Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
926
 

"Ihlamurlar Altında" Dubai'de, Ihlamur palmiyeler altında!

"Ihlamurlar Altında" Dubai'de,  Ihlamur palmiyeler altında!
 

....palmiyeli Ihlamurderesi


"IHLAMURLAR ALTINDA

Önemli bir Arap ülkesinde yaşayan bir yakınım, “Müthiş bir Türk dizileri furyası yaşanıyor” diye özetledi olan-biteni. 'Ihlamurlar Altında' ve 'Gümüş' adlı diziler yayına alınmış; hafta-içi her gün dizi yayınlama âdeti var Arap televizyonlarında, ikinci haftadan itibaren bizim dizilerin reytingi tepeye vurmuş... “Yayın saatinde sokaklar boşalıyor, trafik rahatlıyor” diye anlattı gözle görünür durumu aynı yakınım.

yenisafak

***

"Dünya çapında 75 ülkede 180 mağaza ve 5 bin satış noktasına ulaşan İstikbal Mobilya, yeni rota olarak belirlediği Ortadoğu`daki konumunu, Arap kanallarında beğeniyle izlenen Türk dizileriyle pekiştirecek. Bölgedeki yayılma hedefini Birleşik Arap Emirlikleri`nin merkezi konumundaki Dubai`de basın toplantısı ile duyuran İstikbal, Arap televizyon kanallarında yayına giren reklam filmini de tanıttı. Filimin kahramanı olarak Ihlamurlar Altında dizisiyle Arapların gönlünde taht kuran Bülent İnal seçildi. `Ihlamurlar Altında` dizisi ile beğeni toplayan ve bu sezon `Kalpsiz Adam` dizisi ile ekranlara gelen İnal, İstikbal Mobilya`nın Ortadoğu`da başlattığı kampanyanın reklam yüzü olarak beğeni topluyor.
tumgazeteler YILMAZ YILDIZ/DUBAİ"

***

Bizim "ıhlamurlar" dizi ve reklam olarak Dubai'de çok sevilmiş anlaşılan.
Biz de burada şimdi, Beşiktaş'ın "baba"sı Hakkı Yeten'in adı verilen Ihlamur caddesini Dubai'ye çevirmeye çalışıyoruz. Ihlamur Köşkü'nden Şişli yönüne doğru yürümeye başlarsanız, bir sürü gökdelen silueti ve palmiyelerle kendinizi Birleşik Arap Emirlikleri'nde sanırsınız.

BJK'nın arazisi, üç gökdelen, bir alışveriş merkezi ve bir hastane ile dev bir komplekse dönüştürülürken, yol kenarına onlarca dev palmiye dikildi. İki yıl önce de Haydar Aliyev Parkı'nın çevresi palmiyelerle donatılmıştı.

Ihlamur Köşkü, Ihlamur semti, Ihlamur Deresi, Ihlamur Yıldız caddesi, Ihlamur Teşvikiye, Ihlamur Nişantaş caddeleri.. Güzelim, mis kokulu her derde deva ıhlamur ağacı. Bu toprağın ağacı.. Sen kalk, semte adını vermiş ağaç dururken çöl iklimi ağacını dik, tonla para ver, bakımı için de uğraş dur.

Palmiye de güzel ağaç, ama hepsi yerinde güzel. Bakalım Ihlamur Deresi'nde Dubai palmiyeleri tutacak mı?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Okurken yazınızı dudaklarımın acıdığını duyumsadım bir an, öylesine öfkeyle ısırmışım ki...Benim şirin küçücük yaşadığım yerde de yol boyunca dikilen o hurma ağaçlarını her gördüğümde söyleniyorum... Ne arap severmişiz, ne arap hayranıymışız... Evlerin pencerelerini , kapılarını yuvarlak yapmak, hurma ağaçları ile donatmak caddeleri.... Hem AB'ye girmek için uyum yasalarına uymak çabası, hem arap hayranlığı??? Hani doğuya giden gemi içinde batıya koşmak gibi.....

kırıkkalp 
 26.01.2009 23:02
Cevap :
sv. öğretmenim, insanoğlu her şeyi kabullenebiliyor ama doğa öyle değil. selam..  27.01.2009 0:00
 

Olduğunda onlara sarılmaya çalışan garip bir milletiz. Güzelliklerimizi berbat etmede üzerimize yok.

Güher 
 26.01.2009 10:27
Cevap :
sv. güher, malum mecidiyeköy geyiği,"buralar eskiden hep dutluktu" dur ya, buralar da eskiden hep bostandı. küçükken babaannem bana,ıhlamur kasrından ileri geçmemi yasaklamıştı. anla yani!  26.01.2009 19:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 288
Toplam yorum
: 1350
Toplam mesaj
: 205
Ort. okunma sayısı
: 1160
Kayıt tarihi
: 18.01.07
 
 

Kendi halinde yazar, çizer, çapraz bulmaca çözerim. İki yüzyıl, bir binyıl gördüm. En sevdiğim hoca ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster