Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Savaş planlarının düşmana sızdırılması vatana ihanettir...

Merhaba cdenizkent. Kusura bakmayın ama ben ne yazıyorum siz ne cevap veriyorsunuz. Bırakın savaşı, düşmanları filan. Orada kozmik odada ne konuşulmuş ona gelin. Sadece masumane savaş planları mı konuşulmuş. Vatanımızı, vatandaşlarımızı nasıl koruruz mu konuşulmış.Yoksa savaş sebebi oluşturmak için Suriye tarafından yapılmış gibi gösterilmek istenen provokasyonlar mı konuşulmuş. Savaş çıkarmak için kendi toprağımıza nasıl füze atarız mı konuşulmuş. Sizin cevabınız kusura bakmayın ama biraz hikaye hatta masal olmuş. Siz benim sorduğuma cevap verin Bakın iki kere sordum cevap alamadım. Son kez soruyorum. Acaba amaç kendi toprağını bombalayarak provokasyon ve tezgah olmasaydı bu dinleme yayınlanır mıydı sizce? Ben sadece bu soruma cevap bekliyorum. Masal dinlemek istersem masal kitabı okurum.

15 Nisan 2014 14:38
Savaş planlarının düşmana sızdırılması vatana ihanettir...

Sayın yazarım ben bir yerden bir şey çıkarmıyorum. Daha önceki bloglarınıza yazdığım yorumlar gibi bu yorumumu da işinize öyle geldiği için için anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Ben diyorum tabii konuşulmalı ve dinlenmesi de bir o kadar ayıp ve suç. Ama ne konuşulduğunun sizce bir önemi yok mu? Orada kendi topraklarımızın ve bizim toprağımız sayılan bir türbenin provokasyon amaçlı vurulmasından bahsediliyor. Sağır sultanın duyduğu bu konuyu siz duymamış olamazsınız. Ama duymamış gibi davranıyor ve her zaman olduğu gibi kaçamak cevaplarla geçiştirmeye çalışıyorsunuz. Ben size bir soru sordum ama cevabını alamadım. Zaten bugüne kadar sorduğum hiç bir soruya cevap veremediniz. Sorumu tekrarlıyorum. Acaba amaç kendi toprağını bombalayarak provokasyon ve tezgah olmasaydı bu dinleme yayınlanır mıydı sizce? Soru gayet net ve açık.

15 Nisan 2014 08:36
Renault Captur

Öncelikle kazasız belasız güle güle kullanın. Otomobilinizin yakıt sarfiyatının fazla olduğundan bahsetmişsiniz. Ancak hangi şehirde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama eğer İstanbul'da yaşıyorsanız bu çok normal. Benim 2011 model dizel Renault Megane 3 otomobilim var. Benim aracım bile İstanbul'da ortalama 100 km. de 7-8 litre yakıyor. Çünkü tarfik artık çekilmez bir hal aldı. Aracımın yol bilgisayarını sıfırlıyorum ve yakıtımın bitmesine yakın kontrol ediyorum. Ortalam hız 20-25 km arası çıkıyor. Ortalama 20-25 km hızla gidebilen bir otomobil de gayet doğal olarak çok yakar. Oysa aynı aracımla şehirler arası gittiğimde ortalama yakıt 100 km. de 4-4,5 litreye düşüyor. Hata otomobillerde değil trafikte. Saygılarımla.

07 Nisan 2014 16:27
Savaş planlarının düşmana sızdırılması vatana ihanettir...

Bu toplantının dinlenmesi ne kadar çirkinse ve ne kadar suçsa ne kadar kabul edilemezse, toplantıda konuşulanlar da bir o kadar çirkin, suç ve kabul edilemezdir. Ne demek savaş çıkarmak için kendi toprağına füze atmak ya da kendi toprağın sayılan bir türbeyi bombalamak. Acaba konu kendi topraklarını bombalama tezgahı olmasaydı bu dinleme yayınlanır mıydı sizce?

03 Nisan 2014 09:05
Hani,din siyasete karışmayacaktı... Din, şimdi siyasetin tam göbeğinde değil mi?

Bu nasıl bir görüştür nasıl bir değerlendirmedir? Sanki cemaati alıp devletin içine yerleştiren de CHP. Başbakan ve sizin bir bunu demediğiniz kaldı. 11 yıldrı Akp iktidarını yaşıyoruz. Cemaat devletin en önemli kalelerini nasıl ele geçirdi. Akp sayesinde. Ortak çıkarlar uğruna senelerce göz yumuldu. Akp bu cemaatle staretejik işbirliği yapmadı mı? Bu Yüzlerce generale, subaya, gazeteciye kumpas kurulurken işine geliyordu. Cemaati kitap yaptı diye Hanefi Avcı'yı içeri attılar. Başbakan'ın gıkı çıktı mı? Başbakan şimdi kalmış safmışım diyor ya bence saf kelimesi hafif kalır. Başbakan'ın bazen ağzından çıkanı kulağı duymuyor sanırım. Ne istediler de vermedik dedi. Bu bir itiraftı sakin bir zamanında olsa kesinlikle söylemezdi. Şimdi kalkmış başbakan CHP Pensilvanya'dan idare ediliyor diyor. Doğru cemaatin Türkçe olimpiyatlarına katılan Kılıçdaroğlu'ydu. Artık geçmiş ola aklı başında olan kimse yalanlara inanmıyor. Siz de çok safsınız bu malzeme Akp'nin eline geçse değerlendirmez miydi?

05 Mart 2014 16:40
Kaset gerçek mi? Yoksa montaj mı?

Arkadaşın biri de apaçık çakma demiş. Çok güldüm ya. Hissetmiş mi acaba?

02 Mart 2014 13:02
Cemaatçi Hakan Şükür de dayanamadı!

Merhaba Erol Bey, Hakan Şükür konusunda haklısınız. Milletvekili oldu ama millete hiç bir katkısı olmadı. Varlığı ile yokluğu belli olmayan biri oldu. Ancak bir konuda sanıyorum yanılıyorsunuz. Hakan Şükür " emirle geldim, emirle gidiyorum " demedi. Bu sözü hükümet kanadından Mehmet Ali Şahin Hakan Şükür'ü kastederek söyledi.

19 Aralık 2013 16:20
Haliç'teki Simonlar devrede

Sayın yazarım çok haklısınız elinize sağlık.Yaşananları yeterince anlaşılır açık şekilde yazmışsınız. Ancak AKP'nin yanında olmanıza pek katılamayacağım. Suçsuz insanlar düzmece belgelerle ve uydurulmuş suçlamalarla hapishanelere tıkılırken gıkını çıkarmayanlar şimdi masumiyet karinesinden, kirli oyunlardan bahseder oldular. Adalet'in bir gün herkese lazım olabileceğini görmezden geldiler. Şimdi yesinler birbirlerini...

19 Aralık 2013 08:53
Bir CHP klasiği daha: 'Tencere-tava' bahane, 'beleş iktidar' şahane!!!

Sizi tebrik ediyorum Hasan Bey. Neden derseniz sorularıma cevap verme ve doğruları söyleme cesaretini gösteremediğiniz ve nasıl körü körüne bir biat içerisinde olduğunuzu bizzat kendiniz gösterdiğiniz için. Direniş yapanlar niye seçim istemiyorlar diye sormuşsunuz. Bunu da yine gerçekleri doğru okuyamamanıza bağlıyorum. Çünkü oradaki insanlar Sayın başabakanın ve sizin ısrarla söylediğiniz gibi bir partiye mensup değiller. Onlar hükümet devrilsin Akp gitsin diye bir düşünce içinde değiller. Oradaki kişiler içinde Akp'ye oy vermiş vatandaşlar da var. Oradaki insanlar adam yerine konulmak, hakaret görmemek, küçümsenmemek, ötekileştirilmemek, başbakanın tüm Türk halkını kucaklamasını ve demokrasi istiyorlar. Dayatmalar, yaşam tarzına müdahaleler, her şeyi en iyi ben bilirim, ben yaptım oldular istemiyorlar. Ama maalesef başbakan ve sizler bunu görmekte sorun yaşıyorsunuz. Sıkıntı da burada zaten. Yanıt bekliyorum. Türkiye'nin borcu artmış mıdır? İhracatımız ithalatı geçti mi? Cesaret...

09 Haziran 2013 19:25
Bir CHP klasiği daha: 'Tencere-tava' bahane, 'beleş iktidar' şahane!!!

Hasan Bey, bırakalım ambulansı taksiciyi senaryo yazmayalım lütfen. Biraz pembe gözlükleri çıkarıp gerçekleri görelim. Benim derdim CHP filan değil. Benim derdim sizin çok iyi anladığınız halde anlamamazlıktan gelmeniz. Bu işin CHP ile filan bir ilgisi yok. CHP bu kadar kalabalığı toplayabilse Akp çok silinmişti. Bu isyan halkın kabadayılığa, dayatmalara, ötekileştirmeye, hakaretlere, adam yerine koyulmamaya, yok sayılmaya, iktidar sarhoşluğuna isyanıdır. Başbakan'ın etrafındaki kişiler de yanlış yapıyor. Başbakanı ya doğru yönlendirmiyorlar ya da başbakan onları da dinlemiyor. Akp'nin %20-25 bilemedin kemik oyu vardır. Geri kalan çaresizlikten verilmiş emanet oylardır. İnsanlar her an vazgeçebilirler diğerlerinden vazgeçtikleri gibi. Bence doğru rakamlare doğru istatistiklere siz ilgi gösterin. Daha da neti bana şu iki sorunun cevabını verin. Türkiye'nin borcu artmış mıdır azalmışmıdır? İhracatımız ithalatımızdan fazlamıdır? Gerisi teferruattır. Saygılarımla

07 Haziran 2013 15:19
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 4934
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

1961 İstanbul Sarıyer doğumluyum. Kültür amaçlı seyahatler ve geziler yapmak, fotoğraf çekmek, tiyat..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster