Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Hem Koalisyon, Hem “Tek Adam”, Nasıl Oluyor?

Bu sistem adaletsizdir. MHP.nin dağılmasından dolayı % 10 barajı geçmesi zor, ama geçmediği halde geçmiş gibi meclise girecek! Buna karşılık İYİ parti, BBP.si, Saadet Partisi gibi partiler de kendi aralarında ittifak yapsalar da ortalamaları %10 un altında kalacağından meclise giremeyecek. Yani, bu ittifak bir partiye aşikare meclise girme garantisidir. Bu da hakkı olmayan avantajı da peşinen sağlamaktır. AYM. si iptal etmek zorundadır!

24 Şubat 2018 00:52
Halkımız, CHP’nin İngiliz ve Amerikancılığının Nedenini ve Ortadoğu Planına Olan Desteğini Bilseydi

Keşke sizin gibi iyimser olabilse idim.İleri medeniyet dediğiniz türkler için hala barbar diyorlar! Son yıllarda daha da artan katliamlar,tecavüzler,hırsızlıklar... bütün bunların ispatlayıcısıdır! Tabii ki, batı demokrasilerinde hatalı yürüten ülkeler vardır ki, zaten yorumuma 'demokrasi halkların hak ettiği oranda gerçekleşir' diye başlamıştım. Ancak, kısa yazmak zorunda kaldığım düşüncelerimi belki yayımlamazsınız diye kendi bloğumda 'CHP.nin mecbur siyaseti' başlıkla dile getirmeye çalıştı isem de konu daha çok büyük boyutlardadır. Zaman bulunca diğer eleştirilerinize de cevap vereceğim, siz de sağlıcakla kalın.

17 Şubat 2018 18:37
Halkımız, CHP’nin İngiliz ve Amerikancılığının Nedenini ve Ortadoğu Planına Olan Desteğini Bilseydi

Demokrasi, halkın hak ettiği oranda gerçekleşir. Yıllardan beri padişahlık veya krallık rejimi ile yönetilen halklar bu yönetim tarzını çoğunlukla benimsemiş ise, onlara demokrasiyi aşılamak çok zordur. Ki, Atatürk bile tam olarak başaramamıştır! İnsanoğlunun yapısında genelde asalaklık vardır. Yani, herkes her şeyi yapamaz,birilerinden faydalanır! Devletler de insanlar gibi denize düşünce yılana sarılmak zorunda kalır! Bir zamanlar Ruslardan (ki, kurtuluş savaşında o para türk kökenlilerden geldiği söyleniyor), şimdi de araplardan alıyoruz! Yani, bu millet kendi kendini geliştirecek düzeye hala gelmiş değil! Kısmi başarılar varsa da , başarısızlıkları hep başkalarına yüklemek alışkanlığımızdır. Aslında, çevreyi incelerseniz sömürge olmuş çoğu ülke,olmamış diğer fakir ülkelerden daha gelişmiştir. İngilizce ise, bugün dünyada ortak dil olmuştur ki, bunu 100 sene öncesinden fark etmek de akıllılıktır!

17 Şubat 2018 07:24
ABD Silah Satmak İçin mi Dünyanın Bazı Bölgelerinde Karışıklık Çıkarıyor?

Tarihte imparatorluklar güçsüz ülkeleri hegemonyalarına almak için zapt etmişlerdir, bu arada imparatorun hem egosu tatmin edilir, hem de boşta kalan asker meşgul edilir! Maalesef günümüzde de sahte imparatorlar bazı sebepleri öne sürerek başka ülkelerde savaş çıkartıyorlar! Gerek petrol dünyasında söz sahibi olmak, gerekse de kendi ülke halkına hoş görünmek amaçları da var ve de akılsız insanlar böyle sahteleri yüceltiyorlar!

07 Şubat 2018 20:15
İzzet Yıldızhan'ın Üç Tane Eşinin Olması Eleştirilecek Konu Değil Ama Dokuz Çocuğu Eleştiririm

3 eşe itiraz etmeyen erkekleri anladım da bayanlardan neden tık yok onu anlamadım! Bu da şunu gösteriyor bayanlar ezilmeye mahkum! Kuran da bile tek eş tavsiye edilir, nedeni de ilgi ve sevginin bölünmemesi, eşler arasında hak geçmemesidir! Hele koca öldüğünde sadece nikahlı eş mirastan faydalanıyorsa diğerleri mahrum kalıyorsa nerede insan hakları...

06 Şubat 2018 18:13
İdam Cezası Caydırıcı mıdır?

Geri kalmış ülkelerde idam kaçınılmazdır, sebebi de devlet kurumlarının insan gelişimini ve adaleti tam sağlayamamasıdır. Eğer, insan öldüren bir caniyi hapishanede de ıslah edemeden 10 sene sonra çıkarınca tekrar öldürüyorsa o zaman insanlar idamını ister, hatta ben de isterim. hele yakınımı öldürmüşse yeterli cezayı vermedikleri takdirde ben öldürürüm! İnşallah böyle bir şey gerçekleşmez...

05 Şubat 2018 23:51
Müslüman Ülkelerin Geri Kalma Nedeni Dinin Dünya Hayatına Değer Vermeyişi mi?

Müsaade ederseniz,ilaveten baskıcı yönetim faktörünü ve de besin eksikliğini hatırlatmak isterim. Baskıcı rejimlerde insanlar rahat yaşayamadıklarından akılları ileri düşünmeye çalışmaz, buna beyin için gerekli mineraller de eksik olursa hepten batarlar! Ancak, çok sıkıştıklarında kıt akılları teröre çalışır.

05 Şubat 2018 23:38
Kanal İstanbul - Yararları, Sakıncaları

Kanal İstanbul nafile bir maceradır ! Hesapta boğazdan geçen gemileri kanaldan geçirip para kazanmak . Ancak , boğazları kendi kafanıza göre kapatamazsınız.Ranta gelince; etrafından alınacak arsalar ancak 50 yıl sonra değer görür ki, o da umulan karı sağlamaz. Peki, bu işe neden bulaşıldı. 3. köprü ve havaalanı ile istanbul'un kuzeyinde yerleşim alanları yapılması planlanıyordu. Oralardan alınan araziler kar için alanların elinde kaldı. Baktılar ki, yeteri dikkati çekmedi, şimdi de kanalı tekrar devreye sokarak cazibe kazandırmak istiyorlar. Ancak, yatırımcı aldığı malı sattığı takdirde kar eder. Gel gör ki, alım yapacak insanlar kalmadığından yatırımcılar da tükendi. Hele kentsel dönüşümün getirdiği bunalım varken...

16 Ocak 2018 22:36
İttifak mı, Değil mi?

Her şeyin bir ömrü olduğu gibi partilerin de belli bir ömrü vardır! Mhp.nin ömrünün bitmesinin nedenleri; Bahçeli'nin başarısız lider olması, parti içinde ağırlığının kalmaması, buna rağmen liderlikte ısrar edip karşıtlarının ayrı bir parti kurmasıdır. Bu duruma düşen Bahçeli, son çırpınışını Akp.ye yaslanarak gider ayak başkanlık yardımcılığı gibi bir ünvanı kapmak istiyor. Ancak, R.T.E. ve Akp. içindekiler fazla taviz vermeden Mhp.yi avuçları içine almayı hedefliyorlar. Zaten batmış durumdalar, seçimlerde %4 ü bile almaları çok zor !

10 Ocak 2018 12:45
Bakan'ın Şakası!

Maalesef şaka değil, göze girme politikasıdır ! İnsanlar kendilerine değer verenlere, haklarını koruyanlara hayranlık duyar,oy isterse gözü kapalı verirler. Veliahtların gündeme getirildiği bu dönemde daha başka konuşmalar olacaktır. Bunun sebebi de otokrasiyi benimseyen bir topluma gazlı ve gazalı konuşmalar çok normaldir !

04 Ocak 2018 02:13
Toplam blog
: 67
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 169
Kayıt tarihi
: 28.12.13
 
 

1953 İst. doğumlu, lise mezunu, muhasebeci, satınalmacı, pazarlamacı, sanatkar, yazar , tasarımcı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster