Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '17

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
39
 

" Söke'de İz Bırakanlar" Kitabı Tanıtıldı

" Söke'de İz  Bırakanlar"   Kitabı  Tanıtıldı
 

 

25 Ekim 2017 günü  Söke Hacı Halil paşa Halk Kütüphanesinde  Abdülkadir GÜLER'İn  yeni çıkan kitabı  " SÖKE'DE İZ BIRAKANLAR "  kitabı   bizzat yazarı  (Abdülkadir  GÜLER) tarafından  tanıtımı yapıldı.

Anılan toplantıda  başta   İlçe Keymakamımız  Sayın Tahsin  Kurtbeyoğlu,   Hacı Halil Halil Paşa  Halk Kütüphaneasi Müdürü  Fatih Akbaba, Söke  Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı  Tülay sarayköylü, Metin Akdeniz,  Caner Genç,  O.Hasan   Bildirki, Dr.Sevim Şahin, Şennur Çoban Parıldar, Yaşar Çağbayır,  Metin Koyunsev, Ali Rıza Ogan,  Nevroz Serdar Odabaşı,  Murat Korkmaz, Cevat Yıldırım  gibi   kişiler bulundular.   Salon bir hayli kalabalıktı.. ...

Söke Ekspres gazetesinde yer alan  haberi aynen  sunuyorum:

Kaymakam Kurtbeyoğlu için edebiyatın yeri başka 

Göreve geldiği ilk günden bu yana çeşitli toplantılarda söylemleri ile edebiyata olan ilgisini vurgulayan Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, düzenlediği toplantılarla da bunu hissettiriyor. Bilindiği gibi kısa bir süre önce şehit babası Mustafa Uyar’ın şehit olan oğlu Hakkı Uyar için kaleme aldığı duygularının kitap olmasını da sağlamıştı. Sosyal medya paylaşımlarında da zaman zaman edebiyata yönelik paylaşımları ile de dikkat çeken Kaymakam Kurtbeyoğlu, fırsat buldukça Sökeli yazar ve şairlerle bir araya geliyor. 

Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu son olarak Sökeli şair ve yazarlarla, tarih kokan Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi'nde bir araya geldi. Sökeli araştırmacı-yazar Abdulkadir Güler'in yeni çıkan “Söke'de İz Bırakanlar” adlı kitabını tanıttığı sohbet toplantısında, katılımcı şairler şiirler okudu. Sökeli şair ve yazarlarla bir araya gelmekten mutlu olduğunu ifade eden Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu; “Sökeli şair ve yazarlarımızlar her ay ‘edebiyat konuşmaları’ toplantısı yapmayı planlıyoruz. Keyifli edebiyat buluşmalarımızı sürekli ve düzenli hale getireceğiz” dedi.

 

Abdülkadir GÜLER'in  Notu: :   : 

Yapılan  tanıtımda    başta  Sayın Kaymakamımız Tahsin KURTBEYOĞLU olmak üzere  tüm katılımcılara   teşekkürlerimi   sunuyorum., sağ olsunlar , varolsunlar diyorum...

 

Söke Ekspres’ten  27 Ekim 2017.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Şahin ÖZŞAHİN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2180
Toplam yorum
: 4782
Toplam mesaj
: 223
Ort. okunma sayısı
: 820
Kayıt tarihi
: 27.06.09
 
 

1946 Mardin ili, Kızıltepe ilçesi'nin Esenli köyünde doğmuştur. İlk ve ortaokulu Kızıltepe'de bitir..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster