Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bir Yüreğin Ölümü - Zweig -

Zweig'in iki öyküsü de çok sarsıcıydı. Siz de öykünün özünü yakalamışsınız, tebrikler.

01 Ağustos 2013 21:36
Soyut kavramlarla somut sorunlar çözülebilir mi?

Yazılarınızı çok beğeniyorum. Sadece sorunları tespit etmekle kalmıyor, çözüm önerileri de getiriyorsunuz. Benimde çözüm önerim okumak. Edebiyatta insanların soyut kavramları kendi yaşamlarıyla bağlantı kurarak somutlaştırmasını sağlayabilir.

01 Ağustos 2013 15:03
Hukuk nedir ve ne işe yarar?

Kavramlara sorgulayıcı , objektif ve bilimsel bakış açınız bu yazınızda da mükemmel bir şekilde kendini göstermiş. Çok değerli bir makale kaleminize sağlık. Kurallar varoluşun ilk anlarından itibaren var. Zaten sizde yazınızda hukukun olmadığı bir toplumun olmayacağını kabul ediyorsunuz. Hukuku uygulayacak olanların hukuku belirleyememesi gerektiğini söylüyorsunuz. Ben insanın olduğu hiç bir yerde kesin geçer kuralların olmayacağına inanıyorum. Şu anda varolan hukuk kuralları ister siyasetçi ister bilimciler tarafından yapılsın. O kuralları uygulayacak olan insan. O kuralı yorumlayacak kişide insan. İnsanlarda ne yazık ki kuralları kendi istedikleri gibi esnetme eğilimindedirler. Onları bunu yapmaktan alıkoyacak tek şey kendi içlerindeki vicdan diyede nitelendirebileceğimiz. İnsanın kendi içinde oluşturduğu kurallardır. Düşünen ve sorgulayan beyninizi tebrik ediyorum. Sevgiler, selamlar.

10 Nisan 2010 13:10
Bir bahar sabahı

Her bahar doğa nasıl yeniden canlanıyorsa insanları da canlanmaya çağırıyor. Yeniden doğmuş, ama yaşadığın bu anlar sanki son dakilarınmış gibi kıymetini bil diye bu çağrı. Siz bunu farklı bir şekilde hissetmişsiniz. Bizimle paylaştığınız için teşekkürler. Sevgiler, selamlar.

31 Mart 2010 14:11
Yalan üzerine kurulan ilişkiler...

İnsanlarla konuşurken daha bir dikkatli olacağım. Teşekkürler paylaşımınız için. Selamlar.

31 Mart 2010 09:15
Aşkın kaç dili var?

Sabahattin Ali'nin Değirmen öyküsünü ilk okuduğumda çok etkilenmiştim. Aşk böyle olmalıdır, demiştim. Bir de sürekli aşık olan sana kalbimi verdim diyenlere gönderme yapan senin kaç kalbin var sözü çok düşündürücüydü. Aşk bitiyor, ama bazen hemen bitiyor. Bazen 20 yıl sürüyor. Herkesin aşkı kendine özgü. Herkese kendine göre belirliyor, kuralları, ya da kuralsızlıkları. Uzun süredir okuduğum en güzel aşk yazısıydı. Yüreğinize sağlık, yüreğinizden kopup gelmiş çünkü. Sevgiler, selamlar.

29 Mart 2010 22:19
Marka ve ürün kalite standartları

Bu kalite çalışmalarında 44 öğretmen gece gündüz çalıştı. hazırlanan değerlendirme ölçekleri çok üst düzeydeydi. Kimseye zorlama yapılmadı, gönüllü çalışıldı. Öğretmenler çok suçlanıyor. Ama öğretmeni motive edici, bir şeyleri değiştirebilmek hedefler gösterildiğinde ne kadar olağanüstü çalışmalar yapabilecekleri bizim okulumuz çok iyi bir örnek oldu. Benim sizin görüşlerinize saygım sonsuz. Sizinle aynı görüşte olmamamız, görüşünüze saygı duymamamı gerektirmez. Görüşlerinizi savunmanız konusunda da sonsuz desteğim sizinle. Ben devlet memuru olduğum için bazı konularda yorumlarım oto sansürlü sevgiler, selamlar.

28 Mart 2010 13:01
Fransız Generalin Türk Askeri tasviri...

Tarihe son centilmenler savaşı diye geçen, Türk askerinin büyük bir destan yazdığı bu günle ilgili olarak bu anıyı paylaştığınız için kutluyorum. Sevgiler.

28 Mart 2010 12:45
Yaşama sevinci

Görebilsek yaşamı o bizi sevindirmeye kucaklamaya hazır bekliyor. Yüreğinize sağlık, sevgiler, selamlar.

28 Mart 2010 12:42
Işığın rengi

Şiirinizde ışığın rengini gördüm. İmgeleriniz ne kadar güçlü yüreğinize sağlık.

28 Mart 2010 12:40
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 166
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3825
Kayıt tarihi
: 20.09.09
 
 

Evli bir çocuk annesiyim. Eğitim alanında çalışıyorum. Felsefe, sosyoloji, edebiyat alannda atöly..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster