Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Engelli çocuğu olan devlet memurları neden varolan haklardan mahrum edilmektedir?

Bir önceki yorumda belirttiğim, 1 saattlik izin konusundaki son gelişme çok komik, TRAJİ KOMİK.... Şöyle ki, okul idaresine dilekçeyi verdim ve olumsuz yanıt verdiler, 30 gün sonra aldığım yanıttan sonra ilçe milli eğitime ekleriyle beraber yeni bir dilekçe verdim, ve sonuç, ilçe milli eğitim dilekçeyi okul idaresinin kararına bıkarıyorum yanıtıyla geri göndermiş. ki, okul idaresi ilk verdiği yanıtı tekrarladı. Şimdi bana HANGİ HAKTAN, HANGİ HUKUKTAN BAHSEDİYORSUNUZ!!!

01 Kasım 2012 21:32
Engelli çocuğu olan devlet memurları neden varolan haklardan mahrum edilmektedir?

Ne yazık ki, hala hakkım bulunan 1 saatlik günlük iznimi kullanamıyorum, kaldı ki diğerleri... Engelli Çocuğu Olan Devlet Memurunun BİLMESİ GEREKEN HAKKI; Sağlık kurulu raporuyla özürlü olduğu tespit edilen bir çocuğu olan personele 2010/2 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile tanınan haklar hususunda görüş yazısı. Bilindiği üzere, 29/08/2009 tarihli 2009 Yılı Toplu Görüşmeleri Mutabakat Metninin “Taraflarca Gerçekleştirilmesi Öngörülen Hususlar (Ek-1)” başlıklı listesinin 1 inci maddesinde “Kamu çalışanlarının kanunen bakmakla yükümlü bulunduğu bakıma muhtaç engelli aile fertlerinin olması durumunda, söz konusu personele engelli aile ferdinin bakımı için günlük 1 saat izin verilmesi ve personelin nöbet ve gece çalışmasından muaf tutulması için gerekli mevzuat düzenlemelerinin yapılması,” ifadesine yer verilmiş ve bu konuda düzenleme yapılması hususunda anlaşmaya varılmıştır.http://www.engelsizdostlar.com/forum/haklarimiz-4/engelli-cocugu-bulunan-memurlarin-haklari/

27 Ekim 2012 00:10
Feng Shui: Evimiz ruhumuzun aynasıdır

Çok haklısın, teşekkür ederim...

08 Şubat 2009 07:23
Feng Shui: Evimiz ruhumuzun aynasıdır

Malum Manda yılına girdik,bulunduğumuz mekanları ışıklar, mumlar ve kırmızı materyallerle düzenlersek bu yılımızı daha iyi geçirebileceğimizi okudum. Bu benim çok iyiydi, çünkü oturma grubumdan, halıma, buzdolabımdan süslü tabaklarıma kadar herşey kırmızı ama benim evimin merkezi oturduğum odam ve amerikan mutfağım, yani bir arada...Oysa banyo, tuvalet ve mutfaklar evin merkezindeyse kırmızı kullanmayın diyor okuduğum yazı. Bana ne önerirsin? Önerini merakla bekliyorum, görüşmek üzere :)

30 Ocak 2009 23:35
Feng Shui: Evimiz ruhumuzun aynasıdır

Anıtkabir ile ilgili açıklaman ilginç, hemen ardından harika ama daha da önemlisi çok mantıklı geldi, birden kendimi aslanlı yoldan o büyük alana doğru çıkıyormuş gibi hissettim. Gerçekten harika, ilginç ve çok mantıklı. Paylaşımların hem ilgimi çekiyor hem de hoşuma gidiyor, iyi ki senin bloguna rastlamışım.

24 Ocak 2009 00:28
Feng Shui: Evimiz ruhumuzun aynasıdır

freng shui ile ilgileniyorum, özellikle okulda yaşadığım problemlerin üstesinden gelmesi adına yardım diliyorum. sınıfımın tam karşısında 6 saat boyunca kapıları açık bay bayan öğrenci ve öğretmen tuvaletleri var, haliyle olumsuz enerjilerini 3 yıldır hissediyorumsınıfımın kapısı güney batı yöüne bakıyor ve ben sınıfımın kapısının tam karşısına kocaman bir boy aynası astırdım, tuvaletten gelen kötü enerjiyi geri çevirsin diye. ama hala teredütlerim var acaba iyi mi yaptım?

20 Kasım 2008 23:08
Toplam blog
: 1
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 15965
Kayıt tarihi
: 13.09.11
 
 

Engeli engel yapan, düşüncedir. Düşüncelerimizi engel kavramından uzaklaştırırsak herkes için..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    OTİZMLİ BİREYLER İÇİN YASA İSTİYORUZ...