Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
2040
 

Alışveriş merkezinde bayan tuvaleti sorunu

Alışveriş merkezinde bayan tuvaleti sorunu
 

Alışveriş merkezinde bayan tuvaleti sorunu yalnızca kadınların değil, erkeklerin de sorunu, çünkü bayan tuvaletlerinin yetersizliği nedeniyle uzun süre içeride kaldıklarında kapıda bekleyen erkeklerdir.

Bugün alışveriş merkezlerinin en kalabalık olduğu Cumartesi günü, Ankara’nın en büyük alışveriş merkezi, her katta tuvaletler var, bay ve bayan tuvaletleri yanyana. Erkekler tuvalete girdiklerinde kısa sürede çıkıyorlar, bayan tuvaletine girenler ise uzun sürede çıkamıyorlar, çünkü içeride kuyrukta bekliyorlar, biz de kapıda bekliyoruz.

Dışından bakılınca veya içinde dolaşınca ne kadar güzel alışveriş merkezleri yapmışlar diyoruz ama ayrıntıların bu kadar iyi olmadığını sorunları görünce anlıyoruz.

Alışveriş merkezlerini tasarlayanlar buralara geleceklerin çoğunluğunun kadınlar olacağını düşünmeyecek kadar dünyadan kopmuş mudur?

Kadınların tuvalete girmeleri için daha çok nedenleri olduğunu ve tuvalette kalma sürelerinin erkeklere göre daha uzun olacağını bilmeyecek kadar kadınları tanımazlar mı?

Tuvaletler için daha geniş yer ayırırsak, birkaç dükkan daha az kiralanacak diye mi düşünüyorlar?

Kısacası Ankara’nın en büyük alışveriş merkezi, bir Cumartesi günü bayan tuvaletlerinin yetersizliği nedeniyle sınıfta kalmıştır, haberleri olsun. Aynı durum kalabalık tüm alışveriş merkezleri için aynıdır. Bir alışveriş merkezinin bundan daha kötü bir reklamı olamaz.

Çözüm:

Alışveriş merkezlerinde bayan tuvaletlerini sayısı en kalabalık saatlerindeki gereksinime göre yeniden hesaplanmalıdır. Basit bir hesapla şu andakinin 3 katına çıkartılmalıdır.

Ankara, 23 Şubat 2008

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

alemsiniz vallaaa. Bakin benim isyerimde, calistigim binada on bes kisi var. Kadin erkek tuvaleti elbette. Erkek tuvaletinde iki pisuvar, bir klozet. Kadin tuvaletinde (haliyle) sifir pisuvar, iki klozet kabini var. Ve o binada on bes erkek, iki kadin calisiyor. Haksizlik bu degilse nedir?

pirmete 
 23.02.2008 22:41
Cevap :
Merhaba Pirmete, sizin orada "positif" avantaj var kadınlar açısından. İşiniz zormuş. Aslında bunun standardı var TSE'de. Buna uyuyorlar mutlaka... Ancak alışveriş merkezlerine ise çoğunlukla kadın müşteri geliyor ve daha uzun sürüyor onların alışverişleri. O nedenle tuvaletlerinde kuyruk oluyor. Saygılarımla.  23.02.2008 22:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2366
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster