Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Erdoğan'ın Sert Çıkışı Tutarsa..

Nedenini müsaade ederseniz ben söyleyeyim;RTE.nın politikaları ABD.ye hoş gelmemiştir.Bu yüzden ayağını kaydırmak istemiş,fetö darbesine yardım etmişitr.Bu yardım R.Zerrabı tutuklamak ve F.güleni alıkoymakla başlamıştır.Bunu bilen RTE. ABD.nin tavrını ortaya çıkarmak için ABD.nin türk ajanlarını tutuklatarak ABD. yi sindirmek istemiştir. Koz olarak Türkiyenin bölgedeki gücüne güvenmiştir. Neticede her iki tarafın geri adım atmayacağı duruma gelinmiştir ki, bu Türkiyeye daha fazla zarar verecektir. B. Ecevit de ABD.yi KIbrıs harekatında karşısına almış ve ülke zarar görmüş , zarar da 1980 darbesini körüklemiştir. İnşallah yeni bir darbeye maruz kalmayız !

13 Ekim 2017 03:57
Cemaat ve terör

Esasında ABD.,RTE.ı diskalifiye etmek için Gülen cemaatine yardım etmiştir ve de edecektir. Zira, Abd.nin güdümünde davranmayan RTE.nın (uyumsuzluğa devam ettiği takdirde) başka yollardan ayağını kaydırma yollarına başvuracaktır. Doların yükselmesi de bu yollardan biridir. Eğer, yeni başkana ters düşerse R.Zerrap olayı bütün detayları ile açıklanacaktır.

22 Ocak 2017 17:48
Adam gibi adam olmak

Adam gibi olmak herkesin harcı değildir ! Karakterin doğruluğu temelde varsa, adamlık gerçekleşir. Nice düzgün yetiştirilmiş kişiler bile egolarının,zaaflarının esiri olarak hareket edip adamlıktan uzak kalmışlardır. Sırasında nice karakterli kadınlar adam görünen kişileri yerin dibine sokmuştur. Bu nedenle erkek hegomanyasındaki dünyada adam sıfatı ile doğru karakteri adlandırmak , erkeklerin züğürt tesellisidir. Gerçi bazı kadınlar da bu deyimi kullanıyor. Mesele adamlıktan ziyade az hata yapmak,yapılan hatalardan ders çıkartmak ve de tekrarlamamaktır ! Eğer, karakterli insan arayan varsa, bu bozuk dünyada zor bulurlar. Çünkü onlar örnek alınması nedeni ile nadir bulunan insanlardır, ne mutlu örnek alana !

28 Şubat 2016 18:22
Futbolda 11 yabancı kararı..

Bu konuda ben de bir şeyler yazmayı düşünmüştüm, yazınızdaki fikirdaşlığı görünce ilave edeceğim fazla bir şey yok ama, şunu paylaşmak istedim. Değil 14, 34 de olsa hiçbir kulübe kaliteli futbolcu gelmez. Şimdiye kadar 500 futbolcu geldi ise, topu topu 10 tanesi iyi çıktı ve takımına yıllarca hizmet etti. Diğerleri ya atlama taşı olarak kullandı, ya da futbol hayatının sonunu iyi değerlendirdi. Tabii ki, yabancıya karşı değilim,bizim gibi ülkelerde az ve de öz olup yerlilere de katkı sağlayacak nitelikte olmalıdır . Bu sayede türk futbolcusu öğrenemediklerini kaliteli yabancılardan öğrenir.Böylece futbolcu yetiştirmekten mahrum ülkemizde hiç değilse bu şekilde açığı gidermeye çalışırız!

11 Ocak 2015 21:35
Osmanlıca sorunu

Bu konuya değindiğiniz ve de bilgiler verdiğiniz için teşekkür ederim. Zira, bir tv. programında Atatürk'ü kötüleyip osmanlıcayı savunup osmanlıda halkın daha çok oranda okur yazar ve de osmanlıcanın 400.000 kelimelik zengin bir dil olduğunu söyleyince çıldırdım ve sabahlara kadar süren bir yazı hazırladım. Daha sonra yayınlamayı düşünüyordum. Ama , sert bir dille de yazınca başımın belaya gireceğini de düşünmüyor değilim. O yazıyı yayınlamaktansa düşüncelerinize katılmakla birlikte kendi düşüncemi de burada yazmak benim için daha iyi olacaktır ! Evet, arapça özentisi var ve de cahil bırakıp geriye götürme amaçları, ama niye ? Padişahlık yapmak egoları yüksek birileri için büyük bir nimettir. Hatta ben başkan olsam, bütün kurumları ele geçirdikten sonra sorgulamayan bir ümmeti tercih eder sultanlığımı ilan ederim diye bitirmiştim o yazımı !

29 Aralık 2014 00:30
Karakter analizi / Finansal analiz

Karakter analizi %80 oranında yapılabilir. Bunun için astrolojiden doğru bir şekilde faydalanırsanız olur ! Bunun için sadece öz burcuna bakmayıp yükselen ve diğer evlerindeki enerjileri, yani horoskop'unu öğrendiğinizde temelde nasıl bir karaktere sahip olduğunu,eğitim ve görgü seviyelerinin sadece %20 sinde değişik olduğunu gözlemlersiniz. Ama, bir gerçek var ki,'İnsan yedisinde ne ise,yetmişinde de odur'! Neticede karakter doğumdan itibaren insanlara yapışmış özellik olup,şartlara göre değişik davranışlar sergilense bile temelde kendi has özellikleri hep ön plandadır ki, yolculukta,içki masasında ya da zor anlarda kendilerini belli ederler!!!

20 Nisan 2014 14:19
Yetenekleri arttırmak

Yetenek dediğiniz gibi doğuştan gelen özelliktir. Bunun da cevabını kısmen astroloji izah etmektedir. Ancak, gözden kaçan karakterin de yeteneğe ne kadar uyum sağladığıdır ! Yani, benim resim yapma yeteneğim varsa , karakterim buna ne kadar el veriyor. Karakter olarak sabırsız,aceleci isem, resim yapma yeteneğim kendinden yok olur.Daha doğrusu resim yapmak zül gelir. Burada astrolojide ne kadar ileri gittiler son yazılanları bilmediğim için kişiler yeteneklerini kendileri tespit ederken,hangi mesleği daha istekli ve de başarılı yapabilirler , onu araştırmaları gerekir. Bunun için de mesleklere has olmazsa olmaz denen özelliklerin bilinmesi gerekir. Şimdiye kadar bu konularda yazılmış bir kitap veya yazı görmedim. Eğer, yazılmışsa bilenlerin bilgi vermesini rica ediyorum.Aksi takdirde bu konuda 61 yıllık yaşantımda çeşitli mesleklerde gerek çalışmak zorunda kaldığımdan ,bilgilendirmek açısından blog açmayı düşünüyorum.

20 Nisan 2014 13:30
Türkiye'de ekonomik gelişme nasıl olur?

Çok güzel tespit ve öneriler ! Ancak, sunduğunuz tespitlerin farkına varan özel ve resmi yöneticilerin azlığı, önerilerin yerine getirilmesine de olanak sağlamıyor. Sadece devlet bazında değil, yeteneksiz , öngörüsüz...vs. yöneticiler özel sektörde de mevcut . Zira, Ar-Ge birimleri bile açan iş adamları, acemi ve girişim anlayışından uzak insanlarla çalışıyor, ya da işadamı bozuk ekonomi yüzünden yeni bir buluşta çekimser kalıyor! Yaptığım otomatik şezlong, maalesef gereken değeri bu ülkede görmedi! Ben de üretimini askıya aldım. Neticede yıllardan beri kifayetsiz yöneticiler yüzünden geri kaldık ve de hala onlara mahkum olduğumuz için geri kalacağız !

20 Nisan 2014 12:22
Türkiyede askeri darbeler demokrasiye karşı yapılmadı

Böyle bir gerçeği dile getirdiğiniz için o yılları yaşayan biri olarak kutlarım. Çeşitli ilgili haberler altına bu yönde yorumlar yaptığımda yalnız kaldığımı görerek kahroluyordum. Maalesef int. e gençler girip o günleri yaşamadıklarından bazı politikacıların ve aydın geçinenlerin laflarına kanıyorlardı.Tabii ki, darbe olmaması istenen bir fiildir. Ancak, 'Kötü yönetimler darbeye gebedir' sözüm hep havada kaldı! Tarihte darbelerin haklılığı anlaşılınca devrim olarak nitelenmiştir. Devrimleri destekleyen insanlar ise, o devrimlerde gerçekleşen ölümleri de görmezden gelmiştir . Burada tekrarlamaya ihtiyaç duyduğum güncel son sözüm de şudur;Kötü yönetimler, sırası ile isyana, ayrımcılığa, (medya terörü de dahil) teröre, sonunda da darbeye gebedir.

19 Nisan 2014 13:19
Baş örtüsü bez değil Allah'ın emridir !

Tabii ki isteyen başörtüsü takar. Ancak, dinim bunu emrediyor diye takınca, dinin neden başörtüsünü tavsiye ettiğini bilmek lazım. Başörtüsünün amacı, dindar hanımların yabancı erkeklerin dikkatini çekmemesi içindir. Ancak, başörtüsünü taksa da güzelliğini ortaya çıkaracak makyaj,takı gibi şeyler de dahildir. Hele bugünün modası olan şık giyimlerle kendinizi kandırıyorsunuz. Müslümanlık gösterişten uzak bir yaşamla uygulanır. Son model arabalarla,altın varaklı eşyalarla,en pahalı elbiselerle değil!!!

15 Nisan 2014 01:49
Toplam blog
: 55
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 179
Kayıt tarihi
: 28.12.13
 
 

1953 İst. doğumlu, lise mezunu, muhasebeci, satınalmacı, pazarlamacı, sanatkar, yazar , tasarımcı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster