Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
İnsan Neden Yazar?

Elinize sağlık. Yazmak, ruh sağlığına iyi gelir. Yazmak tarihe not düşmektir. Yazmak paylaşmak ve toplumsal hafızayı güçlendirmektir. Nobel Edebiyat ödülü sahibi, ünlü Fransız yazar Andre Gide'e yazmak ile ilgili şöyle diyor: Anı yazmak, ölümün elinden bir şey kurtarmaktır.

05 Nisan 2021 22:02
Tanışma

Buluşanlara, buluşturanlara, paylaşanlara, gülüşenlere, konuşanlara ne mutlu. Aranızda olmak isterdim. Lakin; Yol uzun zaman kısa. Saygılarımla.

07 Ağustos 2008 18:41
120 ya da tarihle yüzleşmek..

AliBey, Öncelikle elinize sağlık. 120 filminin Van çekimlerinde bulunan, İstanbul’da galasına katılan, Vanlı kahraman çocukların tarihi gerçeklerini belgeleriyle araştıran biriyim. Vanlı 120 kahraman çocuğumuzun karlara yazdığı destanı anlatan 120 filmi toplum hafızasının canlanması açısından önemli işi başarmıştır. Ancak daha derinlemesine, daha güçlü çekilebilirdi. Vanlı kahraman çocukların yazdığı destanın yeniden çekileceği/çekilmesi gerektiği inancındayım. İzninizle bir düzeltme yapmak istiyorum. Siyaset meydanında, yazılı, görsel medyada titizce araştırılmadığı için olayın anlatımında ciddi hatalar yapılmaktadır. Bunu sizin yazınızda da gördüm. Olay şudur: Birinci Dünya Savaşı sırasında İran'ın Hoy kenti üzerinden Van'a saldıran Rus birlikleriyle savaşan askerlerimizin cephanesi tükenir. Van dan acilen cephane istenir. Van da eli silah tutan erkekler ve tümen komutanlığı Sarıkamış'a savaşa gittiği için görev Vanlı 120 kahraman çocuğa düşer. Çocuklar cephaneyi İran Hoy kentinde

23 Şubat 2008 19:38
Saygısızlığın Yeni Adı Kişisel Gelişim

Işın Hanım, Bu sorunun, saygısızlığın kaynağı; hak etmediği, taşıyamadığı, sindiremediği sosyal ve ekonomik imkanlara kavuşan aileler ve gençlerdir. Bu tarz aileler ve gençler çelişki içindedirler. Ama bu aileler ve gençler ne ekiyorlarsa mutlaka onu biçecekler. Zaman herşeyin ilacıdır. Sevgiler saygılar.

25 Ekim 2007 15:24
Kahvaltı keyfi

Merhaba! Kahvaltı gibi, güzel bir kahvaltı yazısı. Elinize sağlık. Yazınız gibi kahvaltı sofranızında çok güzel olduğu kesin. Kahvaltı kültürü pozitif bir yansımadır. Siz, ev ortamındaki kahvaltıyı yazdınız. Van Kahvaltı kültürünü unutmamak lazım. Bu kültürü çeşitli dergilerde ilk kez ben kaleme aldım. Tanıttım. Tv belgesellerine konu olmasına öncülük ettim. Şimdi yerel bir marka Van Kahvaltısı. Van Kahvaltı Kültürünü yakında Milliyet Blog' ta yazacam. Sevgiler,saygılar.

28 Ağustos 2007 13:38
Geçmişten bugüne Anadolu'da "Gelinlik" olgusu

Güliz Hanım, Araştırmaya dayalı yazınızı yazınızı zevkle okudum.Bende Blog yazarıyım. Yakın kategorilerde yazıyoruz. Saygılar, sevgiler.

30 Temmuz 2007 11:42
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 2687
Kayıt tarihi
: 22.06.07
 
 

Van'da doğdu. Anadol Üniveristesi Sosyal Bilimler, İşletme Fakültesi mezunu. Gazeteci,araştırmacı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster