Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mayıs '14

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
3279
 

Akrep Burcu Dolunayı ve Burçlara göre etkileri

Akrep Burcu Dolunayı ve Burçlara göre etkileri
 

14 Mayıs 2014 tarihinde Akrep burcunda dolunay gerçekleşecek. Etkilerini 1 hafta boyunca hissedeceğiz. Satürn’ün etkileşimde olacağı Dolunay haritasında, Uranüs’le kavuşumda olan Venüs, Plüto’dan kare açı alıyor olacak. Mars ve Plüto retroları, geçmişte yaşadığımız ve aşamadığımız olaylarla ilgili gelişmeler yaşayabileceğimizi gösteriyor.

Ay, bilinçaltımızı, duygularımızı, kontrol edemediğimiz içsel güdülerimizi temsil eder. Dolunay zamanları, Ay’ın gel-git enerjisi nedeniyle duygularımız en yoğun seviyeye gelir. Bastırdığımız herşey açığa çıkar. Normal zamanlarda kontrol edebildiğimiz çoğu şeyi bu yüksek enerji altında kontrol etmek zorlaşır. Yeniay’da başlattığımız girişimlerin sonuçları, Dolunayla birlikte görünür hale gelir.

Akrep burcu, mitolojik olarak yeraltı tanrısı Hades’le bağdaştırılır. Gizemi, tutkuyu, dönüşümü, cinselliği, derin ve yoğun duyguları temsil eder. Görünen ötesini algılayabilmek ve gördüğü şeyin en derinine inmek Akrep burcuyla ilgilidir. Çok güçlü ve yoğun duygular beslediği için kırıldığında küçümsenemeyecek bir güce dönüşür. Kin ve intikam duyguları çok güçlüdür.

Akrep burcunda yaşayacağımız dolunayla birlikte gizemini koruyan çoğu şey açığa çıkacaktır. Korkularımızla ve kaygılarımızla yüzleşerek, bizi kısıtlayan davranışlarımızı gözlemleyebiliriz. Varsaydığımız şeylerin gerçekte ne olduğunu daha net bir şekilde görebileceğiz. Yoğun duygularımızı ifade etmek için güçlü bir istek duyabiliriz.

Uzun süredir geçmişle olan hesaplaşmalarımız ve tamamlayamadığımız meselelerle ilgili yeni gerçekler öğrenebiliriz. Geçmişten gelen ve artık işlevini kaybetmiş alışkanlıklarımızı kişiler aracılığıyla görerek, kendimizi dönüştürmeliyiz. Karşımızdaki kişilere duyduğumuz kin ve öfke, kendimize duyduğumuz nefretin en görünür kanıtıdır…

Çevremizde olup bitenleri ve kendi içimizde yaşadığımız çıkmazları bu dolunayla birlikte farklı bir boyuttan gözlemleme şansı elde edeceğiz. Takıntılı ve saplantılı düşüncelerimiz su yüzüne çıkacaktır… İlişkilerimizi gözden geçirerek, bize zarar veren kişilerle yol ayrımına gelebiliriz. Gerçeklerle korkmadan savaşarak, yeniden doğmayı başarabilmeniz dileğiyle…

Dolunayın yükselen burcunuza göre etkileri;

Koç

İlişkilerinizde maddi manevi paylaşımlar gündemde olacaktır. Uzun süredir beklediğiniz alacaklarınızla ve maddi konularla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Gizemli ve derin konularla ilgili araştırmalar yapabilir, yeni farkındalıklar kazanabilirsiniz. Kaybetmekten korktuğunuz şeylerle yüzleşebilirsiniz.

Boğa

İkili ilişkileriniz ön planda olacaktır. Mevcut ilişkilerinizi yaşadığınız gelişmelerle birlikte gözden geçirerek, yola devam etmek istediğiniz kişilerin kimler olması gerektiğine karar vereceksiniz. Ortaklıklardan ve ikili ilişkilerden güzel destekler bulabileceğiniz bir süreçtesiniz.

İkizler

Sağlığınızı etkileyen alışkanlıklarınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Kişisel bakımınıza ve beden sağlığınıza özen göstermeniz gereken bir dönemdesiniz. Çalışma hayatınızla ilgili gelişmeler gündemde olacaktır. Yeni iş fırsatlarıyla karşılaşabilir, mevcut işinizde değişiklikler yaşayabilirsiniz.

Yengeç

Aşk hayatınızla ilgili konular gündemde olacaktır. Yeni kararlar alabilir, partnerinizle geleceğe yönelik planlar yapabilirsiniz. İlişkiniz yoksa bu dönem yeni birileriyle tanışma ihtimaliniz yüksek olacaktır. Yeteneklerinizi yaratıcı bir şekilde ortaya koyarak,  keyif aldığınız etkinliklere yönelebilirsiniz.

Aslan

Ailenizle olan ilişkileriniz ve ev hayatınız ön planda olacaktır. Geçmişte verdiğiniz kararların bugününüze taşıdığı alışkanlıkları ve geldiğiniz noktayı düşünebilirsiniz. Yerleşim konuları ve evinizle ilgili değişiklikler gündeme gelebilir. Yaşadığınız problemleri kalıcı bir şekilde çözüme ulaştırabilirsiniz.

Başak

Kardeşinizle ve akrabalarınızla olan ilişkileriniz gündemde olacaktır. Yaşadığınız problemleri kalıcı bir şekilde çözümleyebilirsiniz. Zihinsel faaliyetleriniz ve iletişim trafiğiniz aktif olacaktır. Önemli konuşmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sezgilerinizin yükselmesiyle birlikte yeni farkındalıklar kazanabilirsiniz.

Terazi

Maddi konular ve ödemeler ön planda olacaktır. Mevcut kazançlarınızı artırmaya yönelik girişimlerde bulunabilir, yeni kazanç fırsatları elde edebilirsiniz. Sahip olduğunuz ve değer verdiğiniz şeyleri korumaya yönelik hareket etmek isteyeceksiniz. Güvence ihtiyacınız yoğun olacaktır.

Akrep

Kişisel ve duygusal ihtiyaçlarınız öncelik kazanacaktır. Hayatınızla ilgili yeni ve radikal kararlar alabilirsiniz. Çevrenizden güzel destekler bulabileceğiniz, yeni fırsatlarla karşılaşabileceğiniz bir dönemdesiniz. Size zarar veren alışkanlıklarınızı geride bırakabilirsiniz.

Yay

Geçmişte yaşadığınız olaylar gündeminizde olacaktır. Bu zamana dek sizden gizlenmiş bazı yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Kendi içinize dönerek ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi gözden geçirebilir, yeni radikal kararlar alabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeniz gereken bir süreçtesiniz.

Oğlak

Arkadaş çevrenizle olan ilişkileriniz gündemde olacaktır. Kalabalık gruplarda yer alabilir, sosyal etkinliklere katılabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabileceğiniz, çevrenizi genişletebileceğiniz bir dönemdesiniz. Karşılaştığınız fırsatları olumlu şekilde değerlendirmelisiniz.

Kova

İş ve kariyer hayatınızla ilgili konular gündemde olacaktır. Geleceğe yönelik hedeflerinizi çevrenizdekilerle paylaşabilir, önemli ve yetkin kişilerden güzel destekler alabilirsiniz. Çalışma ortamınızda yoğun bir tempo içinde olabilir, yeni iş imkanlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Balık

İnançlarınız ve hayat felsefeniz üzerinde düşünebilirsiniz. Kişisel gelişiminize öncelik vermek isteyeceğiniz bir dönemdesiniz. Eğitim hayatınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Seyahat konuları gündeminizde olacaktır. Yeni farkındalıklar kazanacağınız bir süreçtesiniz.

 

 

Mediacat bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 134
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1939
Kayıt tarihi
: 24.12.13
 
 

Psikoloji, Ruhsal ve Karma Astroloji, yakından ilgileniyor. Yıldızların rehberliği doğrultusunda ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster