Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok seviyorum. Doğa fotoğrafları çekerim. İnsanları, dolu dolu yaşamayı seviyorum. İyi bir TV izleyicisiyim. İlgimi çeken her konuda film ve dizileri izlerim. 1949 Mart' da,  Aydın'ın Germencik İlçesi, Dağyeni köyünde doğdum. Köyüm..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Analar tahtını yaparmış, bahtını değil...

Selda Hanım, Gerçek hayatınızdan dobra dobra anlattığınız kısa hikaye tadındaki yazınızı keyifle okudum. Gerçekten de yapmacık değil, göründünüz gibi bir kişilik yapısına sahipsiniz. İnsan alın yazısını kendi yazmıyor ama, kendisi şekillendiriyor. Başlığa koyduğunuz söz çok anlamlı. "Analar tahtını yaparmış, bahtını değil" Sevgi ve selamlar.

28 Mart 2017 15:15
Tuzun zarar ve yararları

Sayın Nahide Hocam, Ders niteliğinde tuzun zarar ve yararlarını çok da güzel dile getirmişsiniz. Tuz üç beyazdan biri. Benim tuz ile işim olmaz. Ama bizim aile sofrasının vazgeçilmezi. Kavgamız hep tuz yüzünden olur. Çok koydun, az koydun. Tuzsuz da olmuyor. Azı karar, çoğu zarar. Bu da benim prensibim. Saygı ve selamlar. Az Tuzlu sağlıklı günler.

25 Mart 2017 10:34
Elindeki zehir ölüm saçıyor

Sayın Arkadaşım, Sigaranın zararlarını çok güzel yorumlamışsınız. Ben de sizin gibi Yeşilaycı sigara düşmanıyım. Hayatım boyu arkadaşların hatırı ile içki alemin de 50 tek içmemişimdir. O nedenle tiryaki olmadım. İçmem ve içilen ortamda bulunmam. Babam rahmetli 63 yaşında sigaranın sebep olduğu geniz kanserinden öldü. 17 yaşından itibaren içmiş. Doktorlar sigaradan deyince, ölmeden bir yıl önce sigara düşmanı oldu. İçmeyin diye çevresindekilere nasihatta bulundu. Ama nafile, aldı götürdü. Allah rahmet eylesin. Ben de dilim döndüğünce çevremdekilere nasihat ederim. Ama bu illeti başlayan bir türlü bırakamıyormuş. Önce kafa da bırakmak lazım. Saygı ve selamlar. Sigara dumansız ortamlar dilerim.

19 Mart 2017 21:17
 
Toplam blog
: 1460
Toplam yorum
: 263
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 3218
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster