Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mayıs '07

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
385
 

Alkışlanır mı...

Alkışlanır mı...
 

Bayanları bilemem ama bayların büyük çoğunluğunun bügün tek gündemi, Galatasaray - Fenerbahçe derbisi. Dünya futbolunun en önemli üç büyük derbisinden biri olan Galatasaray - Fenerbahçe derbisinin çekişmeli geçeceği kesin. Ama kafalarda kesin olmayan başka soru işaretleri var. Örneğin; Galatasaray, Fenerbahçe' yi sahaya çıkarken alkışlayacak mı? En önemli soru bu.

Yaklaşık beş hafta öncesine kadar Fenerbahçe' nin lider olmasına rağmen şampiyon olacağı ihtimali çok az görünüyordu. Fenerli taraftarların, "acaba yine geçen yıl olduğu gibi son dakika da şampiyonluk gider mi " korkusu içlerini sarmıştı. Hatta bu korku Fenerbahçe camiasını bile derinden etkiliyordu. Her üzüntülü takımın yaptığı gibi, hakemleri ve federasyonu suçlamaya başlamışlardı ve biraz da ileri gitmişlerdi. Futbola ve profesyonelliğe yakışmayacak olaylarla ve mahkeme kararlarıyla, ligin son haftalarını geçirdik. Sonuçta korktukları olmadı ve Fenerbahçe şampiyonluğunu geçen hafta ilan etti.

Belki de bu şampiyonluğa pek sevinemediler. Çünkü pekçok Fenrbahçe taraftarı şampiyonluğunu, bugün oynanacak olan Galatasaray maçında ve Ali Sami Yen Stadı' nda ilan etmek istiyorlardı. Şu anki istekleri ise Galatasaray' ı yenerek şampiyonluklarını pekiştirmek. Galatasaray ise şampiyonu yenerek, onların sevincini biraz olsun kırmak istiyor.

Gelelim önemli sorumuzun cevabına. Bana göre Galatasaray, Fenerbahçeyi alkışlamayacak. Çünkü geçen yıl Galatasaray şampiyon olduğunda, Fenerbahçe kendisinden beklenen pekçok şeyi yapmadı. Fenerbahçe' nin söylediği " Galatasaray' ın UEFA kupasını alması bir tesadüftü " sözünü, Galatasaray camiası, futbolcuları ve taraftarları unutmadı.

Benim temennim en azından futbolcuların alkışlaması. Tabi taraftarlar da alkışlasa daha da iyi olur. Çünkü, Fenrbahçeliler' e bir centilmenlik dersi vermiş olurlar. Saygılarımla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Görünen o ki senin temennini pek duyan olmamış yine de Fenerbahçeliler centilmenlik dersini almış olmalılar! Burada sadece ders alması gereken onlar mı? Bizler içi boş kaleleri savunuyoruz bayrağımız surların en yüksek yerinde dalgalansa ne çıkar. "Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim." Diyen M.Kemal ATATÜRK ün; Biz, taraftarlarında zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olmasını, bazı çıkar çevrelerinin dolduruşuna gelmemesini arzu etmeliyiz diyorum. Hepimiz bu vatanın insanlarıyız, düşman dışarıda!sevgiyle kalın..

M.Talip Girgin 
 20.05.2007 12:38
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum. Galatasaray taraftarlarından zaten böyle yapması bekleniyordu. Ve beklenen oldu. Sınıfta kaldık. Taraftarın mağlubiyetlere sabrının kalmadığını, yönetim duymuş mudur bilemiyorum. Ama ne olursa olsun böyle yapmamalıydık. Bu konuda sizinle aynı görüşü paylaşıyor ve saygılarımı sunuyorum.  20.05.2007 13:22
 

Bizim derse ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum. Biz olsak alkışlardık ama ne gs ne de diğer takımlar asla Fenerbahçeyi alkışlamazlar.Asla.Çünkü Fenerbahçe hep taşlandı hep yerlerde ezilmeye çalışıldı söz düellolarıyla.Belki GSyı yeneceğiz belki yenileceğiz ama biz Fenerbahçe taraftarı çok büyüğüz.Yenilsek de Biz takımımızı alkışlarız.Siz o güzel kafanızı yormayın.

Emel Bahadır 
 19.05.2007 16:03
Cevap :
Gerçekten sizi tebrik ediyorum. Ayrıca Fenerbahçeyi de kutluyorum. Galip geldiniz. Yalnız ben centilmenlik dersi vermiş oluruz derken, biz Şükrü Saraçoğlu Stadı' na geldiğimizde bize kötü davranıldı. Sahaya yabancı maddeler adeta yağmıştı. Fenerbahçe camiası, geçen yıl şampiyon olduğumuzda bizi tebrik etmemişti. Şampiyon olan her takım biz centilmeniz der. Önemli olan yenildiğin zaman da centilmenliğini sürdürebilmektir. Yorumunuzu maçtan önce yazmışsınız, ben cevabı maçtan sonra yazdım. Dün akşam yaşananlar gerçekten futbola yakışmayacak bir rezillikti. Galatasaray taraftarı olarak sınıfta kaldık. Her maçta olması olası olan olaylar, çok çok çok aşırıya kaçtı. Taraftar olarak sınıfta kaldık dedim ya. Ama futbolcular maçtan sonra el sıkıştı ve tebrik etti rakip takımı, bu çok güzeldi. Belki alkışlamazdım ama, dün akşam yaşanan olaylardan sonra Fenerbahçe' yi şampiyon olduğu ve Galatasaray' ı yendiği için alkışlıyorum. Yorumunuz için size de teşekkür ediyorum. Saygılarımla.  20.05.2007 13:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 302
Toplam yorum
: 208
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 1069
Kayıt tarihi
: 02.05.07
 
 

"1988 Adana doğumluyum. Oldukça başarılı bir öğrencilik serüvenimin ardından eğitimimi noktaladım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster