Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bize servis edilenlerin hepsi gerçek mi?

Bize ne gösterilirse gösterilsin, ne söylenirse söylensin, Görmek istediğimiz pencereden bakarız. İnanmak istediğimize ve aklımızın yatabileceğini kabul ederiz. Bu ülkede yıllarca dağda bayırda görev almış, bu vatanı savunmuş bir askerin hayinlik yapmayı bırakın aklının bir köşesinden geçebileceğine bile inanmam. Ama şöyle bir etrafa bakalım, bu yapılan olaylar ne kadar saçma gelsede, amacına ulaşmak isteyen ulaştı. Asker karalandı yada bir parçada olsa çamur atıldı.

31 Ocak 2009 14:14
Beyazlığın karanlık kucağında ölüm... Zigana

Hafta sonu haberlerde izlediğim Üzücü ve Acı dolu bu olayı yüreğim sızlayarak takip ettim. Allah Rahmet eylesin, Ailelerine ve yakınlarına sabır ihsan etsin.

28 Ocak 2009 12:53
Antika olmuş "Facit" hesap makinaları

1988-89 yıllarında Stajer öğrenci olarak İst.mahmutpaşa- sultanhamamda bir kumaşçıda mecburi olarak bu makinayı kullandım. O zamanlar işverenlerime bu nedir antika deyip, yeni bir makina aldırma talebim geri çevrilmişti. sizin yazınızda aslında 80 yıllarda ülkemizde antika olmadığını öğrenmiş oldum. Tşk.

27 Ocak 2009 17:42
Çarşaf, CHP, türban...

Sevgili Kardeşim ben bir Chp li olarak değindiğin konuda sana tşk. ederim. Chp nin bu tutumuna karşıyım. Sebep olarakta şunu sunuyuyorum. Chp Atatürk'ün kurmuş olduğu bir siyasi parti olarak Görüşlerini değiştiremez zamana uyar yeniliklere açık olur ama gerilemeye hayır demelidir. Gelelim geleneksel giyime Marmara ve Ege bölgelerinin köylerinde halen çarşaf giyilir ama siyasi platformlarda boy gösteren ve tarikat üyelerinin giydiği çarşaf gibi değildir. Keza başa örtülen örtününde bağlanış şekli siyasi bir araç haline getirilmeside aynıdır. Chp nin buna karşı olması gerekirdi. Oradaki Çarşaflı ve türbanlı bayanlar bu köylerimizdeki ve etrafımızdaki normal bizim kabul ettiğimiz geleneksel kapanış şeklindeki bayanlar olsaydı tepkimiz bu şekilde olmazdı tabiki. İstanbul Fatih ilçesinin bilmem ne tarikatının giyiniş şeklini benimseyen birilerinede o rozet takılmamalıydı..İyi günler..

16 Ocak 2009 16:21
Ergenekonun 1 numarası: Kevin Costner

Evet bende katılıyorum fikrine. olsa olsa Kevin'dır. Ama bizimkiler daha bu 1 numara hakkında daha çoook düşünürler. Keşke Tuncay Güney onuda söleseydi de uğraşmadan Kevin Costner'in aslında Kemal Koster olduğunu ve 1 numara olduğunu beyan etseydi. Hiç süphe yok ki oda apar topar sorguya alınır, hatta evinin biyerlerinden darbe planları ve cephane haritalarıda bulunurdu. Tebrikler arkadaşım güzel bir buluş yapmışsın ama üzgünüm ki sen Tuncay Güney değilsin ki sölediklerin dikkate alınsın..

16 Ocak 2009 15:37
Bankalar gerçekten gerekli mi?

Bankacılık ve Finansman konusunda ülkemiz insanı çok bilinçsiz. Son yıllarda eğitimli gençliğin iş yaşamına girmesi ile bu düşünceler azda olsa değişmeye başladı. Ülkemizde bu konuda gerekli eğitim ve tanıtımlar yapılmadığından vatandaşlarımız, Bankaları sadece Kredi Kartı ve Kredi alma aracı olarak görmekteler. Bu konuda mutlu değiller, hayat şartları gereği alınan ve bütçe planlaması yapamadığından birde mağdur olunca da sonuç kaçınılmaz. Birikimlerini yastık altı tabiriyle veya ziynet eşyası tarzında muhafaza etmenin yarar ve zararları konusunda bilinçlenememiş bir toplum.

29 Kasım 2007 13:48
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 911
Kayıt tarihi
: 29.11.07
 
 

01 Ekim 1971 İstanbul... Mali müşavirim... Mesleğim ve sevdiklerimden arta kalan vaktimde, stres aza..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster