Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ticari ilimler akademisindeki öğrenciliğim sırasında, bir kamu iktisâdi kuruluşunda başladığım çalışma hayatında, deneyimli çalışanların gülümseme ile sık sık, “Bu çok çalışma ile anlaşılan devletimizi sen kurtaracaksın!” ifadeleri üzerine, devletten önce kendimi kurtarmanın daha akılcı olacağını düşünerek, üç yıllık memur..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Evlilikte Yapılan 10 Büyük Hata!

Değerli Meryem Kadıoğlu, Hoşgörünüze sığınarak insanın ve yaşamın gerçeklerini (yetişkin dört evlat sahibi de olarak) aktarmak istiyorum. 1)İnsanlar ağaç misalidir. Meyveleri (davranışları) köklerinden beslenir. Mutlu bir yuvada büyüyen bu mutluluğunu/mutsuzluğunu evine taşıyacaktır. 2)Kadın duygularına; erkek gerçeğine/gerçeğe göre davranır. 3)"Aşkım, canım, cicim" vb, kelimeler, aşkın değil, açlığın eseridir. açlık bitince bu ifadeler de kaybolur. 4)Geçinmeye niyeti olan paylaşır. Hem derdi, hem de keyfi! 5)Kendini "almak" fiiline hazırlayandan sadece serzeniş-şikayet alırsınız. 6)Kadın her şeyin en iyisini istemekte, elde edemeyince, bunu çeşitli (şikayetlerle)ambalajlarla vitrine/yaşama sorun olarak taşımaktadır. 7)Batıyı iyi tanımayan insanımız, her şeyi, Sinema ve reklamlarda gördüğü ile değerlendirmektedir.(bilenine) Batı'da, 15-35 arası bayram! öncesi-sonrası ekşi ayrandır! Toparlanırsa, Evlilik: öncesi ile, "aşk" değil, sorumluluktur. Aşk, sonra gelir. Sağlıcakla kalınız.

23 Kasım 2017 17:25
İngiltere Başbakanı May, Rusyayı Türkiye İçin mi Tehdit Etti.

Değerli Ruhi Bey, Bilirsiniz, Almanya/Protestan, Dışındakilerden: Fransa Roman Katolik, İngiltere, Anglikan/Roman Katolik, İtalya-İspanya Roman Katolik, Avusturya roman Katolik, Polonya Roman Katolik’tir. Romanya/Bulgaristan/Rusya Ortodoks’tur. I. Ve II. Dünya Savaşı’nda Protestan Almanya (muhalif) yerini korumuştur. Konuya gelirsek: Rusya, Hristiyan olmasına karşılık, Ortodoks (Mezhepçe) “dünya devleti” iddiasına sahiptir. Ancak, Rusya’nın Dünya Devletliği Ne Avrupalıların, ne de Türkiye-İran’ın işine gelir. NATO'nun, Avrupalıların, kendilerini Rus/Amerika’ya karşı korumak için kurulduğu bilinir. Ancak, bugün birçok Varşova paktı üyesi NATO’ya geçtiği için bunun da anlamı sorgulanmaktadır. Özetle: İngiltere-Rusya (ve AB) ekonomik olarak zordadır. Bugün ekonomik ve teknoloji üretiminde yükselişe geçen, geçebildiği için ancak, şimdi Milli Mücadele’ye girişen bir Türkiye vardır. Son NATO rezaleti, (büyümemizin) hazımsızlığına en büyük kanıttır. Sağlıcakla kalınız.

17 Kasım 2017 17:09
Bölgemizdeki "Terör İttifakı" Haberini Görmeyen "Türkiye Gazeteleri" Hangileri?

Değerli Ali Bey, Haber Cumhuriyet gazetesine aittir. http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/diger/443556/Robert_Kolej_150_yasinda.html “Robert Kolej 150 yaşında Ne isimler yetiştirmiş Robert Kolej, yetiştirmeye de devam ediyor. Dile kolay, tam 150 yıldır ayakta duran bir eğitim kurumu burası. Her mezunu orayı evi gibi görüyor…1863 yılında erkek öğrencilere hizmet vermek amacıyla... (Misyoner) Cyrus Hamlin ve Christopher R. Robert tarafından Birleşik Devletler sınırları dışında kurulan ve halen devam eden ilk Amerikan okulu…Kimler yok ki mezunları arasında..” (Mezunlarının isimlerini kolayca ulaşabilecekleri için meraklılarına bırakalım!) “Robert Kolej’de okuyan Müfide Ferit Tek, ecnebi mekteplerinde Türk çocuklarını nasıl feci bir akıbetin beklediğini “Pervaneler” isimli romanında şöyle özetlemiştir: “Gerçekte buraya Türk giremez demek doğru değildir. Türk girer, fakat Türk çıkamaz.” ülkemizdeki Yabancı Okulların amacının para kazanmak olmadığını da açıklamış olalım. Sağlıcakla kalınız.

16 Kasım 2017 09:46
 
Toplam blog
: 913
Toplam yorum
: 2547
Toplam mesaj
: 242
Ort. okunma sayısı
: 1652
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster