Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ticari ilimler akademisindeki öğrenciliğim sırasında, bir kamu iktisâdi kuruluşunda başladığım çalışma hayatında, deneyimli çalışanların gülümseme ile sık sık, “Bu çok çalışma ile anlaşılan devletimizi sen kurtaracaksın!” ifadeleri üzerine, devletten önce kendimi kurtarmanın daha akılcı olacağını düşünerek, üç yıllık memur..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Suudi Devleti, Cemal Kaşıkçı Cinayetinden, Bir Sefiri, İki "Sefili" Günah Keçisi Yapıp Sıyrılacak!

Ali Bey Merhaba, öncelikle sizi aramızda tekrar görmek güzel. İnşallah tarafınızda her şey yolundadır. Bu olayda bir çok etken var. Suudilerin Amerikalı/Batılı danışmanlarına sormadan bir şey yapacaklarını sanmıyorum. Bakalım altından ne çıkacak? Sağlıcakla kalınız.

16 Ekim 2018 18:54
Bu Adam CIA'nın Elemanı mı?

Değerli Mehmet Önkibar, "Otu çek köküne bak!" Amerikalılar, Osmanlılarla fiili bir savaşa girmedikleri halde, İngiltere ve Fransa’nın aralarında paylaştıkları Osmanlının mirasından pay isterler. Bu talep karşısında şaşıran Fransızlar;-“Yahu! Siz Türklerle savaşa girmediniz ne mirası, ne payı?” dediklerinde, Amerikalılar; -“Aaa… Olur mu? Biz uzun yıllar boyunca okullarımızda adam yetiştiriyoruz.” Derler.-Peki, bahsedilen bu adamlar ne için ve hangi amaçla yetiştirilmektedir? Bulgaristan Osmanlı İmparatorluğundan 1908 yılında ayrıldığında Bulgar Devleti’nin İlk başbakanlığı yapan (Okulda özel yetiştirilenler arasından seçilen) Robert Kolej mezunu bir Bulgar’dır. “Bulgar isyanlarına bu okul mezunu gençlerin liderlik ettiği” tarihe meraklı olanlara sır değildir. Bu okulu (186o'larda)ABD'li, özel görevli! Misyoner Cyrus Hamlin kurmuş ve "Fatih'in İstanbul'u fethettiği yerden bu okulla İstanbul'u geri alacağım" demiştir. Sonrasını okuyanlara bırakıyorum. Sağlıcakla kalınız.

02 Ağustos 2018 15:09
İnsan Sevmek Ne Marifettir Ne de Erdem

Değerli Matilla, "Sevgi"yi herhalde : İnsanın kendisine yetmesi, kendisini sevmesi ve sevmeye başlaması olarak tanımlamak gerekir. Malzeme "insan" olunca, önce insanı (geçmişini de) iyi tanımak gerekir : Kıskançlık içinde yaşamış bir çocuktan, diğerlerinden nefret etmesinin dışında ne beklenebilir? Kavga ve gürültü içinde yaşamış bir çocuktan, çevresine (sevgi) huzur verebilir mi? Sevgisiz bir ortamda yetişen bir çocuk, büyüdüğünde topluma ne verecektir? Adaletsiz ve güvenilmez insanların içinde yaşamış bir insandan dürüstlük bekleyebilir misiniz? Sürekli horlanan bir ortamda büyüyenlerin, yüreğinde sevgi-merhamet ağacı yetişir, büyür, meyve verebilir mi? "Yanlış!" İçinde olan insanların çocukluklarına gidildiğinde görülen, onların "yanlış ortamlar"da büyüdükleri, ezildikleridir. Anne-baba adaylarımız, Lütfen! yanlış evlilikler yaparak, çocuklarınızı bencilliklerinize kurban ederek, insan taraflarını (yüreklerindeki sevgi pınarını kurutmayınız.) yok etmeyiniz. Sağlıcakla kalınız.

20 Temmuz 2018 12:17
 
Toplam blog
: 986
Toplam yorum
: 2623
Toplam mesaj
: 242
Ort. okunma sayısı
: 1708
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster