Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mart '11

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
775
 

5 MART 2011 CUMARTESİ MİLLİYET BLOG YAZARLARI TOPLANTISI SONRASI GENEL DEĞERLENDİRME (3.BÖLÜM)

5 MART 2011 CUMARTESİ  MİLLİYET BLOG YAZARLARI TOPLANTISI SONRASI GENEL DEĞERLENDİRME (3.BÖLÜM)
 

YER: BAKIRKÖY ÖĞRETMENEVİ TARİH: 9 NİSAN 2011 CUMARTESİ SAAT: 14:00- 16:30 KATILIMCILAR: Okurlar


Yazı dizimin her biri diğerinin ayrılmaz parçasıdır. O yüzden tek bir bölümü okuyarak sağlıklı bir değerlendirme yapamayabilirsiniz.

Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra, önceki yazımın sonunda dile getirdiğim, Milliyet Blog yazarı Sabiha Rânâ fenomenine dikkat çekmekte fayda var. Toplantıda oluşturulan Milliyet Blog Sinerji Grubu (MBSG) Sabiha Hanım’ın okunma oranlarındaki yüksekliği de masaya yatırdı. Hatta bu işi nasıl başardığına dair bazı ipuçları da istedik, o da sağ olsun çekinmeden verdi.
Neydi bu ipucu? Cevap; bu işe hepimizden çok ‘emek’ verdiğiydi…

Önceki bölümde Milliyet Blog yazarlarından Beran Uzer’in bir makalesinin (hadi kolaysa gelin buna blog deyin) uluslararası basında ses getirmesine değinmiştim. Bunu niye söylemiştim?

Çünkü Milliyet Blog camiası içinde yaşanan bazı süreçlerin haber değeri olduğunu düşünüyordum.Beran Uzer buna bir örnekti de, Sabiha Rânâ örnek teşkil etmiyor muydu? Bal gibi ediyordu. Milliyet Blog Sinerji Grubu olarak, birilerinin bizi gözetlediğini biliyoruz. Gazete yönetimi, sayfası milyonlarca kez tıklanan, milyonlarca kez okunmuş bir blog yazarını sizce takip etmiyor mudur? Etmez olur mu?

Milliyet Blog yazarı Sabiha Rânâ şimdiye kadar kaç kez okunmuş biliyor musunuz? 4,239,633 kez. Üşenmeyelim, bir de yazıyla yazalım; dörtmilyonikiyüzotuzdokuzbinaltıyüzotuzüç kez.

Milliyet Yönetimi’nin bir kez bile olsa, Sabiha Hanım’a en azından bir telefon açması ya da mail atması ya da ne bileyim bir şekilde irtibat kurması, tebrik etmesi sizce şık olmaz mıydı?

Bence süper olurdu.Sizce bir bayanın milyonlarca okuyucusu olması ve bunu Milliyet Blog aracılığıyla yapmış olması, kamuoyuna ‘haber yapılarak’ verilmesi gereken bir bilgi değil midir? Dikkat ediniz, Sabiha Rânâ ve Beran Uzer isimlerinin üzerinde duruyorum çünkü işin mantığı şu : Onlar ayrı bir platformda başarılara imza atıp Milliyet Blog bünyesine gelmemişler.
Haber değeri olabilecek tüm başarılarına bu çatı altında imza atmışlar.

İnsanın kendisini anlatması ve kendinden bahsetmesi, övgü dolu sözlerle bahsetmesi bir okuyucunun maruz kalabileceği en antipatik şeydir. Ama bağışlayın, argümanımın desteklenmesi açısından benzer örneği kendimden vermek durumundayım.

Türkiye’de daha önce hiç kaleme alınmamış olan, annenin erkek çocuğuna sapkın bağlılığı demek olan Jocasta Kompleksi ile ilgili dört bölümlük bir yazı dizisini birkaç yıl önce Milliyet Blog sayfalarında yayınlamıştım. Ve ne oldu biliyor musunuz? Balıklı Rum Hastanesi’nden Doç. Dr. Ayhan Kalyoncu benim makalemi intihal edip, hastanenin bültenlerinde yayınladı. Yani yazarını ‘kendisiymiş gibi' gösterdi. Türkçesi; akademik hırsızlık. Sizce bunun bir haber değeri yok muydu? Vardı elbet?

Ama nerdeee?

Dördüncü bölümde görüşmek üzere…

Sabrın sonu ile

__________________________________________________________________________________________

Dünyaca ünlü bilim adamımız Prof. Oktay Sinanoğlu der ki; ‘gönül’ kelimesinin İngilizce’de karşılığı yoktur. Gönül öyle bir kelimedir ki, anlamını, derin mânâsını yalnızca biz bilip anlayabiliriz.

Bir sonraki buluşma/toplantı bilgileri :

YER: BAKIRKÖY ÖĞRETMENEVİ
TARİH: 9 NİSAN 2011 CUMARTESİ
SAAT: 14:00- 16:30
KATILIMCILAR: Okurlar da dahil, tüm gönüllüler

___________________________________________________________________________________________

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aynı konulu bir yıl önce dile getirdiğim blogumdur. Bilginize! MİLLİYET BLOG GAZETESİ: blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=225557

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 13.03.2011 10:30
 

Dün Dünya Kadınlar Günüydü ''günüydü'' diyorum çünkü daha çooookk günler, aylar ve yıllar geçecek.. Ha maden de ha mutfak ta ha blog da ''emek'' vermişiz hiç farketmiyor... Kİ bizler Milliyet Gazetesi gibi aydın bir çatının altında ''emek'' veren karıncalar gibiyiz.. Bana ''ayıp'' geliyor kendimden misal vermek evet. Ama bakıyorum da ağlamayan çocuğa anası bile ''meme'' vermiyor.. Acaba diyorum ben burada bir ''kadın'' olarak boşuna mı çırpınıyorum!!! Kısacası çok üzülüyorum efendim... :( Önce ''İNSAN'' DİYORUM İNSAN!!! Çünkü ''KADIN'' olamadım da!!!

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 09.03.2011 15:36
Cevap :
Milliyet Blog'un bazı yazarlarının taleplerini gayet güzel ifade ettiniz. Ağlamayan çocuğa meme bile vermiyorlarrrr  09.03.2011 16:09
 

5 Mart 2011 Cumartesi günü gerçekleşen ''MBSG'' adını verdiğimiz toplantı, ancak bu kadar güzel ve doğru sunulabilirdi.. Kendi adıma çok teşekkür ederim.. Böyle düşünen bir yazının altına yorum diye lafı uzatmak abes olur.. Gelecek toplantıda görüşmek üzere efendim. Sevgim saygımla.. Sabiha Rana

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 09.03.2011 11:48
Cevap :
:) YER : BAKIRKÖY ÖĞRETMENEVİ TARİH: 9 NİSAN 2011 CUMARTESİ SAAT: 14:00 16:30 KATILIMCILAR: Çorba ve Tuz ilişkisine inanan herkes  09.03.2011 12:26
 

haber değeri vardır, sizinde yaptığınız öok önemlidir. sevgiler...

Kadri KANPAK 
 09.03.2011 10:01
Cevap :
Bilmukabele Kadri Bey...9 NİSAN 2011 CUMARTESİ SAAT: 14:00-16:30 ARASI *BAKIRKÖY ÖĞRETMENEVİ'NDE görüşmek dileğiyle.  09.03.2011 12:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 268
Toplam yorum
: 1369
Toplam mesaj
: 195
Ort. okunma sayısı
: 1857
Kayıt tarihi
: 08.01.07
 
 

Kabataş Erkek Lisesi Matematik (1992) Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Mak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster