Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
874
 

250 kontöre bir çıtır

250 kontöre bir çıtır
 

250 kontöre yatan kızlarımız.

18.09.2007 günü Sinan Akyüz yazmış, sabah gazetesinin günaydın ekinde…

Üniversiteli genç kızlarımızın sırf 250 kontör uğruna yaşlı başlı kelli felli kıllı heriflerle birlikte olduıklarını…

Dondum kaldım, donakaldım…

Uyuştum bir an öylece…

Ailelerini düşündüm.Bunları yetiştiren, ana-babayı…Hangi köyden, köşkten kentten geldiklerini, hangi ideal için yollara düştüklerini…

250 kontör aldım geçende, 36 ytl filanmıydı ne, hakikaten sudan ucuz…Tuh ya, yazıklar olsun yaa, 250 kontör dediğin nedir anam babam.Hani birlikte olursun seversin, meversin, aşık olursun gözün görmez, özgürlük bilmem ne dersin ...kabul..Kabul savaşma, seviş dersin...Ya bu?

Namus, ar, haya, edep, ahlak, onur, bu kelimeler neyi ifade ediyor..

Sudan ucuz oldu, çıtırlarla keyif yapmak…

Hangi idealler uğruna geldiler hedefleri neydi Üniversite okumaktaki amaçları?

Anne-babanın yemeyip içmeyip, sırf çocuğum okusun diye verdikleri ödünler niçindir?

Bu körpe vücutlar tüketim olgusunun tavan yaptığı bu dönemde, iyice dejenere olarak nere varacaklar. İyi bir giyim herşeyden üstünmüdür, yada iyi bir makyaj, görüntüyü okurken illa önemi çıkarmak lazım.Sahi biz Kurtuluş savaşını nasıl yapmıştık bilen var mı?

Canım Türkiyemin gelecekteki devamı için yapı taşı olacak bu dimağların, zihinsel doygunluğa ulaşmadan sırf marka-giyim-süslenme tarafına mı kayacak…

Hayır yani, masumiyeti yitirdiğimiz bu günlerde; bunu nasıl başardığımıza bir bakmak zamanının gelip geçtiğini görüyorum.

İlim, irfan, bilim öğrensin, bizim toplumumuzun refahı için kendisi için ailesi için, geleceği için eğitim görsün diye gönderdiğimiz evlatlarımızın düştüğü bu vahim durum, bilmem nasıl çözümlenir.

Okusun, doktor olsun, yarama merhem sürsün, avukat olsun, sorunumuz çözüm olsun, mühendis olsun, yolumu, elektriğimi, suyumu akıtsın, diye okumaya gönderdiğimiz gencecik çocuklar…Okusun hakkını arasın ayakları üzerine dursun, ADAM olsun diye okutmak için çaba sarfettiğimiz bu çocuklarımızın düştüğü duruma bir bakın.

Ben artık bir şey diyemiyorum.

Sabah Gazetesi

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

suçun büyüğü buna evet diyen kızlarda bence.Allah bilir ya, daha ucuza evet diyenler bile vardır.Çok üzücü bir tablo, evet ama inan hiç şaşırmıyorum.Namus kavramanın yerlerde süründüğü bir devirde yaşıyoruz.

Sinefilozof 
 04.10.2007 11:12
Cevap :
Hayır,bilakis,kızlarımıza acıyorum.İleirde biz bunların elinden bir bardak suyu nasıl içeriz? yozlaşmış,herşeyi altetmiş bir kimlik ne kadar sağlıklı düzen kurar bu ülkemde?maalesef yozlaşmak ahlak çöküntüsü aldı başını gidiyor.sevgilerimle  04.10.2007 11:21
 

hadi kötü çocuk ben olayım ve bazı yorumculara şöyle diyeyim, aranızda yuh ya 250 kontör mü o ne ya bari 1000 kontor desen hadi neyse mantığı taşıyan var mı yok mu, yoksa siz bir insanın bedenini satmış olmasına değilde kadın cinselliğinin ucuzlamış olmasına mı tepkilisiniz.

mahalle baskıcısı 
 01.10.2007 7:53
Cevap :
İnsan bedenini satar,meslek edinmiştir.Saygıyla karşılarız.Bu bir sektör haline dönmüşse,onlarda bu sektörün bir parçası ise,tamam dersin.Ammaaa okumak için gitmişse,aşk-meşk yoksa,sen hangi kimliği kazanmak için oradasın? neyi,kimi,nasıl aldatıyorsun.Ahlak,namus,şeref,ar gibi kavramları ne anlamda kullanıyorsun* diye sorarlar adama...Öğrencisin sen daha,sen hayatın başındasın ve kalkıştığın işe bir bak? Yazık değilmi?  01.10.2007 12:06
 

şaştım da kaldım yıldız,cım.. 250 kontor ha??? ne diyeceğimi bilemiyorum yazık.. yazık yaa.. nedir böyle bu bu kadar mı düştük?.. hakikaten tartışılması gereken bir olay.

sema öztürk 
 26.09.2007 14:10
Cevap :
Yaa yaaa hem tartışılması,hmede çocuklarımıza karşı bir kat daha özenle yaklaşılması gerekir.Dikkatin yanında,onurun,şerefin,haysiyetin bir insanlık unsuru olduğunu,parasızlığın ayıp değil,çalışmamanın ayıp olduğunu, aslında insanı insan yapanın kıyafet ve görüntü değil,içindeki bilgi birikiminin olduğunu bir kez daha çocuklarımıza aşılamalıyız.Haa bu arada her yaşlı erkeğede babacccım diye gitmemeleri gerektiğini de...  26.09.2007 14:19
 

....GÜZEL AHLAK PRENSİPLERİ yok mudur.
Özünü iyi tanıyan bir genç ne o cep telefonunu kontürü alacak parası yoksa kullanmaya kalkışır ne de o acziyet dolu  eylemin içine dalar.
Özünü iyi bilen insan erdemlidir onurludur kişiliklidir,
bilir ki bedeni en değerlisidir.
Soracak, hesabını isteyecek bir de bedenin ilk gerçek maliki olacaktır.
İşte inanç kuramı burada mekanizmasını kurar.
Ben toplumumuzdaki dejenerasyonun son gelinen durumunu bununla eşdeğer buluyorum.Barlarda modern gençliğin uyuşturucu fuhuş ve şiddeti tölere eden mekanlarında gencecik bedenlerin hızlı çöküşü...Sağlam temeller atılmamasından kaynaklanmıyor mu?
Bence tek neden budur.
Sevgiler Yıldız'cığım.
Not=Senin gibi akl başında kontrollü gençlerimizin çoğalması dileğiyle...

NİLGÜN BURSA 
 24.09.2007 16:13
Cevap :
Anlattığın tüm bu konular için çook teşekkür ederim.Bu yoruma yorum eklemek ayıp olurdu.Çok teşekkürler tekrar.  25.09.2007 8:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 359
Toplam yorum
: 3043
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 1564
Kayıt tarihi
: 29.11.06
 
 

Deli-dolu, akıllı,  yalandan yere çamura yatan, normal değerlerde zekalı, esprili, şakacı, kendin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster