılarına: Özellikle kuruluk sorununa yönelik ve erken kırışma belirtilerine karşı seçilen etken maddeler, nem dengesini yükselten kuruluğu gideren '' Hyaluron Acit '' cilt pullanmasını önleyen ve cildi besleyen '' Vitamin A-E-F '' etken madde içeren ürünlerle uygulanır.

Olgun yaşlara yönelik: Olgun yaşlara yönelik seçilen etken maddeler, kırışıklıkları azaltan '' Argireline'' gevşemeleri toparlama elatikiyeti kuvvetlendiren '' Peptitler, Phyto Hormon, Squalane '' etken madde içerikli ürünlerle uygulanır.

Kişinin cilt tipine ve yaşına uygun alt ürün seçiminden sonra, tabii mineral içerikli, koyu puding kıvamında olan bu maske, tüm yüz, boyun ve dekolteye kadar sürülerek uygulanır. Maskenin ısısı doğal olarak ısınarak 42 dereceye kadar yükseliyor ve tekrar 0 dereceye kadar düşerek soğuyor. Yani sıcak ve soğuk etkisi. Maskenin ısınma ve soğuma işlemi sırasında daha önceden seçilen etken maddeler cilde iyice nüfuz ediyor. 30 dakika bekleme süresinden sonra hücreler canlanıyor, doku ve gözenekler sıkışıyor, cilt fonksiyonları düzenleniyor. Kişi yüz kaslarını hareket ettirince maske kalıp şeklinde çıkarılıyor.

Her cilt tipine, her yaşa yönelik uygulanan maske ile kış mevsiminde yaşanan cilt sorunları önlenebilir. Hem de yeni bir yıla yenilenmiş ciltle karşılamış olursunuz.

 

Sağlıklı güzellik dolu günler dileği ile

Int.Dipl. Kozmetisyen

Nesrin Sürer

www.enesbioestetikcenter.com

 

 

 

 

 

 
Toplam blog
: 116
: 45
Kayıt tarihi
: 15.12.18
 
 

Nesrin Sürer Kimdir? Eğitimimi Almanya'da International Cosmetic College Baron von Pechmann'da aldı..