Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Tanyeviç'ten özür diliyorum...

Uzay bey, Bakın çok geçmedi. FB Eurolig'de bir üst gruba çıkınca Tanjevic'in foyası çıktı. Nerede Predlic,Vidmar? Gönderilen Solomon'un yerine alınan 1.68'lik guard rakipten hangi guard'la müdafada eşleşirse adamı sayı kralı yapıyor! Tanjevic'den olsa olsa Ümit takım antrenörü olur. Eylül'ü bekleyin,Milli takım Avrupa Şampiyonası'nda ne yapacak birlikte izleyeceğiz.

06 Şubat 2009 14:19
Arap Birliği Toplantısı'nda alınan kararlar

Türkiye Cumhuriyeti gibi tarihinde Arap topraklarına hükmetmiş bir devletin başbakanı bu kadar düşüncesiz,çapsız, diplomasiden uzak olur. Sana mı kaldı Arap'ın hakkını savunmak. Aynı toplantıda Arap Birliği temsil ediliyor. Sen kendi çıkarlarına,diplomasine uygun hareket edecekken hamasi söylevler ve toplantıyı terketme nezaketsizliği ile bu devleti Dünya önünde ne hale getiriyorsun,gör. Bu çapsız kişiyi ülkeme başbakan seçtiren oyları verenlere yazıklar olsun. Sonuçlarına hep birlikte katlanacağız.

06 Şubat 2009 12:11
Okçumuz 40'landı; hem attı hem de attırdı!1:3

FB taraftarı kadar iyiniyeli,saf taraftar Dünya'da yoktur herhalde? Takım Avrupa kupaları'na galibiyetsiz havlu atmış,ligde Sivas,Trabzon,GS'ın altında. Taraftar hala Turkiye kupası gibi FB çapında bir takımın hedefleri arasında olmaması gereken Türkiye kupası organizasyonunda Bursa gibi bir takımı geçmiş olmaya seviniyor?Bu kadar iyiniyet ve saflık oldukça bu kulüp gerçekten yerel bir kulüp olarak kalmaya mahkum olur ve yıllarca Avrupa'da çeyrek final oynamış olmayı efsane haline getirir.

06 Şubat 2009 11:53
Utah jazz yapabilecek mi?

Skorer,özellikle de skoru dış şutlarla yapan oyuncular genelde müdafaada kaytarırlar. İki yönü de çok iyi olan oyuncu yok denecek derecede azdır.Efsane Jordan'lı Bulls'daki görev paylaşımı bunun en iyi örneğiydi. Okur ve bizler için önemli olan Utah gibi bir takımda ilk beşe yerleşmiş olmasıdır. Umarım Tanjevic ile anlaşırlar da kendisini 2010 Milli takım kadromuzda görürüz. Organizasyonu yapmayı başarabilirsek 2010 Türk basketbolü için milat olabilir. Bu yüzden gönlümden geçen, oluşturulabilecek en iyi kadro ile sahaya çıkmamızdır.

23 Ocak 2009 10:32
Cem Yılmaz'ın fiyaskosu: AROG

Cem Yılmaz filmlerinde ne kadar başarısızsa, Levent Erdoğan o derece başarılı. Öte yandan Cem Yılmaz'ın stand-up komedileri bir numara. Sahnede tek başına seyredilecek başka bir isim yok. Şahan Gökbakar ise bence Recep İvedik'te çok başarılıydı. Kalitesi düşük denebilir ama başarılıydı. Bence denemeler normaldir. Bu denemeler sonunda herkes daha başarılı olduğu alanda devam edecektir. Bunun yanında blog sayfalarında takılacak fanatik bir FB'li olduğunu da görüyorum. Saraçoğlu'nda kupayı 2.kez kaldırırsak seni mutlaka hatırlayacağım.

19 Ocak 2009 16:49
"Yılın Sporcusu" nda sürpriz yok

Elvan'ın ülkemizde yılın sporcusu seçilmesi, Marco Aurelio'nun yılın futbolcusu seçilmesi gibi bir şey. Maalesef içimizden bir Naim Süleymanoğlu, bir Elvan çıkartamıyoruz. Ya bizim çocuğumuzu Bulgar yetiştirir biz sahipleniriz, ya da Etiyopiya'lı kıza Milli forma giydirip, Olimpiyatlara yollar, sonra da yılın sporcusu seçeriz. Kendimizi kandırmayalım. Bunlar ülkenin reklamı için iyi vesileler, herkes yapıyordu, biz de yaptık, o kadar.

19 Ocak 2009 15:01
Efes Pilsen' in elenişi

Sinan bey,sizin gönlünüzden geçen basketbol NBA'de oynanıyor. NBA'de malumunuz hücumda set yoktur.Teke tek,en fazla da screen'li ikili oyunlarla sonuca gidilir. Müdafa da ''man to man'' tabir edilen adam savunmasıdır. Avrupa'da daha önce Maccabi, sonra Panathinaikos, sonra CSKA'nın birinci özelliği bu takımların yüksek bütçeli,yıldızlar topluluğu olmalarıdır. İlaveten müsabakalarını dolu salonlara oynarlar. Efes'in veya başka bir Türk takımının bu bütçelerle çalışma imkanları yoktur. Gelir,sıfıra yakındır. Sn.Özilhan'ın basketbol aşkı ile Efes bu işi sürdürmektedir. Eldeki malzemeye göre de oyun düzeni kurulmak zorundadır. Örs'ün İyi savunma/ Telaşssız kontrollü hücum felsefesinin nedeni budur. Yoksa, inanıyorum ki o da arkasına yaslanıp, basketbol yıldızlarının şovunu izlemeyi hep istemiştir. NBA maçlarını izlerken molalarda koçların taktik anlatmadıklarını, periyot aralarında adam değiştirilmediğini gözlemleyen dikkatli bir basketbol izleyicisiyim. Orda her şey seyirci için.Saygıla

19 Ocak 2009 11:52
Efes Pilsen' in elenişi

Özür dileyerek, A takım seviyesinde oyuncuya hücum öğretilmez. Hızlı hücum/Fast break 1.ci tercihtir. Ancak oyunun her anında gerçekleşmez. Temposu çok yüksek bir oyun olan basketbolde defansta yorulan oyuncular, ofansta dinlenme ihtiyacı duyar. Aksi yapılırsa, acele kullanılmış bir şutun girmemesi sonucu siz baskın yersiniz. Bu durum oyunun genelinde tekrarlarsa yenilirsiniz, çünkü istatistikler bellidir. Kimse yüzde yüz isabet oranı ile oynamaz. Efes'in kısıtlı bütçesine rağmen birkaç kez Eurolig finali oynaması, Koraç kupası bu oyun sisteminin sonuçlarıdır. İyi müdafa/ Telaşssız hücum. Bu oyunu oynamak için uzun yıllar birlikte oynayan bir kadroya ihtiyacınız var. Yabancılar dahil. Kadroyu bozarsanız gelip geçici adamlarla bu oyun sistemini uygulayamazsınız. Çok da paranız yoksa ki yok, bu günü yaşarsınız. O yüzden yazımı her işte bir hayır vardır diye bitirdim. Kastım Türkiye Şampiyonluğu hedefi değildi. Ama bu yıl için kalan hedef budur. Efes yönetimi de bunu söylüyor. Saygılar.

16 Ocak 2009 15:28
Efes Pilsen' in elenişi

Ben Efes'in bu gün geldiği noktayı ekolden sapmaya bağlıyorum.David Blatt ve ABD'li oyuncu seçimleri Efes'te sonun başlangıcı olmuştur. Aydın Örs'ün yuvaya dönüşü ile Ergin Ataman'ın anrenörlüğünde Efes bu şoku atlatacak yapıya sahiptir. Bence bu elenmede bir hayır vardır. Bu yıl Türkiye'de Şampiyonluğun en büyük adayı da halen Efes'tir.

15 Ocak 2009 17:56
Bir harikasın Memo

Peki bu Mehmet'imizin Milli takım'da oynatılmamasına sebep olan Tanjevic'e ne demeliyiz? Umarım 2010'da aynı hatayı tekrarlamaz.

13 Ocak 2009 16:50
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 894
Kayıt tarihi
: 06.10.06
 
 

Gençlik yıllarında öğrenim hayatı dışında tüm yaşamım spor, ağırlıkla basketboldü, sahanın kenarında..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster