Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Küresel çöküş

Küresel saldırılar ve küresel çöküşe karşı, küresel bilinç ve eylem gerekiyor. Madem ki elimizin altında bilgisayar ve internet diye bir teknoloji var. O halde bunu bilinçli bir biçimde kullanmalıyız. Yakın çevremizde de herkesi duyarlı ve bilinçli olmaları konusunda uyarmalı, bilgilendirmeliyiz. Yapılacak çok iş var aslında, bu sütunlarda bu yazıları yazmak bile önemli bence. Sevgiler.

14 Ağustos 2007 23:40
Anılarla gülmece güldürmece

Şimdiki tartışmalara bakınca, sizin evdeki ne kadar hoş ve masum kalıyor. Keşke tüm tartışmaların ardından böyle kahkahalar atılabilse, herkes ne kadar mutlu olur.

14 Ağustos 2007 23:24
Eski defteri bulana veya getirene 100.000 YTL mükafat !

O defter bir bulunsa, kim bilir senin hatırlayamadığın daha ne muzurluklar çıkacaktır. Umarım bulunur, sen de olan biteni yazarsın, biz de bol bol güleriz. Sevgiler muzur çocuk.

11 Ağustos 2007 10:30
Prof.Erol Mutlu ve Ulus Baker'in ardından uzak bir zihinde kalan izler

İki hocayı da tanımadım ama isimleriyle, yazılarıyla hep karşılaştım. Bu kadar değerli insanların, bu kadar erken ölümlerine hep isyan etmişimdir.

11 Ağustos 2007 10:18
Anne, öleceğimi biliyorum.

Hayatın belki de en gerçek yönüdür ölüm ama yine de kabullenilmiyor. Hele ki, genç ölümler beni çok yaralar. Belki anne olduğumdan, belki kadın duyarlılığımdan bilemiyorum ama çok etkileniyorum. Yazınız da beni bir hayli üzdü. Ama ne mutlu arkadaşınıza ki, ardından o'nu anacak ve başkalarıyla paylaşacak bir dostu varmış. Size ve sevdiklerinize uzun ömürler dilerim. Sevgiler.

06 Ağustos 2007 12:40
Üç kutuplu meclis bizi nereye götürür?

AKP'nin bu kadar başarılı olmasında CHP'nin etkisi tartışılmaz. Muhalefeti bile doğru dürüst beceremeyen bir parti ve lideri, iyi ki iktidar olmadı diye düşünüyorum. Aydınlık yarınları da daha çok bekleyeceğiz gibime geliyor. Umarım çocuklarımıza yaşatabiliriz aydınlıkları. Selamlar.

06 Ağustos 2007 11:25
Dünya "dönerken"...

Ben de o sözünü ettiğiniz terimleri kullanmıştım ilk günlerde. Ama bugün Resimdeki Gözyaşları'nı dinlerken, eski Cem Karaca canlanıyor gözümde. İnsanlar değişebilir, bu değişimden de bazıları memnun olmayabilir ama geçmişte yarattıkları asla unutulmaz diye düşünüyorum bugün. Bana hala birşeyler veriyor geçmişten bugüne...

06 Ağustos 2007 11:21
Eski Foça

Ben de uzun süredir blogda yoktum, yazını yeni gördüm ve çok mutlu oldum. Çünkü yıllardır İzmir'deyim ve Eski Foça benim favorimdir. Eski Rum kasabası özelliğini hala yitirmemiş (yitirmesini da asla istemediğim) en güzel yerlerdendir. Bu aralar yine gidebilirsem (en son iki ay önce gitmiştim) çok mutlu olacağım. Ellerine sağlık, çok güzel anlatmışsın. Sevgiler.

06 Ağustos 2007 11:15
Muhabbet kuşu

Bizim Pırpır 12 yıl yaşadı bizimle. Evin bir çocuğu gibiydi. Kızımla birlikte büyüdüler ve birbirlerini çok sevdiler. Maviş'inize uzun ömür diliyorum. Eminim kızınızla çok iyi anlaşacaklar. Sevgiler.

06 Ağustos 2007 11:07
Mavinin Türküsü...

Sonsuzluğun rengi, özgürlüğün rengi, benim rengim. Bir de senin dilinden dinleyince daha da güzelleşti, daha da mavileşti. Bu kadar mı yakışır maviye bu yazı...

06 Ağustos 2007 11:03
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 138
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 1479
Kayıt tarihi
: 26.08.06
 
 

1958 doğumluyum, İzmir'de yaşıyorum. 17 yıl gazetecilik yaptım ve emekli oldum. Şimdi babamın kurduğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster