Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Temmuz '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
693
 

Adamlar yapıyor...

Bugün 'Monoton' hayatımın sıcak günlerinden biriydi. Vantilatörün karşısında kendimden geçmiş halde otururken elime bir gazete geçti. Önce biraz daha serinleyebileceğim için sevindim. Bol su içip rahatladıktan sonra şöyle bir bakıyım dedim gazeteye. Bakmaz olaydım. Zaten kötü bir manşetten anlamalıydım içeriğini. Ama dedim ya sıcak insana herşeyi yaptırıyor. Baştan sona kadar EVET diyordu ordaki amcalar teyzeler. Ben anlamaya çalışırken sağolsun ordan bir zat bana yardım etti.

Diyordu ki: "Bu adamlar (yüksek bir merci) şöyle yaptılar böyle ettiler şu şirketleri (buradaki şirket dediklerim eski milli servet) şu kadar kazanıyor da falan filan. Amcacım tamam da bize ne o şirketlerden. Onlarla artık bi alakamız yok ki bizim. Zenginin malı züğürdün çenesi hesabı. Amcam bütün bunları aslında şunu söylemek için anlatıyordu; Bu merci nin arkasındaki destek işte bu yaptıklarından dolayı vardır.

Az önce de Milliyet' in sitesine girdiğimde şöyle bir başlıkla karşılaştım: "TT' den dudak uçuklatan kazanç! "

Adamlar yılın ilk yarısında 5, 25 milyar lira yaklaşık 3, 3 milyar dolar kazanmışlar. Yanlış hatırlamıyorsam biz bu serveti zarar ediyor diye 11 milyar dolar gibi bir paraya satmıştık.

Benim sadece anlamak istediğim bu zat'ı muhterem zıt amca ne kazancından ve desteğinden söz ediyor?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

' Hoş geldiniz ' dedikten sonra bir şeyler yazmak istiyorum. Köşe yazarı geçinenleri boş bulduğunuzu yazmışsınız. Haklı da olabilirsiniz kendinizce. Fakat; köşe yazarlarını boş bulduğunu söyleyen biri, hele ki üniversitede okuyan biri ' bakayım ' yerine ' bakıyım ', ' bir ' yerine ' bi ', ' zat-ı muhterem ' yerine ' zat'ı muhterem ' yazmaz, yazmamalıdır. Önceki bloğunuzda da dahi anlamına gelen ' de, da ' ekini bitişik yazmışsınız. Bütün bunları yerine getirdikten sonra köşe yazarlarını boş bulduğunuzu yazarsanız, sizi kutlarım. Sevgilerimle...

Tülin Aksoy 
 20.07.2010 12:22
 

Daha neler... Paylaşım için teşekkürler.

Yüksel ÖNAÇAN 
 20.07.2010 11:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 664
Kayıt tarihi
: 15.07.10
 
 

Üniversite öğrencisi. Yazmayı ve yanlışları eleştirmeyi seven. Ortalıkta köşe yazarı diye geçinen in..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster