Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Aralık '14

 
Kategori
Dünya Şehirleri
 

Yılbaşında Londra ve Winter Wonderland Turu

Yılbaşında Londra ve Winter Wonderland Turu
 

Yeni yıla girmemize bir gün kala, yılbaşı temalı ne varsa etrafımızı sardı. Vitrinler süslendi, yılbaşı ağaçları hazırlandı, gerek kestaneli pilav gerekse zencefilli kurabiye tarifleri internetten araştırıldı. Biz hayatlarımıza küçük yılbaşı dokunuşları yaparken, bizden bu konularda birkaç adım önde olan Avrupa şehirlerinde ise yılbaşı ve noel çok daha renkli ve eğlenceli karşılandı tabi ki. Birçoğunda Noel pazarları, büyük panayır alanları bir ay öncesinde kuruldu, tüm ay boyunca yeni yılın gelişi heyecanla kutlandı ve kutlanmaya da devam ediyor.
 
 
image
 
Şimdi sizleri o şehirlerden birine, Londra’ya götürüyoruz. Londra’da pek bizden olmayan ama zaman zaman keşke biz de yapabilseydik dedirten bir festival var, adı Winter Wonderland.
 
image
 
Kendisi de adı gibi muhteşem olan bir panayır alanı burası. Londra Hyde Park’ta, her Kasım ayının sonunda kuruluyor ve 4 Ocak’a kadar açık kalıyor.
 
image
 
Burada en yaşlımızın bile içindeki çocuğu yerinden kaldıracak cinsten, binbir çeşit dev oyuncaklar var. Roller Coaster’lar, korku tünelleri, korsan adası konseptli evler, perili köşkler, bu tarz heycanları sevmem diyenler için dev bir noel pazarı, karlar ülkesi, dönme dolap, biranızı içip, sosisli sandviçinizi yiyebileceğiniz buz barı ve daha birçok atraksiyon mevcut.
 
image

 

image
 
Panayır alanına giriş ücretsiz. Her bir oyun alanına giriş için ise 4 - 7 sterlin arasında değişen ücretler ödüyorsunuz. Sosisli sandviçin fiyatı ise 5 sterlin.
 
image

image

Lunaparkları sever misiniz ya da büyüklere tasarlanmış oyuncaklar ilginizi çeker mi bilmem ama siz de benim gibi küçükken sık sık Home Alone izleyip, sonra bizde niye böyle bir yılbaşı atmosferi yok diye hayıflandıysanız yıllarca, sizin de Winter Wonderland deneyimi yaşamanız gerekli derim.

Kaynak: sehirnotlari.com 

 
 
Toplam blog
: 21
: 269
Kayıt tarihi
: 09.09.14
 
 

Merhaba! Dijital pazarlama, seyahat, güzel yemek, farklı kültürler ve sıradışı keşiflerden oluşan..