Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Temmuz '11

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
527
 

Ali ile Ayşe evleniyorlar!!!

Flaş! Flaş! Flaş! 

Bugün manşetlere flaş bir haber düştü! 

Ali ile Ayşe evleniyorlar!!! 

1.7.2011 tarihinde Bodrum Türkbükü’nde, Necati Akpınar ve Hıncal Uluç’un nikâh şahidi oldukları, 40 kişi ile sınırlanmış misafirlerin katılımı ile Ali Taran ile Ayşe Özyılmazel evleniyorlar. 

Gelinin gelinliği, BCBG’den alınmış şık bir elbise, duvak taşlarla süslü Vakko marka, ayakkabıları Jimmy Choo’dan, düğün pastası çilek ve bezeden yapılmış. 

Düğün hediyesi siyah bir Range Rover. 

''Onlar ersin muratlarına! Biz çıkalım kerevetine! '' 

Hatta twitterda birisi’’Ohhh! Şükür gündem değişti’’ diye tvit atmış. 

Şimdi bu magazin haberi, bundan bize ne? 

Diyeceksiniz! 

Esas haber! Bundan sonra! Bekleyiniz derim! 

‘’Erkekler iyi gün dostu’’ mu dur? 

Evet! 

Şimdi kıyametler kopacak! Kızdıklarını hisseder gibiyim erkeklerin. Şimşekler çakacak. Yazımın üzerine yıldırımlar düşecek. Olsun! Ben yine de EVET diyorum…. 

Bunu yaşamadan öğrenmek zor dediğinizi duyar gibiyim. 

‘’İstisnalar kaideyi bozmaz’’ 

Gözümüzün önünde yaşadığımız, gözlemlediğimiz ve izlediğimiz o kadar çok örnek var ki! Kesin hüküm vermemiz kolay olmamakla beraber, ne yazık ki gerçek bu! Ve parıltılı tüllerle örtmek mümkün olmuyor maalesef gerçekleri!!! 

Flaş! Flaş! Flaş! 

Gazete manşetlerine ve televizyon kanallarına bir haber daha düştü bugün! 

Takıldım kaldım! İçim acıdı! Çok üzüldüm! 

Selma Taran, Ali’nin 21 yıllık boşandığı eski eşi ve kanser hastası! Ayşe Özyılmazel’e hem mutluluk dilemiş hem de tavsiyede bulunmuş buruk! 

‘’Sakın hasta olmasın! Benim geçirdiğim hastalığı geçirmesin’’ demiş. 

İşte bu cümle anlatıyor her şeyi. İçinde çok mesaj var. 

Tabii ki, kimin aile ortamında ne yaşadığını bilemez kimseler. Hani baca tüter, ocak kaynar ama içerde aş mıdır, dert midir kaynayan bilinmez! Bilinemez! 

Toplumun gözü önünde yaşayan ve mal olan insanların aile hayatları da ulu ortada kritik konusu olur amma aynı zamanda da topluma aynadır. 

Esas konu budur! Kıssadan hisse; 

Konumuz kadın! Gündemimiz kadın! 

İstisnalar kaideyi bozmasa da istediklerini yaptığı ve hizmet ettiği sürece vardır kadın. 

Öyle karşı gelmek, başkaldırmak hele ki hasta falan olmak yok! 

Kadın çalışır, çabalar kendinden beklenen tüm görevleri yerine getirir ise ala. Bir kez bile aksatırsa eğer! İşte O an biter! Yanar ki hem de ne yanmak! 

Kadın olmak zor zanaat! Hayat, kadınlara zor daha bir zor! Daha bir acımasız! 

Bunu yaşar ve anlarsın! 

Son nokta! 

‘’Çalma kapıyı,  

Çalarlar kapını’’ 

 

Ayşen Arslangiray Kura 

1.7.2011/Kuşadası 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Haberde geçen olayı tabikide tasvip etmiyorum ama Heryerin iyisi kötüsü olduğu gibi , kadınında erkeğinde iyisi kötüsü vardır. Hiçmi yok kocası iflas edince herşeyini toplayıp annesinin evine dönen veya daha zengin bir sevgili bulunca eskisini terkeden kızlar ? Objektif olmak lazım...

Oflu_Deli 
 02.07.2011 6:21
Cevap :
''İstisnalar kaideyi bozmaz'' diye belirtmiştim yanılmıyorsam arkadaşım. tabii ki dedikleriniz de oluyor hayatta!!! Ancak!!! Ne yazık ki şu an toplum içerisinde kadın kıyımı var fiziksel ve manen. Töre cinayetleri, 13 yaşında iki üç inek karşılığında babası yaşındaki adamlarla evlendirilen ve o yaşta okulda olması gerekirken anne olan kızlar, kocalarından şiddet gören ve boşanmaya kalkınca öldürülen kadınlarımız. Gün be gün bunlar artarak vahim bir hal almakta. Okumuş tahsilli veya tahsilsiz diye de ayrılmıyorlar ne yazık ki!! Elle şiddet görmeseler bile sözle şiddete maruz kalıyorlar. İşte durum bu ahvalde arkadaşım. Selamlar.  03.07.2011 2:32
 

Yazmakla ne iyi etmişsin. Benim de yazmak istediğim ama vakit bulamadığım bir konuydu. Sabah da konuyla ilgili yazan bir arkadaşa yorum yapmış ve demiştim ki, konu insan denen muamma olunca, şaşılacak bir şey yok. Sonra da espri yapmıştım, konu erkek denen muamma olunca mı deseydim acaba diye :) Şaka bir yana, kadın veya erkek fark etmeksizin, konu "insan" olunca, hiç bir şeye şaşırmamak gerektiğini uzun yıllar önce anlamış ! biriyim :) Mutlu olsunlar ne diyelim ? Şu da var, kimbilir belki Ali beyin boşandığı eşi yeni hayatında Ali'siz çok daha mutlu olacak ve farkındalığı artacak.. (Ali'siz kalarak farkındalığı yeterince arttı bence :) Öpüyorum canım, yüreğine sağlık, ilgiyle okudum. Görüşmek üzere, sevgiler gönderiyorum sevdalın Ankara'dan :)

A.Nilgün Aktaş 
 01.07.2011 16:27
Cevap :
canım Nilgüncüğüm, artık Ali bey'in eşi bu saatten sonra daha mı mutlu olur ya da olamaz mı onu bilemiyorum ama sanmıyorum da be. Kalp kırılınca kolay tamir olmuyor.Hele de kırılan bir kadının kalbi ise ve üstelik hasta. Konumuz kadın!!! Kadının uğradığı haksızlıklar. Bu konuyu işlemeye devam edeceğim sanki ben kurtarabilirmişim gibi ama olsun, bir denizyıldızını hayata döndürmek misali.seni ve yavrularımı sevgi ile kucaklıyorum, Ankarama da dolusuyla selemlar.  01.07.2011 16:59
 

evet Flaş Flaş ne güzel de ifade etmişsin erkekleri. Bu yorumuma belki banada kızacaklar. Görünen köye Klavuz istemezler derler ya aynen öyle. Kadınlar istedikleri kadar çalışsınlar, çabalasınlar, 7/24 saat hizmet versinler ama yinede en ufak bir tatsızlıkta dışarıda arıyışa çıkarlar (istisnalar kaideyi bozmaz). Hep şunu söylerim alma garibanın ahını çıkar aheste aheste. Sevgilerimle...

SELVİ 
 01.07.2011 15:18
Cevap :
Evet canım arkadaşım, zaman en iyi hakemmiş. Gün olur devran döner derim ben. Kadınlar güç oluşturup bu düzende bizim değerimizi düşürmeye çalışanlara karşı gücümüzü göstermeliyiz. Dayanışma içersinde. ;)))) Yakında feminist diye damgalanacağım olsun, kadına ve kadın haklarına sahip çıkmak bu ise olsun. Öptüm.Bensiz toplanın bakalım bunu da unutmadım bilesin canımmmmm.Hafta sonu Fethiye'ye gidiyorum, oradaki festivali izlemeye....  01.07.2011 17:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 531
Toplam yorum
: 2839
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 1292
Kayıt tarihi
: 14.11.10
 
 

Aydoğdu; kızgın güneşinde Ağustos'un, sararmıştı altın sarısı başaklar. Kırlangıçların göç dansın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster