Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Aralık '18

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
821
 

Edebiyat Okumadım

Edebiyat Okumadım
 

   Edebiyat yüksek lisansı yapmadım, reklam ajanslarında çalışmadım, yaratıcı ekip liderliği yapmadım, kitaplar ve masallar yazmadım. Hayatımın hatırı sayılır az bir kısmını “hayal etme”, “uçuk fikirler bulma”, “uç noktalarda düşünme” ya da eski günlük defterlerimin üzerinde çalışarak geçirdim.

   Geçen seneden bu seneye usul usul, bu seneden bir sonraki sene için ağır ağır yazma konusunda eğitiyorum kendimi. Mesele henüz demlenmedi. Her gün bir fincan kahve içerek keyfini sürdüğüm blog çalışmaların evresindeyim. Bu blogda bahsedeceğim şey; çocuk olsun, yetişkin olsun zihnindekini sergileyebileceği, çalışabileceği, yazıp çizebileceği ve asla gözetlenmeyeceği “hani bakayım ne yazdın, ne çizdin bugün aaa ama olmamış bu” denmeyeceği özgür bir alan lazım. Kalemler, kâğıtlar, kitaplar, dergiler… Bunlar için özel bir alan. Sevdiği yazıları, aldığı notları, beğendiği resimleri asabileceği özgür bir alan.

   Tabi kimin evi ne kadar müsait, imkânlar ne ölçüde ve ne kadarına sabredebiliyorsunuz bilmiyorum. Fakat bunu yapın, imkân tanıyın çocuklarınıza. Evin bir köşesi üç beş çekmece pano gibi kullanabileceği bir duvar köşesi yani her şey olduğu kadar. Bütün mesele zemini hazırlamak.

   Müdahale etmeyin, ona eşlik edin, yaptığı işe saygı duyun ve keyfini çıkarın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Seda Uncu Hanım, yazmanızım tavsiye ederim. Çünkü yazmak yaşamaktır. " Söz uçar, yazı kalır ... Haydi şimdiden kolay gelsin ve başarılar dilerim...

Abdülkadir Güler 
 11.01.2021 18:11
 

Keşke okusaydınız Seda Hanım, okumak yasamaktır...

Abdülkadir Güler 
 18.12.2020 23:20
 

Seda Hanım, biz de edebiyat okumadık, ama yazıyoruz işte, hepimiz bir şekilde sizin gibi başladık, yıllar içinde buraya kadar gelebildik. Amacımız biraz daha ilerisi. Siz de epey yol almışsınız, kutlarım sizi. İmrendim, güzel yazmışsınız, devam edin. İyi şanslar.

Dr Atanur Yıldız 
 24.06.2019 17:41
Cevap :
merhaba.. teşekkür ederim. ayrıca cevap vermem geç oldu kusura bakmayın.. :)  14.11.2019 16:28
 

Akıcı bir üslupla yazıyorsunuz. Kaleminizde büyük bir ışık var.İyi bir roman yazarı olabilirsiniz gibi.Ancak araştırmacı yazarlığa yönelirseniz ki günün anlayışı giderek bu türe yöneliyor (İskender Pala, Ahmet Ümit gibi) başarılı olursunuz kanımca.

yılmaz çetingöz 
 23.06.2019 14:48
Cevap :
merhaba.. öncelikle teşekkür ederim görüşleriniz için ama blog kavramı daha bi rahat daha bi özgür alan gibi sanki .. :)  14.11.2019 16:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 208
Kayıt tarihi
: 19.03.17
 
 

Yazar güler gezer ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster