Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ağustos '07

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
558
 

Allahım! Hanım kullarını erkek kullarının eline bırakma Ya Rabbimmm!

Allahım! Hanım kullarını erkek kullarının eline bırakma Ya Rabbimmm!
 

Öf...Sinirlerim tepemde yine. Gazetede muhterem zevatdan biri buyurmuş bir hanımefendinin yazısı üzerine. Kardeşimiz rahat ortam bulamadığı için denize girmekten vazgeçmiş ya hemen beyefendi yazısını döşenmiş ''ben sana demedim mi'' diye. Tesettür mayolarının ucubeliğinden başlayıp tesettür ve deniz uyumsuzluğuna kadar gitmiş. Üzerine ne vazifeyse artık. Ne demek ''denize de girmeyiver''? Ben tesettürlü değilim ama ortalıkta böyle ''adam'' diye geçinenlerin yazdığı saçmalıkları okuyunca cinlerim tepeme çıkıyor. O hanım neden denize girmeyecekmiş? Tesettür denize engel mi? Uygun bir ortamı sağlayıverin siz de. Herşeye aklınız eriyor ya. Her konuda söyleyecek fikriniz var ya. Güzelim aklınızı bu ''sorun'' a çözüm bulmak için kullansanıza. Fena mı bir sürü hayır dua alacaksınız işte.
Bizim erkeklerimiz her helali kendileri için her haramı da hanımları için konmuş sanıyor gördüğüm kadarıyla. Sanki plajlar tesettürlü hanımlarına haram kendilerine helal. Ne işiniz var sizin o kadar cıbıl hatunun içinde? Hangi birinden sakınacaksınız kendinizi? Giydiklerinize bakın bir kere. Hanginizin mayosu tesettüre uyuyor ki? Hanım kıyıda o sıcakta yapış yapış bunalmış sakallı beyi minicik mayo ile serin sularda sefada. Kendi hallerine bakmaz bir de hanımlara mana bulurlar. Hanımlarının dinde gösterdiği titizliğin kaçta kaçını gösteriyorlar düşünmeden denize de girmeyiversin derler. Sanki Allah denizi onlar için yaratmış. Sanki hanımların neyi nasıl yapacağını belirleme iznini onlara vermiş. Beyler! Allah size hanımızın evinde otururuyorsanız ve eğer taleb ederse ona kira ödemek zorunda olduğunuzu bildiriyor unutmayın. Hanımlarla ilgili her konuda bilir bilmez laf etmeye de kalkmayın. Size düşen, varsa bir sıkıntıları gidermektir. Rahat edecekleri ortamı hazırlamak en başta sizin vazifeniz. Eşiniz, kızınız, kardeşiniz denize girmek ve keyfini sürmek istiyorsa götüreceksiniz. Hem de istediği gibi rahat edeceği bir yerde girmesini sağlayacaksınız. Olmuyor, gidemiyoruz, yapamıyoruz vs vs demeye hakkınız yok.
Allah denizi de yaylayı da biz kullarının istifadesi için yaratmış madem, helal olandan faydalanmanın cinsiyeti olmaz. Helalin de cinsiyeti olmaz haramın da. Kadına ve erkeğe göre helali haramı belirleyen siz değilsiniz. Helallik ve haramlık derecelerinin keyfiyetini de siz bilemezsiniz. Aklınızın ermediği şeylerde hanımlar için fetva vermeyin. Komik oluyorsunuz vallahi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok doğru ve güzel konulara değinmişsiniz.Yüreğinize sağlık.Sevgiler

Ozlem Ozkulak 
 02.09.2007 19:46
Cevap :
Sevgi ve saygı benden efendim.  02.09.2007 21:35
 

Denize "tesettürlü" girmeyi ister miydi? Abdest almayı temizlik diye yere göğe sığdıramayanlar ki sabun olmadan temizlik olmaz, ıslak giysilerin bir kadında ne sağlık sorunları yaratabileceğinin bilincindeler mi? Güneş ışınlarının özellikle menapozdaki kemik kırıklarını önlemek açısından, çocukluktan itibaren yeterince alınması gerektiğinin farkındalar mı? İşlerine gelince bilimi anımsıyorlar, gelmeyince "kadını" birey değil, "nesne" olarak görmeye devam ediyorlar; yoksa nasıl kullanacaklar değil mi?

derinmavi.. 
 31.08.2007 19:25
 

Güzel yazı olmuş, başında bahsettiğiniz yazar da Ahmet Hakan olsa gerek

stilwater 
 28.08.2007 21:51
Cevap :
İsim önemli mi?O kadar çok var ki onlardan.  28.08.2007 22:32
 

Başından sonuna kadar doğru yazmışsınız. Ama bu durumdan hanımlarında sorumluluğu var bence. Sevilecek kucak görünce çoğu bağımsız haklarını unutup hepsini beyine havale ediyor.Diğer sosyal davranışlarda bu feragattan çıkıyor. Sevgi ve selam.

Nariçi 
 24.08.2007 9:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 403
Toplam yorum
: 2160
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 996
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Kendi halinde biriyim, ziraat mühendisiyim. Emekli oldum ve kendi işimi kurdum. İzmir'de yaşıyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster