Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ticari ilimler akademisindeki öğrenciliğim sırasında, bir kamu iktisâdi kuruluşunda başladığım çalışma hayatında, deneyimli çalışanların gülümseme ile sık sık, “Bu çok çalışma ile anlaşılan devletimizi sen kurtaracaksın!” ifadeleri üzerine, devletten önce kendimi kurtarmanın daha akılcı olacağını düşünerek, üç yıllık memur..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Halkımız, CHP’nin İngiliz ve Amerikancılığının Nedenini ve Ortadoğu Planına Olan Desteğini Bilseydi

Değerli Mehmet Binlik, Sorularınızla ilgili (Eğer, bu konuda samimi iseniz) sizden (kaynak ve belgelere dayalı) bir yazı bekliyoruz. Bilirsiniz, tarih, bir ilimdir ve ilim de iddia ve karşı iddiaları ile anlam kazanmaktadır. Sağlıcakla kalınız.

21 Şubat 2018 11:01
Halkımız, CHP’nin İngiliz ve Amerikancılığının Nedenini ve Ortadoğu Planına Olan Desteğini Bilseydi

Değerli Mehmet Binlik, Bazı gerçeklerin kabulü nedense çok zor olmaktadır!!! Ve Kaynağı doğrudan veriyorum: 11 Mart 1928 tarihli, The New York Times gazetesindeki "Turks are getting many habits" başlıklı haber. Haber linki : http://query.nytimes.com/mem/archive-free/pdf?res=9D06E1D81438E23ABC4952DFB5668383639EDE&legacy=true . Yazının ilgili kısmının Türkçesi : "Ankara, ulusal bayrağının standart ebat ve renkte olmasına karar verdi. İngiltere'ye büyük miktarlı sipariş verdi. Teslimat yapıldığında, (bayraklar) hükümetçe piyasaya verilecek." Kendimize bir pay çıkarmak için söylemiyoruz: ancak, yazılarımız, kaynak olabilecek derecede, ciddi araştırmalara, belgelere dayalıdır. Sağlıcakla kalınız.

20 Şubat 2018 15:57
Osmanlı (ya da Müslüman Türkler) Barbar mı?

Değerli Fehmi Asna, Okumayan : okumadığı için araştırma yapmayan toplumlar, kendilerine biçilen rolü ve dayatılan eğitim-öğretimi yaşamaya başlarlar. Batı'da "demokrasiyi uygulamaya çalışan ülkeler!" grubuna, İngiltere’nin (Çin-Hindistan'ı), Fransa’nın (Cezayir-Kuzey Orta Afrika), Amerika (Ortadoğu, Pasifik ülkelerini, Japonların tepesine atom bombalarını, Almanların (Yahudi) katliamlarını koyduğumuzda, hayal aleminde yaşadığımızı görürüz. Son 15-20 yılda milyonlara Arap ve Afganlıyı ülkelerinden kovarak ölüme terk eden Batılılar değil midir? Gelelim Lozan’a: Biz, Millet olarak Lozan'da tüm değerlerimizden soyulduk ve galiplerin gönüllerine göre bir devlet kuruldu (sözde kurtulduk!) Açıkça ifade ediyorum: Hristiyan Batı, Bu millete kendi değerlerini yaşatmamaya kararlıdır. Çünkü bizler (bölge için) emperyalizmin önünde tek engeliz. Örtülü savaşın nedeni budur;Lozan'da kurulan masanın da. Özetle: tartışmak gelişmek, (karşılıklı) kör noktaları aydınlatmaktır. Sağlıcakla kalınız.

20 Şubat 2018 13:14
 
Toplam blog
: 932
Toplam yorum
: 2558
Toplam mesaj
: 242
Ort. okunma sayısı
: 1676
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster