Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ekim '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
938
 

Amerika, “Büyük Kürdistan (!)” Hayâli ile Türkiye’yi Karşısına Alamaz. Neden mi ? (5)

Amerika, “Büyük Kürdistan (!)” Hayâli ile Türkiye’yi Karşısına Alamaz. Neden mi ? (5)
 

ABD, Türkiye’ye (örtülü de olsa) bir savaş mı ilan edecek? Edecek de; yaklaşık 80 milyonluk, nerede ise üçte biri genç, büyük çoğunluğu Ormanlık-Dağ olan, üstelik de ihtiyacı olan silahları kendi üreten, dünyanın en büyük ekonomilerinden birisine sahip bir ülkeyi nasıl işgal edecek?

Türkiye ne bir Irak’tır, ne de bir Suriye.

Türkiye, dünyanın en büyük imparatorluklarından birisini kurmuş, üstelik de Medeniyetle, Adaletle, İnsanlıkla yönetme becerisine sahip bir ülkedir.

Türkiye, bin yıllık devlet birikimine sahip olduğu için, kırk oyunla dizlerinin üzerine çökertilmesine rağmen, kısa sürede arslanlar gibi başını dik tutarak ayağa kalkmış bir devlettir.

Napolyon, İstanbul’un el değiştirme ihtimalinin bile bir dünya savaşı sebebi olduğunu söylerken, Türklerin hangi karakterde olduğunu da ayrıca açıklamıştır.

Boğazlar; sadece Rusya için hayati değerde de, Batı için hayati değerde değil midir?

Türkiye, bunların yanında Enerji taşımacılığında tam bir kilit ülkedir.

Boru hatlarının Türkiye üzerinde olması bile, onun enerjideki rolünü vurgulamaya yetecektir.

Amerika / Batı, İncirlik Üssü olmadan Ortadoğu’da at koşturacağını mı zannetmektedir ?

Türk Ordusu’nun gücünü ve savaş yeteneklerini en iyi bilenler arasında İngilizler / Amerikalılar vardır.

Türk Ordusu, Dünyanın en yetenekli pilotlarına ve donanımına sahip ülkelerin başında gelmektedir.

Türkiye’ye saldırmak, intihar ile eşdeğerdedir.

Bu, tüm ülkeler için geçerlidir.

Buna Rusya da dahildir, Amerika da...

Amerika’nın Ortadoğu’da ne işi var?

Ortadoğu Petrolleri ile Dünyada Yeni Bir Düzenin kurulabilmesi için yaşanan iki Dünya Savaşı ve bu savaşlarda kaybedilen yüz milyonlarca insan, büyük mali bedeller ve maddi-manevi yıkımlar herkesin malûmudur.

Bu iddiayı, Yeni Bir Dünya Düzeni‘ni desteklemek için meraklılarının da çok iyi bildiği iki bilgiyi, sırası geldiği için aktarmış olalım :

Birincisi, İngiltere Başbakanı W. Churchill'in seslendirdiği :

- “Bir Damla Petrol, Bir Damla Kandan Daha Değerlidir” ifadesidir.

İkincisi ise : “…Sykes-Picot Anlaşmasında, Irak’ın kuzeyi Fransız nüfuz bölgesi olarak tanımlandığı için, İngiltere Musul petrolünün çıkartılması ve işletilmesinde, Fransa’nın da imtiyaz sahibi olmasını garanti etmiş ve bu garanti karşılığında Fransa, Musul’un İngiltere tarafından işgalini kabullenmiştir. Amerika Birleşik Devletleri ise, Ortadoğu’da İngiltere ve Fransa tarafından nüfuz bölgeleri oluşturulmasına karşı çıkmamakla birlikte, özellikle petrole ilişkin ticari faaliyetlere müdahale edilmemesini ve Amerika’nın bu yöndeki girişimlerinin engellenmemesini istemiştir. Amerikan firması 'Standart Oil of New York' (Socony),1919 yılında iki mühendisini Irak’a petrol aramak üzere göndermiştir. Bunlardan birisi yazdığı mektupta (1), şöyle demiştir :

“… pasta o kadar büyük ki, bunun Amerika’ya ait olması için her şey yapılmalıdır.

Amerika'nın ve Amerika / Batı’nın, “Büyük Kürdistan (!)” aşkının perde arkasını belki de ilk kez okuyacaksınız:

Amerika, Kürtlere bir devlet kurdurursa; peşinen hangi anlaşmayı önlerine uzatacaktır ?

"Musul Petrolleri"ni, değil mi ?

Petrol Bölgeleri ilk adımda (IŞİD Üzerinden) Kürtlere, Kürtlerin silahla bağımsızlıklarını kazanması üzerine de Hooop (!), kurulan yeni devletle birlikte, Amerika / Batı’nın şevkatli kollarına !

İşte tüm hikayemizin özeti.

Türkiye ve İran, hatta Irak (Suriye de) buna razı olabilir mi?

Türkiye razı olmaz. Olanın da yanına bırakmaz.

 

Devam edecek...

www.canmehmet.com

 

Resim : Web ortamından alınmıştır ve yazı tarafımızca düzenlenmiştir.

Kaynaklar :

(1) "SEVR’E GİDEN YOL”, Yaz.Ahmet Hurşit Tolon. Sy.144'de bulunan dip not : "Fromkin, D., 1989, Sy.534.".  Daha fazlası için bakınız : http://www.canmehmet.com/ve-musulda-isid-maskeli-balo-baslar-ingilizler-baloya-sirk-at-cambazi-kiyafeti-ile-gelirler-3.html

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmaktadır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Amerika, aç gözlülük yapıp tüm petrolü sömürmek adına Kürtlere yatırım yapmakla dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan da olacaktır Mehmet bey...Oysa, Türkiye ile eşit ve onurlu bir ortaklık yapsaydı onlar da kazanırdı...Emperyalist kafa buna izin vermedi...Kaybedecekler...İnşallah...Selamlarımla

ali açıköz 
 13.10.2017 18:10
Cevap :
Değerli Ali Bey, Eski Sovyet başkanlarından Gorbaçov'un, Batının sömürgeci anlayışı ile ilgili neler söylediğini bilirsiniz: "..Soğuk savaş döneminin bitmesiyle, gelişmiş ülkelerin silahlanma yarışı için harcadıkları dev paraların, kısmen de olsa, dünyadaki fakirliğin ortadan kaldırılması amacıyla kullanılacağını sanıyordum….Hristiyan değerler üzerine inşa edilmiş medeniyetler, dünya üzerindeki 800 milyon insanın aç, bir milyardan fazla insanın içecek sudan mahrum kalması, 2 milyardan fazla insanın elektrik şebekesiyle henüz tanışmamış olması ve dünya nüfusunun yarısı olan 3 milyar insanın da temel ihtiyaç maddelerinden yoksun durumda bulunmasına asla tepkisiz kalmazlar ve içlerine sindiremezlerdi…" Maalesef sindirmektedirler. Ne Latin Amerika'da arkalarından dua eden vardır, ne Afrika'da, ne de kendi ülkelerinde (Afrikalılar-Kızılderiller.) yerliler. Buna rağmen Ellerindeki medya ile, dünyayı aldatmaktadırlar. Ancak, nereye kadar? Teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalınız.  14.10.2017 9:40
 

İstediğini koşturur hocam, onların kılıç dansına eşlik edişi boşuna değil.Kurduğu bu kadar devletçik varken İncirliğin çok da önemi kalmadı.Ukrayna da Ermenistan da olmadı Gürcistan da bırakın incirliği ağaçlarını bile kurarlar. Saygı ve muhabbetlerimle.

E Ruhi YALÇIN 
 13.10.2017 15:57
Cevap :
Değerli E Ruhi YALÇIN Bey, Kendine "Gelişmiş Batı" refahının ve gelişmesinin sonuna geldi. Kısa süre sonra Çin ve Hindistan, Dünyanın yeni süper güçleri olacak, ABD açık ara Çin'in arkasına düşecektir. Neden? Öncelikle Batı Avrupa (İngiltere, Fransa) Sanayi Devrimi ile birlikte, diğer ülkelerden ucuz hammadde-emek aldı ve bunları işleyerek yüksek bedellerle onlara sattılar. Bugün, dün ucuz hammadde-emek aldıkları (Çin, Hindistan, Brezilya, Türkiye vb.) ülkeler, bugün kendi hammaddelerini işlemekte ve bunları Batılı gelişmişlere satmaktadırlar. Batılıların beslendikleri sömürü kaynakları kurumaktadır. ABD, elbette İncirlik gibi üsleri diğer ülkelere kurabilir. Ancak, Türkiye gibi stratejik ikinci bir ülkeyi zor bulur. Batının Musevilere bir devlet kurması, İsrail'i ucuz paralı asker, sabit uçak gemisi görmesindendir. Yahudiler kimsenin (özellikle batının) umurunda değildir. ABD, bizi karşısına alabilirse Ortadoğu'da nelerin değişeceğini göreceğiz. Teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalınız  13.10.2017 21:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1115
Toplam yorum
: 2713
Toplam mesaj
: 242
Ort. okunma sayısı
: 1730
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 

Ticari ilimler akademisindeki öğrenciliğim sırasında, bir kamu iktisâdi kuruluşunda başladığım ça..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster