Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mart '16

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
2428
 

7 Nisan Koç Burcunda Yeniay

7 Nisan Koç Burcunda Yeniay
 

Genel anlamıyla Koç yeniayı

7 Nisan 2016 günü saat 13:23 de Koç burcunun 18°04'derecesinde bir yeniay meydana gelecek. Oldukça hareketli, inisiyatifi ele aldığımız, eylem odaklı, mücadeleci bir yeniay yaşayacağız. Hedeflerimize sabitlenerek, kendi kararlarımızı kendimiz vermek isteyen, yeri geldiğinde beklenmedik hamlelerle şansımızı yaratmak isteyen  yapıdayız. Koç burcu bağımsızlığı önemseyen, risk alabilen, içinde bulunduğu ana göre davranış belirleyen, başlangıçlara odaklanan yapıdadır. Bütün bunların aşırılıklarında bencillik, zorbalık, fanatizm, fevrilik, kin, gereksiz riskler ve benmerkezcilik belirginleşir. Asker, polis, sporcular, cerrahlar, dişçiler, doktorlar, mühendisler, demir-çelik, silah sektörü, itfaiyeciler, marangozlar, inşaat işçileri, teknisyenler, provakatörler, suçlular bu burcun temsil ettiklerindendir.  Sağlık anlamında baktığımızda kafa, yüz ve bu bölgeyle ilintili rahatsızlıklar, kazalar, yaralanmalar, yanıklar, felçler, migren, yeniay sürecinde daha belirginleşebilir.

Bu yeniayda Koç burcunda Nodus II ile ilişkisi olan Güneş ve Ay doğalarına karizma, zeka, güçlü koruma duygusu, olayları sorgulama özelliklerinin  yanı sıra depresyona yatkınlığı ve ölüm duygusunu, düşüncesini katmakta.

Tıpkı 8 Şubat Kova yeniayında ve 23 Mart Terazi burcundaki Ay tutulmasında olduğu gibi, bu yeniayda da Aslan burcu yükselmekte. Yani yine kendimizi ifade etmek, sahnede, ön planda olmak istiyoruz. Buradaki Alterf bize, ilişkilerdeki anlaşmazlıklara ve yolculuklar söz konusu olduğu taktirde oluşabilecek olumsuzluklara işaret etmekte.  Yöneticisi Güneş, güçlü olduğu Koç’ta, Uranüs ile Pluto, Zeus zorlayıcı açısının bir ayağını oluşturmakta ki retro Satürn’ün de buraya açısını görmekteyiz. Diğer teknik detaylara girmeden bu yeniayın birtakım ani gelişmelere, dönüşümlere işaret ettiğini söylemek mümkündür. 2015 Mart’ındaki ilk tutulma civarından beri üzerinde uğraşmakta olduğumuz kredi, borç, miras, ortak para gibi durumlarda, Eylül’deki tutulmaya göre ise kendi kazancımız, kaynaklarımızla ilgili hukuksal durumlar, yabancılarla ilgili hareketlenmeler, gelişmeler, değişiklikler yaşanabilir.

Yeniayın işaret ettiği konular

7 Nisan günü meydana gelecek olan yeniay haritanın 9.evinde meydana gelmekte. Buna göre yabancılarla ilişkiler, hukuksal konular, uluslar arası işler, uzun seyahatler, yüksek öğrenimle ilgili durumlar, seminerler, uzak akrabalar, eşin kardeşleri, yakın akrabaları, ikinci eş, ebeveynlerin sağlıkları, varsa torunla ilgili durumlar yeniayda ana başlıklarımız .  Yeniay ile birlikte şimdiye kadar şartları kontrol etmekte zorlandığımız , belki başkalarıyla paylaşmadığımız, eski davalar sonuçlanabilir. Yurtdışını, yabancıları da bağlayan ortaklıklarla ilgili ani değişiklikler, gelişmeler yaşayabiliriz. Bunlar eşle, ortakla ilgili hukuksal, finansal konular da olabilir. Bu yeniayda en dikkat etmemiz gereken şeylerden bir tanesi hem yeniayın dispozitörü olan, hem de yaptığı açılarla haritayı oldukça dinamik kılan Mars’ın Antares bağlantısı. Takıntılı, acımasız ve intikam hissiyle, düşüncesizce, ani davranışlardan uzak durmalıyız. Aksi taktirde kazanacağımızı kaybetmek, kurban durumuna düşmek mümkündür. Aynı zamanda toplumsal statümüzü, işimizi, hedeflerimizi ilgilendiren konularda adım atarken şartları ne kadar zorlamamız, zamanlama konusunda akılcı olmakta fayda var. Kısa dönemli işler için adım atabiliriz ama uzun  sürmesini beklediğimiz işler için Satürn retrosunun bitmesine sabır göstermek, kalıcılık adına tercih edilebilir. Kredi, borç, vergi, miras konularında dikkatli olmakta fayda olabilir. Bu dönemde eş, ortaklıklı işlerle ilgili parasal konular zorlayıcı, yanıltıcı etkilere açık olduğundan, etraflıca düşünmekte fayda vardır. İlişkilerde anlaşmazlıklar yaşayabiliriz. Özellikle de yükselen derecesine görünüm yapan Alterf’i de düşündüğümüzde, uzun yolculuklar bu dönemde istenilen beklentileri karşılamayabilir. Seminerler verebiliriz. Varsa sağlık sorunlarımızın çözümü ile ilgili araştırmalara girişebiliriz. İşyerimizde, varsa yanımızda çalıştırdıklarımızla, eşle, ortajka problemler gündeme taşınabilir, çözüm adına çalışabiliriz. Üstlerinizle ilişkilerde ılımlı olmaya çalışmak şu dönemde dikkat etmemiz fayda getirebilir. Nezaket sahibi görünen ama geri planda güç kazanma arzusuyla türlü çetrefilli işlerin içinde olanlara da dikkat  diyorum.

Koç burcunda meydana gelecek olan yeniaya uranyen prensipte bakarsak ;  Bazılarımız öylesi bir dönemden geçmekteyiz ki gerek yaşadıklarımız, gerek çevremizden aldığımız etki ile oldukça büyük bir dönüşümden geçmekte olduğumuzun farkındayız. İçsel olarak olana bitene, hedefimize odaklandığımız gibi, aynı zamanda bu bizi daha da hırslı, belki biraz da depresif yapmakta (Pluto, Zeus, Ay, Güneş, Uranüs). Uğruna emek verdiklerimizin elimizin altından kayıp gittiğini, inancımızın, güvenimizin kötüye kullanıldığını hissedip, düşünebiliriz (Niobe, Atlantis). Yaşanılan dönüşümlere, değişimlere uyum göstermekte zorlanılabileceği gibi, inkar etme, tepkisel davranma yoluna gidebilir. Alkol, madde bağımlıları açısından zorlayıcı, dikkat edilmesi gereken bir süreç  olabilir ( Bacchus, Güneş/Pluto, Uranüs/Pluto , Güneş/Ay) .

Koç yeniayında burçları ana başlıklara göre etkileyecek konular

7 Nisan günü Koç burcunda meydana gelecek olan yeniayın burçları, yukarıdaki genel özellikler doğrultusunda, hangi ana konularda etkileyeceğine bakarsak;

Koç ve yükselen Koçlar için :  Kendimiz, motivasyonlarımız, karakterimiz, kendimizi dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzımız, fiziksel görünümümüz, sağlık, bize yakın olan kişiler, babanın işi, statüsü, annenin ailesi, çocukların yüksek öğrenimi, büyükanne, büyükbaba.

Boğa ve yükselen Boğalar için :  Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlediklerimiz, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklarımız.

İkizler ve yükselen İkizler : Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar, babanın kredi, vergi, borçlarla, ortak parayla ilgili durumları, ameliyatı, annenin parası, çocuğun eşi, evlilik, ortaklıkla ilgili durumları, davaları.

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Aslan ve yükselen Aslanlar için : Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslar arası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, hayat felsefesi, seminer vermek, ikinci eş, uzak akrabalar, eşin kardeşleri, yakın akrabaları, ebeveynlerin sağlığı, torun ile ilgili durumlar.

Başak ve yükselen Başaklar için : Kredi, borç, vergi, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, ameliyatlar, eşin kazanımları.

Terazi ve yükselen Teraziler için : Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, kardeşin çocuğu, büyükanne, büyükbaba.

Akrep ve yükselen Akrepler için : Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız, babanın kardeşleri, annenin uzak akrabaları, davaları.

Yay ve yükselen Yaylar için :  Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, babanın parası, ek işler, orta uzunluktaki seyahatlerimiz, annemizin kredi, borç, miras durumları.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  Ev, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Kova ve yükselen Kovalar için :  Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar, eşin uzak akrabaları, yabancılarla, hukuksal konularla ilgili işleri.

Balık ve yükselen Balıklar için :  Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar, babanın işten gelen kazancı, çocukların işi, statüsü, eşin kredi, borç, vergi, miras durumları, ameliyatı.

Ülkemiz ve Koç yeniayı

7 Nisan da Koç burcunda meydana gelecek olan yeniay ülkemizin 10 ve 11.evlerini etkilemekte. Buna göre hükümet, devleti yönetenler, iktidar partisi, üst düzey yöneticiler, mahkemeler ve savcılar, yargıçlar, ulusal prestijimiz, ünlü kişiler, meclis, ulusal servetimiz, yerel yönetimler, borsa, uluslararası antlaşmalar, sosyal kulüpler, organizasyonlar konu başlıklarımız olacak.  Bu yeniay Chiron’umuzun üzerinde gerçekleşmekte. Ordumuz, polisimiz, güvenliğimizi ilgilendiren durumlar, komşu devletler, sınırlarımız iyice önemli  bu dönemde. Uluslararası anlaşmalar gereği ordumuzu da  ilgilendirebilecek durumlar meclis gündemine yeniden taşınabilir. Güvenlik güçlerimizi bu dönem daha aktif görebiliriz. İnşallah toplumumuzdaki ayrışma daha fazla belirginleşmez, yaralarımıza yara katmayız. Topraklarımızı, güvenliğimizi, doğal kaynaklarımızı ilgilendiren bazı bilmediğimiz durumlar, anlaşmalar, muhalefet tarafından mecliste gündeme getirilebilir. Ticarette karlılığın daha da azalmasını bekleyebiliriz. Şirket küçülmeleri, devirleri, kapanmaları devam edecek gözükmekte. Spekülatif yatırım araçlarında da kontrollü olmakta fayda olabilir.  Patlamalar, yangınlar, kazalar yine gündemimizi meşgul edebilir. Kadın ölümleri, çocuk tecavüzleri toplumca can yakmaya devam ediyor.  Halkın bu konularda yürütülen politikalara gösterdiği tutumun sonucu mecliste yer bulabilir, etkisini gösterebilir.  Satürn’ün retro olduğu bu dönemde kamu sağlığı, sağlık çalışanları ve sistemi, sendikalar, çalışan kesim, silahlı kuvvetlerle ilgili yapılmış değişiklikler yeniden gözden geçirilip, ele alınabilir. Organizasyonlarda, aktivitelerde iptalleri ertelemeler söz konusu olabilir. Deniz, su,  gazlar, petrolle ilgili kazalar olabilir. Karma noktamızı da çalıştıracak olan bu yeniay sürecinde yaşayacağımız birçok gelişme, bizlerin de toplumca dönüşümüne, değişimine işaret etmekte.

Yukarıda 7 Nisan günü Koç burcunda meydana gelecek olan yeniayın geodetic west mudane ve orta noktalar kullanılarak çıkartılmış kartografik haritasını görmektesiniz. Harita üzerinde renkli oklarla işaretli düşey hatlar ve çevresi, yeniay enerjisinden genel olarak daha belirgin etkilenmesi olası yerlerdendir.

Azade Öksoy

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 166
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 1667
Kayıt tarihi
: 07.06.07
 
 

İstanbul'da doğdum. İTÜ'den mezun olduktan sonra bilgi işlem, eğitim ve finans sektörlerinde çalı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster