Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Kariyer Değiştirmenin Tam Zamanı!

Kariyer değişimi konusunda çok güzel noktalara değinmişsiniz. Ancak, kariyer değişimi bozuk ekonomileri olan ülkelerde kolay değildir. İnsanlar buldukları işe bile mahkumdur. Bugün nice eğitimli gençler bile iş bulamıyor. Bu nedenle insanlar çaresizce 'Ne iş olursa olsun çalışırım' diyerek ömürlerini harap ediyorlar. Ben de kişiler yeteneklerini, sevecekleri ve de başarılı olacakları işleri yapmaları konularında yardımcı olmaya çalıştım, yazılar yazdım, ama maalesef gençler hayatı oyunlarla geçiriyor, büyükler bilinçsizliklerine devam ediyor, yönetenler ise yetersizlikleri paralelinde hayatlarını sürdürüyor. Kısaca ektiğimizi biçiyoruz.

26 Mayıs 2018 11:34
Halkın Yarısı Ekonomik Durumdan Hükümeti Sorumlu Tutmuyormuş

Tesadüf bu ya blogdaki bir yazıya aşağıdaki yorumu yazdım; 'Evet, ülkemiz yanlış kişilerden kaybediyor. Ancak, bir söz var 'Halklar layık olduğu şekilde yönetilir'! Eğer, ülkenin çoğunluğu cahil ve rahat kandırılıyorsa, ülkenin menfaatinden önce kendi menfaatini düşünüyorsa, düştüğü acizlikten düzgünce sıyrılamıyorsa, torpil veya kayırmacılık işine geliyorsa, hem iyi yöneticiler seçilmez, ya da seçilse bile gereken reformları yaptırmazlar ve de bir an önce harcarlar. Dediğiniz gibi mevcutlar da bilinen kişiler, 'Allah sonumuzu hayretsin' demekten başka yapacak hiçbir şey yok.' Maalesef halkın cahil olanları çok güzel kandırılıyor. Benim de milyar dolarlarım olsa ülkede yaptığım yatırımlardan kar sağlamıyorsam paramı başka yerlere yatırırsam dış gücün kulu mu oluyorum? Selamlar

26 Mayıs 2018 00:51
Ülkemiz Yanlış Kişilerden Kaybediyor

Evet, ülkemiz yanlış kişilerden kaybediyor. Ancak, bir söz var 'Halklar layık olduğu şekilde yönetilir'! Eğer, ülkenin çoğunluğu cahil ve rahat kandırılıyorsa, ülkenin menfaatinden önce kendi menfaatini düşünüyorsa, düştüğü acizlikten düzgünce sıyrılamıyorsa, torpil veya kayırmacılık işine geliyorsa, hem iyi yöneticiler seçilmez, ya da hasbel kader seçilse bile gereken reformları yaptırmazlar ve de bir an önce harcarlar. Dediğiniz gibi mevcutlar da bilinen kişiler, 'Allah sonumuzu hayretsin' demekten başka yapacak hiçbir şey yok.

26 Mayıs 2018 00:31
Cennet Bileti

Fikrinize kısmen katılsam da açıklamak zorunda hissettiğim savlarım var. Allah, Şeytanı yarattığında ona kötü özellikleri bilhassa ağırlıkla vermiş, kendisine olan bağlılığını görmek istemiştir. Ancak, Şeytan kendisinden üstün yaratılmış insanoğluna secde etmemesi yüzünden yani, Allah'ın emrine karşı geldiğinden cezalandırılmışsa da Şeytan'ın haklı olup olmadığı konusunda ikilemde kalmıştır. Adaletin sağlanması amacı ile insan ruhu sınamaya tabi tutulmuştur. Dediğiniz gibi yasak elma neticesinde dünyaya gönderilmiştir. Ancak, dünya yalnız cennet değil bir bakıma da cehennemdir. Yani, insanların hataya düşmesine neden olacak iyi görünen meyvelerle doludur. İnsanoğluna çeşitli özellikler verilerek zafiyetlere ne kadar düştüğü anlaşılacaktır. Yani, Şeytan tek tek insanların aklını çelmiyor, sahip olduğu karakterlere göre insanlar kendileri düşüyor. Bu konularda bu blogda çeşitli yazılar yazdığımdan zafiyetsiz günler diliyorum.

21 Mayıs 2018 18:13
İsrail’le Uğraşmak Yetersiz, Amerika ve Müttefiki ‘Müslümanlar’ Durdurulmalı!

Yazınızda ve yorumlarda belirtildiği üzere İsrail'i katliamcı ülke yapan ABD. ve ABD.nin tahakkümü altına girmiş ülkelerdir. Yaser Arafat'tan beri İsrail'in zulmüne uğrayan Filistinliler terörist bir kavim olarak dünyaya tanıtılmıştır. ABD. ve İsrail için zulme karşı direnmeyi terör olarak göstermek çok kolay olmuştur. İçeriye kışkırtıcıları sokar, din savaşçıları olarak dışarıdan yardım da sağlatırsanız, muradınıza erer soyları tükeninceye kadar katliam yaparsınız. Neticede ABD. ortadoğuda egemenliğini sağlamak için her türlü yolu deniyor ve de başarıyor. BM. lerde bile kendi lehine kararlar aldırıyor, ya da zaman kazanıyor, unutturuyor. Tepkilerin şiddetine göre kedinin fare ile oynaması gibi dünya üzerinde her haltı yiyor ve de durdurulamıyor. Maaleseftir ki, ABD.deki zihniyet değişmediği sürece katliamlar durmayacaktır.

21 Mayıs 2018 05:06
Türk Olmakla Türkçü Olmak Arasındaki Fark: Silahı ve Milliyetçiliği Bilim mi Üretti? Bilim Nedir (3)

Dini inancınız nedir, bilmiyorum, ama hayır ve şerrin Allah tarafından verildiğini Kuran'da ayetler bildirmektedir. Yani, insanoğlu dünyaya imtihan için geldiğinden ortam bu şekilde oluşturulmuştur. Eğer, bilim ve kavgalar sadece insanlık lehine işlenecek durumda kalsa idi, her şey güllük gülistanlık olurdu. Bu durumda kimlerin ne olduğu anlaşılmazdı. Bu nedenle insanlar çeşitli özellikleri, zafiyetleri yüzünden hataya düşmek üzere yaratıldığından menfaatçiliği ağır basanlar, kendilerini dizginleyemeyenler, hayattan ders alamayanlar hep hata işleyecek vebalini de bir şekilde çekecektir. Ha, bu arada masumlar zarar görecek veya ölecektir ama bunun da cevabı var. Reenkarnasyonla ilgili yazımda kısmen belirttim. Neticede insan karakterlerini deştiğim yazılarımda bahsettiğim gibi insanoğlu hata yapmaya mahkum bir yaratıktır!

21 Mayıs 2018 04:20
Gençliğimizin Durumu

Gençliğin ve de neticesinde ülkenin içler acısı halini güzelce dile getirmişsiniz. Ancak, olmayacak duaya amin denmeyeceğinin de bilincinde olmak gerekir. Zira, ülkenin bu duruma düşme nedenleri o kadar çok ki, hızlı nüfus artışı nedenlerin 1. sırasını işgal etmektedir. Her yıl yaklaşık 1 milyon artan nüfusla cahillik, işsizlik oranı da artacak ve de bugünleri arar hale geleceğiz. Artık bundan sonra Allah sonumuzu hayır etsin demekten başka yol görünmemektedir.

15 Mayıs 2018 01:34
"Türkçüyüm", "Ne Mutlu Türküm" ve "Ne Mutlu Avrupa Birliği Üyesi, Batılıyım" (2)

Kendimi daha iyi anlatabilmek için konuyu deşeceğim. 'İmparatorluklar devri bitmiştir' derken imparatorlukların bittiğini kastetmedim. Tabii ki, hala imparatorluklar var, ancak, halklarını memnun etmek zorundadırlar. Aksi takdirde isyanların çıkacağının bilincindeler. Sovyetler birliğinin dağılmasının nedeni ekonomik sıkıntıdır. Bunun da nedeni çeşitli etniklerin ülke menfaatini düşünmeyip tembel yaşam sürmeleridir. Başka nedenler de var, ama etnikler ayrımcılığa uğrarsa ve de sıkıntıya düşerse her türlü tepkiyi gösterirler. Ülkelerin gelişmesi ve de bütünlüğünü koruması için insan haklarına değer vermesi gerekir ki, bu bilinç artık dünya geneline yayılmaktadır. Bugün,sadece güçlü ülkelerin çıkar çatışmaları var ve de onlarda kendi ülkelerine katmasalar da diğer zayıf ülkeleri hegemonyalarına almış durumdalar. Neticede kendi hegemonyalarını diğer kıtalarda sürdürme emelleri varsa da bu da çok sürmeyecektir. Ya bu emperyalist baskılardan vazgeçilecek, ya da dünyanın sonu gelecektir!

15 Mayıs 2018 01:06
Diktatörlük Kazandıkça Demokrasi Kaybettikçe Güçlenir

Aslında başlık güzel ama 'Demokrasi bizim için amaç değil, araçtır' diyenlerin yönetiminde maalesef mücadele edilmesine dönüşen bir kavram olmuştur. Normalinde demokrasi yaşam şeklidir, ancak geri kalmış ülkelerde cahil insanlar demokrasiden uzak bir yaşamı benimserler. Hatta, demokrasinin zaman kaybına neden olduğunu düşünen okumuşlar da vardır. Zira, hantal devlet yapısını aciz koltuk sahipleri yüzünden olduğunu bilecek vasıfta değillerdir. Bu nedenle başlarında her şeye ulaşıp anında düzelttirecek bir otoriteri isterler. Peki, tek kişi ne kadar her şeye ulaşabilir ve zamanında çözüm bulabilir? Selamlar.

12 Mayıs 2018 01:16
"Türkçüyüm", "Ne Mutlu Türküm" ve "Ne Mutlu Avrupa Birliği Üyesi, Batılıyım" (2)

Artık bugün imparatorluklar devri geride kalmıştır. Osmanlıyı parçalayan Ruslar, kendi imparatorluklarını kendi istekleri üzerine dağıtmışlardır. Evrensel hukukun dünya geneline yayılması ile birlikte artık etnikler kendi kendilerini yöneteceklerdir. Zira, insanoğlunun özünde kendi ırkından olanlarla birlikte hareket etme eğilimi vardır. Ne kadar insan hakları düzenlense de insanlar arasında çıkan çatışmalarda eğer etnik farklılık varsa mutlaka taraflar katılır ve kavgalar büyür! Neticede gerek etnik, gerek din,gerek dil farklılığı olan toplumlarda ne kadar demokrasi yerleşse de kavgaların nedeni bu farklılıklar gösterilir. Bu nedenle hala acizlerin bizden yardım beklemeleri normaldir, ancak, başımızı belaya sokacak isteklerdir. Ki, kendi içimizdeki sorunu halledememişken mahalle kabadayılığına soyunmanın alemi yoktur sanırım, selamlar.

12 Mayıs 2018 00:33
Toplam blog
: 69
Toplam yorum
: 28
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 180
Kayıt tarihi
: 28.12.13
 
 

1953 İst. doğumlu, lise mezunu, muhasebeci, satınalmacı, pazarlamacı, sanatkar, yazar , tasarımcı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster