Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Temmuz '08

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
515
 

Alo orda mısın (39)

Alo orda mısın (39)
 

http://blog.milliyet.com.tr/alo-orda-misin--38-/Blog/?BlogNo=118310

 

Nazan yaptığı çılgınlığa inanamıyordu. Ailesini düşündüğü an hemen hüzünleniyor düşünmemeye çalışıyordu.

Giderken ekmek aldılar bir süre sonra da evlerine geldiler. Nazan kapıyı açtı Murat’da bavulları taşıdı.

Nazan, “ne yani ben şimdi kaçtım mı?” diye sesli düşündü. Murat gülerek, “hayır sen kaçmadın. Bugün bavulların kaçtı, sen yarın kaçacaksın. Hadi şimdi kaçan bavullarımızı yerleştirelim” diyerek Nazan’ın elinden tutarak yatak odasına götürdü.

Nazan hep başkasının evi olarak gezdiği evin sahibi olmuştu. Eşyalara dokunmaya korkuyordu. Murat onun ürkek halini görünce, “rahat ol burası senin evin bütün eşyalar da sana ait” diyerek onun eve ısınmasını sağlamaya çalıştı. Beraberce bavulları yerleştirdiler.

Eşyaları yerleştirince Murat, “ev şimdi seninle eşyalarınla çok daha güzel oldu. Ev sen oldu” dedi.

Nazan etrafa göz gezdirdi, “evet ben buraya aitim” dediğinde Murat Nazan’a sıkı sıkı sarılarak öperek, “sen de bana aitsin, bu günden sonra karım olacaksın. Ama bugün misafirsin. Hadi mutfağa gidelim kahvaltı hazırlayalım. Daha sonra da alışverişe çıkarız” diyerek birlikte mutfağa gittiler.

Güzel bir kahvaltı masası hazırladılar. Artık evin her tarafına hayat gelmişti. Neşe içinde birlikte kahvaltılarını yaptılar. Yemekten sonra Nazan, “bulaşıkları makinaya atmayayım elimde yıkayayım” dediğinde Murat, “hayır yıkama makinaya atarız. Evde yaşanmışlığın izleri olsun istiyorum” diye cevap verdi.

İşleri bitmişti alışverişe çıkıp kalan eksikleri almaları gerekiyordu ama ikisi de evden dışarı çıkmak istemiyordu. Murat, “hadi tembel kız çıkalım artık, bugünden sonra uzunca bir süre evden çıkalım desen de hiçbir yere çıkmam, haberin olsun” diyerek onu evden çıkardı.

Nazan, “yazlık evde perdeye gerek var mı?” diye sorunca Murat, “yazlık da olsa orası bizim evimiz ve uzunca bir süre orada yaşayabiliriz. Eksiğimiz kalmamalı” diye cevapladı. Perdeleri alırken çok eğlendiler. Çok cici perdeler aldılar. O an akıllarına gelen birkaç eksiği de aldıktan sonra işleri bitmişti.

Murat, “eve gidip perdeleri takalım akşam da biryerlere gidip eğleniriz. Gece de seni eve bırakırım” diye öneride bulundu. Nazan, uzun zamandır dışarıda eğlenmediğini çok güzel bir fikir olduğunu söyledi.

Tekrar eve doğru yola çıktılar. Aldıklarını arabadan indirirken yine birsürü şey aldıklarını fark ettiler. Eve merdiven bile almışlardı. Nazan, “ben olsam merdiveni akıl edemezdim” dediğinde Murat’ı gülerek, ”aşkım merdiven olmasa perdeleri takamayız” diyerek asılı duran perdeleri indirdi ve yerine yenilerini taktı.

Ev çok sevimli olmuştu. Koltuklar minderlerle birlikte şimdi daha güzel görünüyordu. Murat çocuklar gibi şendi. Evin ilk halinden eser kalmadığını söylediğinde Nazan ilk halini görmediği için, “evime laf söyleme evim çok güzel” diyerek savunmaya geçti. Nazan’ı ilgilendiren tek şey Murat’la aynı evde yaşayacak olmasıydı.

Nazan’la Murat akşama doğru dışarı çıktılar. Çok güzel bir akşam geçirdiler. Geç saatlere kadar eğlendiler. Birlikte olunca zaman nasıl da hızla akıp gidiyordu.

Nazan artık gitmesi gerektiğini evde bu gece son gecesi olduğunu söyledi hüzünle. Murat onu anladığını söyleyerek Nazan’ı eve bıraktı.

“Sabah seni alırım ve artık evimize gideriz. Evden ona göre çık” diyerek Nazan’ı hazırlamaya çalıştı. Öpüştüler ve Nazan arabadan indi...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli yazarımız bir de bana diyorsunuz ya sizin şu mısralarınıza demel..Bu akdar içten bu kadar sevecen...Lütfen paylaşmaya devam ediniz...

İbrahim kaya 
 06.07.2008 17:23
Cevap :
:) Sayın yazarım sefalar getirdin. Kelimeleri konuşturan biri olarak senden öykümle ilgili bu güzel sözleri duymak çok güzeldi. Sevgiler, kendine iyi bak.  06.07.2008 17:29
 

merhabalar, havuz yürüyüş derken, birde burada internetin kesintiye uğramasından dolayı ben bazı bölümleri kaçırmışım. Lakin Nazan'la Murat'ın aynı evi paylaştıkları, Nazan'nın biraz üzgün olmasından ailelerin onayı olmadığı fikrine kapıldım. Sevgilerimle,,

Hasan Göksu PBahçe 
 06.07.2008 0:20
Cevap :
:) Sayın yazarım keyfin daim olsun. Evet aradaki bölümleri kaçırmışsın. :) Artık döndüğünde fırsatın olduğunda okursun. İyi tatiller diliyorum. Sevgiler, kendine iyi bak.  06.07.2008 11:41
 

yüreğinize kaleminize sağlık hergün bakıyorum devamını yazdınızmı diye bitirmemesi için dua ediyorum hiç bitmesin o kadar güzel anlatıyorsunuzki keşke bu yazınızı kitap haline getirseniz kitaplığıma koyardım.Sevgiyle kalın saygılarr..

gün batu 
 05.07.2008 18:39
Cevap :
:) Sevgili Gün Batu sefalar getirdin. İlgiyle okunduğumu bilmek çok güzel ama öykü artık bitmek üzere. :) Belki başka öykülerde yine buluşuruz. Teşekkür ediyorum. Sevgiler  05.07.2008 21:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1929
Toplam yorum
: 7351
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 646
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster