Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ekim '17

 
Kategori
Trafik
 

Yollarda Erkek mi Yoksa Kadın Şoför mü Olmalı

Bugüne baktığımızda artık bayanların da trafikte söz sahibi olduğunu görüyoruz. Bu durum bazılarının hoşuna gitmemekte ama bazılarını da onurlandırmaktadırlar.
 
Gerek otomobil gerek motor vb. aletlerin kullanılması artık bayanları iyice cezbetmiş ve onların daha cesaretli yapmıştır. Ama halen bayan şoför gördüğümüzde sanki ilk bayan sürücü görmüş gibi yaparak bu algıdan bir türlü kurtulamamışızdır.
 
Bayan şoförler erkeklere nazaran daha dikkatli ve ehemmiyetli kullandıkları için bu durum erkeklerin hiç hoşuna gitmez nedeni de onlar kadar hızlı ve dikkatsizce kullanmadıkları için.
 
Artık bayanları hafife almamalı ve onların gücünü keşfetme zamanı geldi. Nedense erkeklerin bunu kabullenmeleri çok zor ya bayan şoförlerin daha rağbet görmeleri onların canını sıkıyor olabilir. Evet, bayanlar araba kullarınken bile güzelliklerine düşkün olacaklar arada sırada aynaya da bakacaklar daha dikkatli olmak için yavaş sürecekler ama yine en güzelinin onlar yapacak. Feminist görünmek istemem ama gerçekler böyle.
 
Biraz da erkeklerimizin tarafından bakacak olursak arabanın motor işlerini de onlardan iyi kimse yapamaz, ya da araba durduğu anda düz kontak veya arabanın arkasından yokuşa kadar itmeyi onlardan daha iyi kimsede beceremez. O yüzden onlarında hakkı ödenmez; ama keşke bayan şoförler kadar dikkatli ve daha nazik olsalar. Her korna çalındığında küfür kıyamet veya şiddet bile olmasa, herkes birbiri ile güzel geçinir;  bizde bu tür olumsuzluklardan bahsetmeyiz.
 
Trafiğin en kötü yani da levye meselesidir. Herkesin ihtişamla bahsettiği güzel Türkiye de do you like sis Kebap’ın yayılan ününü, herkesin diline pelesenk olmuş were are you sultan Ahmet’i bu levye yüzünden keselettiğimizi düşünüyorum. Şimdi diyeceksiniz ki keseletmek ne diye güzelim değerlerimizi bu tür olumsuz olaylar karşısında siliyoruz demek.
 
 
Toplam blog
: 10
: 141
Kayıt tarihi
: 06.08.17
 
 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünü öğrenciyim. Aynı zamanda açık öğre..