Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ocak '18

 
Kategori
Çalışma Yaşamı
Okunma Sayısı
1473
 

‘KİT Taşeron İşçilere Kadro Konulu’ Sayın Devlet Bahçeli’ye Açık Mektup

‘KİT Taşeron İşçilere Kadro Konulu’ Sayın Devlet Bahçeli’ye Açık Mektup
 

‘KİT Taşeron işçilere kadro konulu’ Sayın Devlet Bahçeli’ye açık mektup


Sayın Devlet Bahçeli…

Öncelikle bizler KİT’lerde çalışan taşeron işçiler olarak sizlere hürmetlerimizi sunar, selam ederiz. Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekillerinizin ‘KİT Taşeron işçilere kadro konulu’ desteklerinden dolayı sizlere şükranlarımızı sunarız. KİT’lerde çalışan taşeron işçilere partinizin sahip çıkıyor olmasını tarih yazacak ve bir ömür boyu bu gayretlerinizi unutmayacağız. Allah size hayırlı, uzun ömür versin. Hizmetlerinizi, hedeflerinizi tamamlamanızı nasip etsin.

Sayın Devlet Bahçeli…

Türkiye’de son ki Taşerona kadro hakkından 900 bin kişinin faydalanması, akabinde KİT’lerde çalışan biz taşeron işçilerin kapsam dışı bırakılması kamuoyunun ve bizlerin vicdanlarını yaralamıştır. Yıllardır çalıştığımız Kamu’da faydalı olmak adına alın terimiz ile canla başla çalıştık. Karşılığında taşerona kadro hakkında kapsam dışı olmamız biz taşeron işçileri, ailelerimizi ve çocuklarımızı dolayısıyla üzmüştür.   

Sayın Devlet Bahçeli…

Taşeron işçiler olarak dilek ve talebimiz, KİT’lerde çalışan “Taşeron İşçilerine” de kadro verilmesidir. Bu konu da devlete yük teşkil edeceğimizi de düşünmüyoruz. Çünkü aradaki yüklenici firma çıkarıldığında; aradaki farkın devletimize kalacak olması devletimize yük olmayacağı anlamına gelir. 

Sayın Devlet Bahçeli…

Anayasal haklar, bireylerin anayasayla güvence altına alınan temel hak ve özgürlükleridir. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın en temel ilkelerinden biri, 10. Madde ile düzenlenen “kanun önünde eşitlik” ilkesidir. Gündem de olan, KHK ile düzenlenen ‘Taşeron işçilere kadro’ yasasının KİT’lerde çalışan “Taşeron İşçileri kapsam dışı bırakması Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın“kanun önünde eşitlik” ilkesine aykırıdır. Kapsam dışı kalmamızı hak etmediğimizi düşünerek bu konuda sizlerden gerekli desteklerin verilmesi adına bu konuya el atmanızı talep ediyoruz.  

Sayın Devlet Bahçeli…

Sözlerimize son vererek şunları kaydetmek isteriz… Bizler Kitlerde çalışan taşeron işçiler olarak yıllardır devletimizin başını öne eğdirmedik ve alın terimiz ile devletimizi temsil ettik. Ortada bir hak varsa emin olun bu ilk Kitlerde çalışan taşeron işçilerin hakkıdır diye düşünüyoruz. Devletimiz büyüktür. Kit’lerde bütün çalışan taşeron işçiler, bu ülkenin kalkınmasına, üretimine, önemli katkılar sağlayan fedakâr arkadaşlarımızdır. Çok yoğun temponuz içerisinde vakit ayırıp okumanız aynı fikri paylaşan Kitlerdeki taşeron işçi olarak çalışan bizleri mutlu edecektir. Şimdiden teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 364
Toplam yorum
: 41
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 507
Kayıt tarihi
: 22.12.12
 
 

4 Aralık 1982'de Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde doğdu.Tavşanlı Fevzi paşa ilköğretim okulu,İmam h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster