Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mart '15

 
Kategori
Gezi - Tatil
 

Yurtdışında hayat kurtaran mobil uygulamalar

Yurtdışında hayat kurtaran mobil uygulamalar
 

Yurtdışında verimli seyahat edebilmek de bir pratik ve yönlendirme ister. Hele ki bilen biriyle ya da bir tur rehberi eşliğinde gitmiyorsanız… Gittiğinizde şimdi nereye gitsek, zamanı nasıl değerlendirsek, ne yapsak da hiçbir şeyi kaçırmasak diyorsanız önceden mutlaka planınızı yapın ve seyahat sırasında size rehberlik edecek dijital bir arkadaş edinin kendinize. Mesela bir mobil uygulama olabilir bu. :) Bir de offline çalışıyorsa bu uygulama, en yakın arkadaşınız olabilir seyahat sırasında. Şimdi çoğu offline çalışan aşağıdaki önerilerimize bir göz atın derim.

Tourist Eye - Lonely Planet

şehirnotları_Lonely-Planet-App

Ücretsiz ve offline çalışan bir uygulama daha. Lonely Planet gönüllüsü olan ve her seyahate gitmeden önce, gideceği şehrin kitapçığını alanlar olduğuna eminim. Ama belki bir seferliğine, uygulamayı indirip her şeyi telefon üzerinden keşfedebilirsiniz. Dünyanın popüler şehirleriyle ilgili birçok bilginin ve önerinin yer aldığı uygulamada yürüyüş rotalarını gösteren ses kayıtları da bulunuyor.

İndirmek için: Apple I Android

All Subway

şehirnotları_yurtdışı

Avrupa, Amerika, Afrika, Asya ve Avusturalya kıtalarının tüm metro hatlarını telefonunuza getiren bir uygulama. En önemlisi offline olarak çalışıyor, haritaları görmek için internet bağlantısına ihtiyaç kalmıyor. Kullananlar için ipod touch versiyonu da var.

İndirmek için: Apple Android

MyConvert

şehirnotları_yurtdışı

Coğrafyalara göre farklılık gösteren ölçü birimlerini, kullandığınız birime göre karşılığını gösteren bir uygulama. Hava durumu, boy, kilo, beden ölçüsü gibi farklı kategorilerde seçenekleri var. Özellikle Amerika’dan alışveriş sırasında çok işinize yarayabilir.

İndirmek için: Apple I Android

City Guides Catalog

şehirnotları_tripadvisor

Tripadvisor’ın offline çalışan bir şehir rehberi uygulaması. Amsterdam’dan Washington’a, Bangkok’tan Barcelona’ya dünyanın farklı coğrafyalarından pek çok şehir var listesinde. Konaklayabileceğiniz oteller, yemek yiyebileceğiniz cafeler restoranlar, size en yakın duraklar, şehir rotaları gibi birçok zengin içeriğe bu uygulamadan ulaşabilirsiniz.

İndirmek için: Apple I Android

Devamı için tıklayın.

Kaynak: sehirnotlari.com

 
Toplam blog
: 21
: 269
Kayıt tarihi
: 09.09.14
 
 

Merhaba! Dijital pazarlama, seyahat, güzel yemek, farklı kültürler ve sıradışı keşiflerden oluşan..