Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mayıs '15

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
610
 

4 Mayıs 2015 Dolunayı

4  Mayıs 2015 Dolunayı
 

4 Mayıs 2015 günü saat 06:41 de bir dolunay meydana geliyor. 13° Akrep burcunda gerçekleşecek dolunay bize dönüşümleri ifade etmekte. Akrep dipten ve derinden gelen dalgalarla, acıları, krizleri de göze alarak dönüşümü simgeler. Gizlenmiş, itilmiş olanları açığa çıkarıcı etkiye sahiptir. Fakat bu çıkış su grubundan ve sabit bir burç olması nedeniyle, inatçı, uzun sürebilecek, sancılı bir süreci de gösterebilir. Bu burç aynı zamanda finansla da etkilidir. Boğa-Akrep aksındaki bu dolunayı, benim-bizim sahip olduklarımız, değerlerimiz ve bu noktada güven duygumuzun sınanması şeklinde de okuyabiliriz .

Dolunay anında Ay ve Güneş haritanın 6 ve 12.evleride bulunmakta. 6.ev  günlük hayat düzenimizi, iş hayatımızı ve ortamımızı, iş arkadaşlarımızı, yanımızda çalıştırdıklarımızı, evcil hayvanlarımızı, sağlığımızı ifade etmekte. 12.ev ise hastaneler, hapishaneler, kapalı yerler, bilinçdışı, sırlar, gizli düşmanlar veya kişinin gizledikleri, endişeler, arınma, yardım kurumları ile ilişkilidir. Dolunay enerjisi ile birlikte geri planda kalmaktan yorulup, değer bulmak adına yönelimlerimiz olabileceği gibi, sağlığımız, finansal durumumuzla ilgili atmamız gereken adımlarımız olabilir. Bu dönemde güven duygumuz sınanacak, farkındalığımız da artacaktır. Haritamızdaki etkisine göre de yukarıda saydığımız konularla ilgili uğraşmak durumunda kalabiliriz.

Haritada Ay Alphecca ve Menkent sabit yıldızları ile kavuşumda. Robson’a göre Alphecca Ay kavuşumu ile kişinin kamu önünde itibar kazanmasını, eş, ortak, komşular, yasalar vasıtasıyla doğabilecek sorunları, bir takım bel altı oyunları ama sonucunda alınan başarıyı gösterirken, aşk ilişkilerinde sorunları anlatmaktadır. Menkent ise taş yürekliliği, intikama yönelimi, güçlü tutkuları, enerjik bir doğayı belirtirken, sivri dillilikle, zehirle, zehirli hayvanlar ve bunlardan gelebilecek sorunlarla da ilişkilendirilir. 

Dolunay anında haritanın yükseleni 25 Boğa’da ve Mars’ile de kavuşumda. Aynı zamanda sabit yıldızlardan Algol , Capulus, Segin ve Zaurak’ı da burada görmekteyiz. Algol şanssız etkilere sahip bir sabit yıldız olup, afetlerle, vahşetle, çok güçlü dürtülerle, dramatik etkilerle ilişkilendirildiği gibi, yükselen anında Mars’ın da Boğa’da bu noktada kavuşumu boyun , gırtlak bölgesine dikkat çekmekte. Dilerim boğulmalar, bu bölge ile ilgili yaralanmalar, ameliyatlarda sorunlar meydana gelmez. Diğer sabit yıldızlar da güçlü, gözü kara fakat kibire, yalana meyilli bir doğayı, melankoliyi, panik atağı, burun kanamalarını ve kırıklarını işaret etmekte. 

Haritanın açılarına göre ise bunun duygusal sorgulamalar yapabileceğimiz, daha önceden değer verdiğimiz şeylerle ilgili farkındalıkların oluşacağı, alışkanlıklarımızı, sahip olduklarımızı değiştirmek istemeyeceğimiz, bilakis standardımızı daha yukarı çekmek isteyeceğimiz bir etki olduğunu söyleyebiliriz. Güçlü kişilerin desteğini hissetsek de sınırlarımızı iyi çizmemiz gerekmekte. Abartmaya meyilli olduğumuzdan, kontrollü olmakta fayda var. Ağızdan çıkan ya da duyulan şeylerin taraflarca iyice düşünülmesi, tartılması gerekmekte. Yalan, yanlış haberlere dikkat edilmeli, atılacak imzalarda şartlar iyice incelenmeli. İşinde, toplumsal statüsünde birtakım rahatsızlıklar hisseden, yeni bir işe girişmek isteyen kişilerin bu dönemde adım atmaları mümkündür. Yine de Neptün Merkür zorlayıcı açısını ve Satürn retrosunu düşününce, sonrasında yanılgı hissetmemek ve kalıcılığı sağlayabilmek adına temkinli  olmasında, şartları iyice incelemesinde fayda olduğunu düşünmekteyim. 

Haritaya Uranyen prensipte baktığımızda ; Poseidon (hakikat), Ay, Güneş, Jüpiter, Juno(ilişkiler), Niobe(üzüntü), Lilith(seçme ve reddedilme)  – Pallas ( strateji, çözüm üretme) aksına baktığımızda, atılan adımlar doğrultusunda seçtiği yolda, her türlü ilişkilerinde, dengelerinde çözüme ulaşmak isterken, tercih edilmeme gerçeği ile yüzleşerek, üzüntü duyulabilir. 

Mars, Şans noktası, ASC, DSC, Admetos( derinleşme, gecikme), Atropos(bitiş), Sappho(ortak değerler), Siva(öfke patlamaları), Panacea(problem çözme, şifa)  - KAD, GAD , Kronos( yetkinlik), Aesculapia( sağlık, iyileşme)  aksına baktığımızda, ailesel, sağlık, parasal sorunların çözümü, tedavisi adına kurulan bağlantılarda, son hamleyi yapacak umuduyla hareket ederken, kadersel faktörlerin de etkisi ile sonuca ulaşmada gecikmeler yaşanabilir. Bu noktada şifalanmak adına olayın derinine inerken gel-gitler yaşabilir, öfke patlamalarına maruz kalabiliriz.  Aynı zamanda geriye dönük yüzleşmeler olasıdır. Ara akslara bakarsak, sorunları çözelim derken başkalarından gelebilecek ya da umulan yardımlar çok da doğru olmayabilir, krizlerle, sonlanmalarla karşı karşıya kalabiliriz.

Farkındalıklarınızı yapıcı kullanabilmeniz ve temkinli, sabırlı olmanız dileğiyle.  

Azade Öksoy

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 162
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 1687
Kayıt tarihi
: 07.06.07
 
 

İstanbul'da doğdum. İTÜ'den mezun olduktan sonra bilgi işlem, eğitim ve finans sektörlerinde çalı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster