Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ticari ilimler akademisinde öğrenciliğim sırasında bir kamu iktisadi kuruluşunda başladığım çalışma hayatında, deneyimli çalışanların gülümseme ile sık sık, “Bu çok çalışma ile anlaşılan devletimizi sen kurtaracaksın!” ifadeleri üzerine, devletten önce kendimi kurtarmanın daha akılcı olacağını düşünerek, üç yıllık memurluk..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Bu oranlar sistemi değiştirdi ama CHP genel başkanını değiştiremedi!

Değerli Ali Bey, Goethe’nin ünlü sözünü bilirsiniz: "insan bir şeyi sevmeden anlayamaz" Bu anlayışla, İnsanları (Halkınızı) sevemeden onları anlamanız mümkün müdür? Bir taraftan: "Köylü Milletin efendisi" ifadesini dillendireceksiniz; diğer taraftan da, "Dağdaki Çoban...!" Galiba (kimi) insanlar samimi olmayınca; ne sevebiliyor, ne de anlayabiliyorlar. Sağlıcakla kalınız.

19 Nisan 2017 18:21
AB Başkanlığı, Türkiye, Avrupa’nın Yeni Ekonomik Lideri olsun mu, sorusuna “Evet" demiş midir (25)

Değerli Mehmet Binlik, (3/3) Sonuna getirilir de, Osmanlı vaz geçer mi? Geçmez değil mi? Enverler, Mustafa Kemaller, Fevziler, Kazım Karabekirler, Ali Şükrüler, Rauflar, Ethemler, sayısız ve isimsiz kahramanlar kendilerini, yağan kurşunlara karşı gögüslerini açarak sizce ne uğruna, hangi idealle ölüme gülerek koşmuşlar ve bu sevda onlara nasıl işlenmniştir? Sizce Osmanlı Hanedanı (sürgün edildiğinde) istese tahtı uğruna çarpışır mıydı? Çarpışırdı değil mi? Bunu Mustaka Kemal Paşa'da sorar. Ne yaptılar, babaocağını sessizce terk ettiler ve bugüne kadar da hiç konuşmadılar. Eğer, vatan ve millet, tek sevgilisi, aşkları olmasaydı terk ederler miydi? Özeti, nitelikli bir öğretim elbette gerekli. Önce ailede eğitim verildikten, bu eğitimle birlikte, gençlerimize bir ideal, hedef kazandırıldıktan sonra onlar bilgiyi gece sabahlara kadar uykusuz kalma pahasına arayacak ve bulacaklardır. Ata zorla su içirtemezsiniz. Eğer, öğrenci bilgiyi aramaz, at susamamışsa. Sağlıcakla kalınız.

18 Nisan 2017 16:38
AB Başkanlığı, Türkiye, Avrupa’nın Yeni Ekonomik Lideri olsun mu, sorusuna “Evet" demiş midir (25)

Değerli Mehmet Binlik, (2/3) "...derin uykuya dalsınlar da kalkıp tekrar yazayım. Bir müddet geçtikten sonra tekrar kalktım, etrafı kontrol ettim. Eh tam zamanıdır, gaz lambasını yaktım yazıyı tamamlamaya koyuldum. Aksilik bu ya babam gürültüme uyanmış. "Sen tekrar kalkmışsın yazıyorsun ha!" diyerek lambayı söndürdü kapının dışına koydu."Hadi, yat" diyerek kapıyı da üstüme kilitledi. Ben de çaresiz yattım. İşte ben bu azimle çalışırdım. Bu günlere bu sayede geldim. Bana bugünkü bu kıymeti verdiren o zamanki yazı aşkıdır." Peki, biz öğrencilerimize öğrenme aşkı verebildik, önlerine bir ideal, hedef koyabildik mi? Çevremizdeki gençlerle konuştuğunuzda onların aklında, rüyalarında ve gelecek kurgularında ne vardır? a) manken olmak b)şarkıcı olmak c)köşeyi dönmek d)elinde telefon kulağında kulaklık kafelerde geyik muhabbeti yapmak d)amaçsız, idealsiz, ruhsuz, kokusuz ot misali yaşamak! ve konuya dönelim: Osmanlı 100 proje ile 500 yılda ancak çökertilmesinin sonuna getirilir...

18 Nisan 2017 16:24
 
Toplam blog
: 914
Toplam yorum
: 2482
Toplam mesaj
: 242
Ort. okunma sayısı
: 1583
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster