Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Zarif ölüm

Vaayyy, çok etkileyici bir şiir. Son zamanlarda okuduğum en güzel şiir diyebilirim. Kalemine sağlık. Hayatın içinde kutsallaştırdığımız şeylerin yarattığı körlükler, hayatı cehenneme çeviren o şablonlar, içimizi öldürüyor da hiç farkında olamıyoruz. Oysa o, körleştirdiğimiz alanları özgür bıraktığımızda, insanın ta içindeki cennet kendiliğinden ortaya çıkıyor. Kimi zaman bize yüklenen, bazen de kendiliğimizden tutsağı olduğumuz o duygu-düşüncelerle savrulduğumuz zamanlarda, hayatı ne çok ıskalıyoruz. "İçimizin ölüsü"nü diriltmek pek mümkün değil elbet. "Dönüp zarifçe tükürsek" bile, kayıp giden hayatı yeniden yakalama şansımız olamıyor ne yazık ki!.. Sen şiir yazmaktan hiç vazgeme sevgili Emine.

04 Temmuz 2011 17:45
"SEVEREK ÇİZİYORUM, ÇİZEREK SEVİYORUM"

Mustafa Ayaz'ı ve onun resimlerindeki esrik kadınlarını şiirle bütünleştirmeniz ayrı bir tat kazandırmış yazıya. Kaleminize sağlık. Yazılarımızla yeniden aramıza hoşgeldiniz.

26 Ocak 2011 22:24
İnsan yontulmalı...

Çok haklısınız, ruhlar incelmeden incelikleri göremiyor, güzellikleri göremiyor, değerleri hiçe sayabiliyor insan. Hoyratlık alıp başını gidebiliyor. Öyle olunca da insanlıktan söz edemiyoruz elbette. Hep bir ağızdan dertlenip duruyoruz, değil mi? Kaleminize sağlık, güzel bir konuya değinmişsiniz. Selamlar.

14 Ocak 2009 18:35
Leonardo da Vinci

İnsanlığın gelişimi kültür-sanat ve bilimin yol alışıyla gerçekleşiyor bildiğiniz gibi. Okuyucu sayısı ve ilgisi az olsa da sanatsal yazılardan vaz geçmemek gerekiyor, bence. Bu yüzden sanat tarihi yazılarına devam etmelisiniz, en azından bizim gibi okuyucular için. Yeni yazılar için şimdiden teşekkürler. Sevgiler.

07 Ocak 2009 15:38
Nar çiçeği bir yürek

Aramıza hoşgeldin emine. Kalemine sağlık, bireysel duyarlığın gücünü betimleyen güzel şiirin için de ayrıca teşekkürler...

04 Ocak 2009 17:55
O dönüşü olmayanlardandı...

iNSANIN KENDİ TINISINI BULMASI; NE ZOR BİR ŞEY, ÖYLE DEĞİL Mİ? ÖNCE KENDİNİ TANIMASI VE TANIMLAMASI GEREKİYOR. DIŞ DÜNYANIN GÜRÜTÜSÜNÜ DEĞİL, SESİNİ ALGILAMAYI BECEREBİLMEK GEREKİYOR. İNSAN OLMANIN O ÇOK ANLAMLI DEĞERLERİNİN TAŞIYICISI OLABİLMEK GEREK. BİREY OLMAK, SAVRULMADAN YÜRÜYEBİLMEK GEREK... BUNLAR ZAHMETLİ ŞEYLER. AKINTIDA SÜRÜKLENMEKSE ZAHMETSİZ. O ZAMAN PEK ÇOK İNSANIN ŞİKAYETLERİ DE ANLAMSIZ GELİYOR BANA. KALEMİNİZE SAĞLIK. NE GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİNİZ. TEŞEKKÜRLER.

31 Aralık 2008 19:16
Leonardo da Vinci

Kimi sanatçılar hayatın her alanına iz bırakarak yaşamış. Bunlardan biri de leanordo da Vinci. İyiki de böyle insanlar yaşamış. L. Vinci matematikten astronomiye, anatomiden fiziğe, mimariden maddeler bilgisine, heykelden resime kadar bilgisi olan ve bilgisini hayata aktaran total insanlardan biri. Dünya evrimleşmesini böyle insanlara borçlu. Güzel bir anlatım olmuş. Kaleminize sağlık.

31 Aralık 2008 18:51
Eylül

Aşk-ayrılık-eylül(hüzün) üçlemesini dile getiren, çok hoş metaforlar barındıran bir şiir olmuş. Şiire devam o zaman. Kalemine sağlık. Sevgiler.

31 Aralık 2008 18:27
Söz dinlemez çocuklar Allah bizi sınıyor mu?

Ne güzel bir yazı, hem öğretici, hem de düşündürücü. Demek ki düşünen için çözüm hep var. Bu bazen akıl , bazen inanç, bazen iman yoluyla olabiliyor elbet. Önemli olan sorun gibi gördüğümüz kişileri var sayıp ona giden yolları araştırmak sanırım. Olaylara ve insanlara hoşgörüyle baktığımızda belki de çözüm kendiliğinden geliyor. Selamlar.

26 Aralık 2008 18:06
İyi şairler, ellerinde şiirlerle dolaşmazlar

Ceplerinde şiirlerle dolaşan şairler kitap ve kendi şiirleri dışında şiir okuyorlar mı acaba? Okusalar zaten bu derece cesur olmazlar sanırım. Güzel mesajlar vermişsiniz Coşkun bey. Kaleminize sağlık. Selamlar...

13 Aralık 2008 18:47
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 8850
Kayıt tarihi
: 11.07.08
 
 

İzmirliyim. İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi mezunuyum. Serbest çalışan diş hekimiyim. M..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster