Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

22 Ocak '18

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
255
 

Ahlaksız Ahlaksız ...

Ahlaksız Ahlaksız ...
 

Sağlık ve Huzurunuz İçin Melekler Yüreğinizden Öpsün


Bütün insanlar ''Ahlak nedir?'' öğrenmeliler !..

Ahlaksızsınız işte !!!

Ah lak sız

***

Ahhhh

Keşke bir de başkalarının gözüyle görebilseydik kendimizi... Aslında çok zor değil içimizdeki aynaya bakabilmek azıcık düşünebilme yetisi bir çok şeyi görebilme ve anlama zenginliğini  katacak insanın dünyasına, cennetine...

Azıcık ya azıcık kendi gerçeğinizden başkasının gerçeğine geçmeyin. Sınır bilin. Haddinizi bilin ve ne biçim bir insan olduğunuzu düşünün, hatırlayın, bir şeyler yapın. Baktınız ki kayda değer bir şey yapmamışsınız. Daha doğrusu yapamamışsınız o yüzden milletin yaptıklarına ve yapıyor olduklarına ilgilisiniz... Bu durumda yapacağınız ilk şey, öğrenme yetisinin kapılarını ardına kadar açmak. Sadece öğrenin. Ama en çok ta kendinizi öğrenin. Nasıl bir insan olduğunuzu, ne gibi bir karaktere sahip olduğunuzu en çokta başkalarından ne istediğinizi, ne beklediğinizi veya neyi isteyip istemediğinizi mühimi de başkalarını huzursuz etmemeyi, başkalarına haset etmemeyi öğrenin.

Bütün bu yaptıklarınız inanın boşa gitmeyecek şimdi olduğu gibi, aynıyla ve misliyle size geri dönecektir. Bugün bir kez daha kendiniz için bir şey yapın. Birilerinin dedikodusunu yapacağız diye, kendinizin yarınlarını ateşe, çöpe atmayın. Siz sadece kendi hatalarınıza, yaşadıklarınıza neyi başarıp başaramadığınıza odaklanın ve o hatalardan ders çıkarmaya bakın. Hadi şimdi söyleyin bana; bundan güzel ahlak var mı?

Ben Sabiha Rana melekler yüreğinizden öpsün...

***Ahlak, insanın huylarının ve özelliklerinin bütünüdür. İnsan bu huy ve özelliklerinin etkisiyle iyi ya da kötü davranışlar gösterebilir. Ahlaklı olmak insanın doğru, güzel ve iyi davranışlarda bulunması; yanlış, çirkin ve kötü davranışlardan uzak durmasıdır.

Sözlük anlamı olarak ahlakın hem olumlu hem de olumsuz yönleri vardır. Fakat ahlak sözcüğü tek başına kullanıldığında genellikle olumlu bir anlam akla gelir. Olumlu manada iyi huylu güzel davranışlı kişiler için ahlaklı insan denir. Kötü huylu ve kötü davranışlı kişilere de ahlaksız insan denir.

Ben Sabiha Rana melekler yüreğinizden öpsün.

 ***

Bana ulaşmak isterseniz :)

Filiz Alev bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sabiha hanımcığım valla ahlakla pek aram iyi değil, fazla üzerinde durmam. Yani yaşayışımda bazı şeyler ahlaka uymayabilir.Dürüst ahlaklı insanlara şaşıyorum, ahlaklı olmak zor.Kendinizi disipline sokacaksınız.Ben beni serbest bıraktım, ne isterse onu yapsın.Zaten istesem de kendimle baş edemem.

Kerim Korkut 
 20.02.2018 17:20
Cevap :
Ahlaklı insan olmak bir erdemdir. Maalesef herkesin ahlak anlayışı aldığı terbiye ve eğitimle değişiklik gösteriyor... Önemli olan kimsenin hakkını hukukunu yememek. İhlal etmemek. Bir başkasının hayatına saygı göstermek. Kimseyi rahatsız etmiyorsa ahlaksızlığımız sorun yok yani :) Saygı ile.   20.02.2018 22:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1989
Toplam yorum
: 5393
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4959
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster