Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ekim '06

 
Kategori
Bilgisayar
Okunma Sayısı
2479
 

ADSL ne işe yarar ?

ADSL ne işe yarar ?
 

Şu aralar tv de bir reklam yayınlanıyor.Bir ADSL reklamı. Reklamdan yansıtılan mesaj chat sitesinden birini buluyorsun,görüşüyorsun, evleniyorsun ve aile oluyorsun(!).. Ne kadar yanıltıcı bir reklam.

Bana göre bu reklamın tanıtımı yanlış olmuş ya da belki bir kesimin dikkatini çekmek için yapılmış gençler ve tüm insanlar üzerinde yanıltıcı etki oluşabilecek bir reklam.. Çünkü çevremde de o reklamı kim izlese aynı tepkiyi veriyor.

Hele ki bu dönemde sanal dünyadan bunca olumsuz tanışmalar olaylar yaşandığı şu dönemlerde. Fakülte dekanının başına da gelebiliyor 16-18 yaşındaki gençlerinde başına geliyor.

ADSL sadece internetten birini tanımaya mı yarıyor. Oradan sevgili eş mi bulunuyor. Bunu denmeye kalkışan yeterli olgunluğa erişmemiş gençlerin ya da iyi niyetli insanların başlarına gelen olayları hepimiz okuyoruz. Gençliğe ya da tüm insanlara böyle bir özenti içinde dikkat çekmek için bu şekilde yayınlanan bir reklamı doğru bulmuyorum..

Faydalı bir reklam ile anlatılabilirdi Bu ADSL reklamı. Öğrenciler için ders kaynağı gösterilebilir. Banka işlemleriniz ödemeler için örnek gösterilebilirdi ve daha faydalı konular örnek olabilirdi diye düşünüyorum.

Sayın yetkililerin şu ana kadar bir tepkisini göremedim bu konuda. En kısa zamanda dikkatini çekeceğini duyarlı davranacaklarına inanıyorum. Böyle olması gerektiğini düşünüyorum umuyorum..

Aile kavramına ,toplumsal sorunlarımıza saygı çerçevesinde, bir nebze katkıda bulunacağını düşünüyorum.

şimdiden teşekürler duyarlılığınıza

sevgilerimle

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Biz her ne kadar sadece gençleri düşünsekte, şu an toplumda internetin çöpçatanlık konusunda kullanımının ne kadar yaygın olduğunu biliyor muyuz? çöpçatanlık siteleri en fazla hit alan siteler sıralamasında zirvede... Bu reklam buna özendirir mi? yoksa reklamı yapanlar mı bu durumdan özenmişler:)

Kütahya-1984, Mustafa, Cevza
-Bilkent Üniversit
 
 16.11.2006 4:46
Cevap :
herikiside mevcut...doğru diyorsunuz...teşekkürler..  16.11.2006 12:54
 

iyi yönde kullandılmak öğretmek gerekiyor herkese..tşk.ler

ece vardar 
 10.11.2006 15:04
 

Bence yaramıyor cunkı musterı hızmetlerını aramyı deneyın yaklasık 30 dk ınatla telefonda bekledım ama o yuce ınsan musterı hızmetlerınde calsıan arkdasa ulasamadım boyle bır anlasyısla calısan fırmadan boyle bır reklam beklenırdı zaten Saygılarımla

Lestatazalin 
 01.11.2006 22:35
Cevap :
:))))...Sizinkide başka açıdan bir olumsuzluk.....haklısın....tşk.ler  02.11.2006 11:29
 

Merhaba Sema Hanım; Blogunuzu okurken, bir an için teknolojinin toplumumuzun gözündeki değerini, teknolojinin bize göre neyi ifade ettiğini düşündüm, durdum. Bir ADSL reklamı bile, eğer toplumu teknoloji hakkında böyle düşüncelere sevk ediyorsa; gerisini varın, siz düşünün. Demek ki biz, teknolojiyi çok yanlış algılamışız. Oysa teknoloji ve internet, toplumumuza daha farklı anlatılabilirdi. Zaten interneti doğru algılamış olsaydık; anlattığınız olayların hiçbiri bu ülkede yaşanmazdı. Sevgiler...

Emre Tekin 
 01.11.2006 12:32
Cevap :
evet doğru diyorsunuz..hergün buna benzer tatsız olaylar okumazdık gazetelerden..  01.11.2006 13:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 529
Toplam yorum
: 2369
Toplam mesaj
: 481
Ort. okunma sayısı
: 3313
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 

İstanbul'da doğmuşum... Dünyalar tatlısı bir kızım var... Herkesi kolay kolay sevemem... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster