Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ekim '14

 
Kategori
Fotoğraf
 

“Parmağını, gözünü hazırla, beni anlatacaksın”

 
Kuledibi’nin yağmur rengi sokaklarına gizlenmiş olan Lomography, “Parmağını, gözünü hazırla, beni anlatacaksın”ı fısıldayarak sizi kolunuzdan tutup, içeri çekiyor.
 
 
Renkli dünyasına adımınızı atar atmaz da kendinizi “harikalar diyarında” hissettiriyor. “Lomography bir dergi, bir dükkan ve analog fotoğrafa adanmış bir topluluktur”.  Kendilerini böyle tanımlıyorlar.  Bir tarikat gibi de hızla sevenleri artıyor. 
 
Dijital fotoğraftan sıkılmış, analog fotoğraf makinelerinin  ve deneysel fotoğrafçılığın delisi olanları ısrarla kendisine bekleyen Lomography, size fotoğrafın dijitale göre daha samimi, sıcacık dünyasını aralıyor. Çaylaklar ve uzmanlar için geniş bir skalası var diyebiliriz. Colorsplash veya meşhur Lomo LC-A,  35mm fotoğraf makineleri severleri için raflarda pek de şirince duruyor. Ayrıca  Diana F+ , Lomo Lubitel 166, Rus yapımı klasikFed 5 ,  çok lensli fotoğraf makineleri, hareketi dondurmayı sevenler için  Actionsampler ve Supersampler’da sizleri bu  rengarenk dükkanda bekliyor. Tabii bana göre dükkanın en değerli parçaları La Sardina ve Fish Eye makineleri.  Makinelerin renkli ve sıra dışı tasarımları sizi çılgına çevirebilir. 
 
Analog makineyi bu kadar sıcak ve değerli kılan şey tabiki filmler. Siyah beyaz, dia, renkli negatif ve redscale filmler; 35mm, 120 ve 110 formatlarında sunuluyor.  Ayrıca fotoğrafa dair ne ararsanız yine bu neşeli mekanda bulmanız mümkün. Yolunuz düşer mi bilemiyorum ama dijital fotoğraftan, instagram çılgınlığından biraz olsun uzaklaşmak için buraya mutlaka uğrayın derim.
 
Adres: Şahkulu Mah. Serdar-ı Ekrem Sok. No: 5B Beyoğlu
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 48
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 147
Kayıt tarihi
: 25.10.14
 
 

Tiyatro, Müzik, Plastik Sanatlar, Sinema sever, Gezip, görmek anlatmak, fotoğraflamak ister, Şehi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster